Formula 1 sezona 2021

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.306
6.528
113
Ne, ima prav. Če že kazen, je bila premila glede na posledice, oz kazen ni imela želenega učinka ker ni kršitelja prizadela. Je pa tudi rekel da bi vcasih to bil racing incident.
 

DOHC

Majstr
4. sep 2007
1.854
349
83
Kakšen je izid nesreče, nebi smelo vplivat na odločitev kakšna bo kazen. A če gre Crashtappen v bolnco je 10 sekund. Če ma zlomljeno nogo je drive thru. Je kateter fasu pade DSQ. Manever se gleda. In čudn, da 2018 v istem ovinku Grosjean vn rukne Sainza in je bil racing incident, sam tm sta šla pa oba vn.

Oba sta kriva in to je to. Eden bi bil lohk bl on the inside, en bl on the outside. Oba sta pričakovala, da bo drug popustu in nobeden ni. Max je potegnu takratko in to je to.
Je pa čudn da je vedno on vpleten v neke crash-e pa tako clean driver ane? Ni velik driverjev na gridu k še niso zapel z njim. Leclerc ma veliko zgodbic (ne morem prebolet k mi je Leclerca v Avstriji 2019 vn ruknu kreten mali). Eden ga je nekoč opisal da je over ambitious driver.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.306
6.528
113
Bolj kot bolnica je odstop nasprotnika, s napacno voznjo je lojza na nelegalen nacin pridobil mesto in zmago. Kazen je bila, ampak je se vedno zmagal, torej kot da je ne bi bilo.

sicer so tu kazenske tocke, ampak je dobil samo dve.

pomeni zakaj ne bi enostavno vedno to pocel, pac maxa ven rival, s clean bojem itak nima za burek, time to get dirty?
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.570
685
113
toti Maribor
Bolj kot bolnica je odstop nasprotnika, s napacno voznjo je lojza na nelegalen nacin pridobil mesto in zmago.
Samo ste, pa smešni s temi izjavami. Na videu se lepo vidi, da lojz pelje normalno svojo linijo ta mali, pa jo seka in zadene v kolo lujza. Če to ni normalna dirkaška nesreča, potem ne vem kaj je? Najboljše je, kot je že eden prej omenil, da se postavijo v vlakec in se lepo vozijo 56 krogov, da se slučajno komu kaj ne zgodi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Vojnik

DOHC

Majstr
4. sep 2007
1.854
349
83
Ja pač ma to srečo da je v Mercedesu. Če bi bil v McLarnu al pa v Astonu, bi mu dirko čist uničl z 10sec kaznijo. Kaj zdej nej gledajo ker avto voziš? ker je v mecki mu dejmo pa drive thru.... Ne gre to tko. Moraš bit fer do vseh. Glede kazenskih pa ok. Čeprov itak nisem fan teh kazenskih, ki jih tut dobivajo za razne bedarije.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.306
6.528
113
zakon max je trcil v lujza ker je lujz fasal understeer in falil alex, zato je zapeljal na maxovo linijo. Ce bi peljal svojo linijo do trcenja ne bi prislo.

DOHC kaj je potem ovira da lujz vedno ne naredi tako?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.306
6.528
113
To ni vztrajanje ampak je resnica, tudi komisarji so mu dali kazen ker je krsil pravilnik.
Torej debata ni ce je kazen ali ne, ker je, debata je bolj o neustreznosti kazni
 

DOHC

Majstr
4. sep 2007
1.854
349
83
DOHC kaj je potem ovira da lujz vedno ne naredi tako?

Ker so šanse da on odstopi tudi velike? Ker noben driver ne vozi z mentaliteto, da bo zmagal tko da se zaletava v druge? Ni on tak k Šuml (ne morem prebolet Jerez 97). In o tem k ti govoriš, točno to Max dela. Zaletava se v druge (ne mislim ta crash). Res ne vem kaj ti špila, da maš take ideje.
 

DOHC

Majstr
4. sep 2007
1.854
349
83
To ni vztrajanje ampak je resnica, tudi komisarji so mu dali kazen ker je krsil pravilnik.
Torej debata ni ce je kazen ali ne, ker je, debata je bolj o neustreznosti kazni

10 sec penalty je ena izmed kazni predvidena za incident during the race. Tko, da je bilo vse ok. Pač neustrezna se zdi, ker je vseejn zmagu. Sam kot sem že reku. Srečo ma, da je v mecki. Ista zadeva bi se lahko Maxu nardila, ki ima najhitrejši avto. Čisto vredu je blo. Še bolš bi blo da bi sploh kazni nebi talal. Sploh se mi čudn zdi kva se vsi bunite, k ste pa tok proti temu, da se kazni talajo? Aja ne, problem je sam hamilton, to vm gre v nos. Ostali lahko vse in kar čjo. Njega je pa treba zatret ker je "najboljši".
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.361
9.103
113
Ham je kazen dobil, samo zato ker se je mal bolj vsipal Max, drugače ne bi... ker poprej za tovrstne zadeve niso nikol kazni deval, tokrat pa so jo zaradi obratne politične koreketnosti. Kar nas bo itak pokopalo. Je pa res, da bo Max moral malo bolj pazit, ce bo hotel naslov.
Ham, kot je ze kazalo, da popusca, temu ni tako, tip je spet zavohal kri in šasne, in je gotovo. Vedno bo šel na nož, vsakič, ker je to edina šansa da letos mercedesu pripelje naslov. Sreča naša za gledalce.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mac77

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.306
6.528
113
Jaz tudi upam da se noben ne ustavi, ampak naj ne bo to pri 300kmh, ker bomo oropani zabave, ce bo en rip ali koncal s sezono