Formula 1 sezona 2021

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.405
9.156
113
DAS jim manjka, za tyre management... škoda za russla..res škoda... vseeno se willams kar prebuja. Reorganizacija pomaga.
 
  • Všeč mi je
Reactions: darjan
I

Izbrisan uporabnik 474

Ne verjamem, da jih DAS muči... Moje mnenje je, da je RB16B izjemno aerodinamično učinkovit v zavojih, kar jim omogoča nekoliko položnejšo nastavitev krilc na ravnini in s tem večjo hitrost. Toto je sam priznal, da izgubljajo na ravnini in začel obtoževat, da so nekaj naredili z motorjem, Horner pa mu je lepo razložil, da si lahko privoščijo nižji drag na ravninah. Merc nikoli ni bil aerodinamično učinkovit, vse je prišlo iz motorja. Sprememba pravil je postavila RB in Merc (skoraj) ob bok eden drugemu, Max pa prevesi tehtnico. Do (vključno) Barcelone so se še lovili, zdaj pa so se zbrali in tudi taktično se lahko enakovredno kosajo z Mercem. Vedno bolj očitno postaja, da BLM le ni takšen GOAT...
 
  • Všeč mi je
Reactions: zaseka in sajkek

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Lepo povedano Gargy. Poleg tega je Max 12 let mlajsi od Lewisa. 1997 vs 1985. Na simulatorjih prezivi 5 dni na tednu in je konsistenten kot robot. Oba sta.

A raja? Ko je bil max star 4 leta smo se na alterju kregali ali je hitrejsa kia ceed ali honda civic pa dragali v trzinu.
 

masevc

Guru
2. sep 2007
3.437
859
113
Kot sem ze par postov visje napisal. Verjetno je letosnje prvenstvo izgubljeno za Mercedes. RB je v naletu in tezko jih bodo ustavili in ulovili. Ce pa jih bodo, pa zrtvujejo naslednje leto, oziroma kar naslednjo generacijo
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.405
9.156
113
kaj pa vem, po mojem so še vedno fejst v špilu, ampka vrstile so se napake za napako (dirkačeve in timske), kar pri RBju ni bilo tako očitno....
Res je tudi, da bottas ne pomaga tolk kot bi lahko, enostavno ne more parirat... razen svetlih trenutkov.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.346
6.536
113
Dejansko ima hud zegn, da je zadaj samo toliko, kot je...že v imoli bi se lahko poslovil od ~20 pik. Potem v monacu je tudi imel zegn, ipd.

Ampak pač je izjemen osebek, ki pripomore globalno z BLM in mu je karma naklonjena.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Jaz Mercedesa definitivno nebi kar tako odpisal. Imajo znanje in imajo resource, da v poletnem premoru nekaj natuhtajo. Saj je tudi Ferrari imel že 2 leti nazaj mislim da že več kot 25 točk prednosti (Vettel/Hamilton), pa se je po premoru vse obrnilo na glavo. Je pa res, da obstaja nekaj razlik - takrat je Vettel sam zavozil prvenstvo, Mercedes pa je imel občutno prednost v motorju, ki so ga lahko "odpirali" po mili volji, ko so rabili. Za letos pa se predvideva, da je motor že na limitu in Mercedes lahko išče napredek samo še v aerodinamiki. Kjer pa so bolj švoh. Oziroma je RedBull precej pred njimi. Je pa razlika na vrhu tako majhna, da en odstop lahko takoj premeša vse karte.

Še en "incident" je bil v Avstriji :) BLM je pizdil čez RB, da ima toliko hitrosti na ravnini in da so sigurno izboljšali motor, že v Franciji. Kar nekaj je klobasal. Pol pa so vprašali Tota, kaj meni in pravi, da ne verjame v izboljšanje motorja, temveč pripisuje naklonu krilc. Horner pa pravi, da je res in Toto ve, kaj govori, da pa nebi bilo slabo, če bi to še razložil svojemu dirkaču :D :D :D
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.405
9.156
113
tako je, en odstop maxa recimo, pa je stvar obrnjena.. Sezona je še dolga.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.346
6.536
113
En odstop ja, da se lojz malo približa, še vedno pa je potem xy dirk, ko bo max spet zmagal.

Tako da, ene 5 odstopov bi max moral imeti, da bi lahko lojz postal prvak. In v moderni formuli 5x odstopiti...nja.
 

masevc

Guru
2. sep 2007
3.437
859
113
Jaz Mercedesa definitivno nebi kar tako odpisal. Imajo znanje in imajo resource, da v poletnem premoru nekaj natuhtajo. Saj je tudi Ferrari imel že 2 leti nazaj mislim da že več kot 25 točk prednosti (Vettel/Hamilton), pa se je po premoru vse obrnilo na glavo. Je pa res, da obstaja nekaj razlik - takrat je Vettel sam zavozil prvenstvo, Mercedes pa je imel občutno prednost v motorju, ki so ga lahko "odpirali" po mili volji, ko so rabili. Za letos pa se predvideva, da je motor že na limitu in Mercedes lahko išče napredek samo še v aerodinamiki. Kjer pa so bolj švoh. Oziroma je RedBull precej pred njimi. Je pa razlika na vrhu tako majhna, da en odstop lahko takoj premeša vse karte.

Še en "incident" je bil v Avstriji :) BLM je pizdil čez RB, da ima toliko hitrosti na ravnini in da so sigurno izboljšali motor, že v Franciji. Kar nekaj je klobasal. Pol pa so vprašali Tota, kaj meni in pravi, da ne verjame v izboljšanje motorja, temveč pripisuje naklonu krilc. Horner pa pravi, da je res in Toto ve, kaj govori, da pa nebi bilo slabo, če bi to še razložil svojemu dirkaču :D :D :D
Saga okoli moci motorja se nadaljuje. Danes je Exxon potrdil, da RB od dirke v Bakuju dalje uporabljajo dodatke v motornem olju, ki se uporabljajo v zenski kozmetiki in dodatno zmanjsujejo trenje.
Cakamo na reakcijo konkurence…
 
  • Všeč mi je
Reactions: darjan

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.228
717
113
Saga okoli moci motorja se nadaljuje. Danes je Exxon potrdil, da RB od dirke v Bakuju dalje uporabljajo dodatke v motornem olju, ki se uporabljajo v zenski kozmetiki in dodatno zmanjsujejo trenje.
Cakamo na reakcijo konkurence…
Fejst zrajcana & vlažna pička laufa čist brez trenja...he he
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Še en dokaz več, da so pri RB same pičke.
Tako je, pri mb so sami dedci

nintchdbpict000360589246-e1514334305522.jpg
 
  • Všeč mi je
Reactions: gr69