Formula 1 sezona 2021

I

Izbrisan uporabnik 474

Problem ki obstaja je ta za katerega ma mecka super primer za na sodišče. Da s tem, ko se je dovolilo spustiti samo 6 avtomobilov da se unlap-ajo se je okoristil samo Max. Kar pomeni, da se je ostale tretiralo drugače. To je kr good case za na sodišče (upam da opustijo). Mogl bi vse spustit ali nobenega. To kar se je pa nardil je bilo pa samo zato, da je Max pridobil in nihče drug. Tko da mecka se upravičeno *****.

V tem primeru bi protest morale vložiti oškodovane ekipe in ne Mercedes. In ni bilo zato, da bi Max pridobil prednost, ampak zato, da smo imeli v zadnjem krogu boj za zmagovalca pod zeleno zastavo. Da se prvenstvo odloči na stezi. Da pa je Max imel sveže gume, LH pa stare, pa je zajeb samo in le Mercedesa in nobenega drugega. Ni bil Max edini, ki je šel v bokse in ni bil Mercedes edini, ki je ostal zunaj. Lahko bi Merc šel v bokse menjat gume, v tem primeru bi Max ostal zunaj in bi imeli ob umiku SC obratno situacijo - Max prvi, a na starih gumah in LH drugi na svežih soft... Kaj pa pol? Pol bi pa poslušali o genialnosti Mercedesa in kakšni papki so pri RBR. In dam roko v ogenj, da če bi bila situacija obrnjena, bi Masi ravnal enako.
Če pa mislijo, da je bila na tej dirki strašna krivica (pri tem Mercedes pozablja, da pri VSC bi lahko Masi komot poslal ven SC, pa se mu je Toto jokal po radiu, naj ne naredi tega), potem pa naj razveljavijo dirko. Prvenstvo končano, prvak je Max, konstruktorski Mercedes. Ampak to jim tudi ne diši. Oni bi razveljavil en krog.. ali pa tri. Vseeno, dokler bo prvak LH.
 
  • Všeč mi je
Reactions: darjan

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.195
3.822
113
Naj potem anulirajo to dirko, Max bo vseeno prvak in bo mir. Samo oni verjetno upajo, da se anulira samo zadnji krog. To pa spet ni fer.

Da ni pravično do Hamiltona? A to, kar so naredili Maxu na Hungaroringu in Silverstonu pa je?
 
  • Všeč mi je
Reactions: darjan

DOHC

Majstr
4. sep 2007
1.928
395
83
V tem primeru kdo je imel katere gume itd.. ne igra nobene vloge. Point je v tem in samo v tem, da se je s tem manvrom Masija okoristil samo Crashstappen. Vsi ali noben bi moralo biti. Tukaj se je pa igralo favoritizem za voljo napetega showa. jst se drugač strinjam z mecko in če to nebi bla finalna dirka pa se bi šlo za razplet prvaka bi zihr šli do konca s tem. (ne me narobe razumet, jst ne želim nobenih sprememb, zajeb je bil in gremo dalje).
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Ravno v tem je fora, da ni bilo zajeba in je Masi ugodil prošnjam ekip, da se dirka konča pod zeleno zastavo in da se dvoboj odloči na stezi. In ponovno - ni bilo nobeno favoriziranje Max-a ampak samo taktični zajeb Mercedesa.
 

DOHC

Majstr
4. sep 2007
1.928
395
83
S tem, ko se je pot sprostila samo Maxu in nobenemu drugemu lahko mercedes reče, da ni bilo enakopravno do vseh dirkačev. Case closed.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

In Mercedes bo to naredil iz sočutja do drugih ekip? :) Ize tega lahkopride samo, da razveljavijo dirko, ker če bodo se šči rollback, potem bodo druge ekipe rekle, da so imele fighting chance v zadnjih dveh krogih itd. Brez konca.
 

DOHC

Majstr
4. sep 2007
1.928
395
83
Sej nima veze ali je bil še kdo oškodovan. Tudi če nebi bil nihče oškodovan ni fer. Pač treba je zadevo pogledat objektivno. Odmislt kdo je mel kake gume taktiko itd. Če bi bli zadnji krog vsi v istem krogu, bogve kdo bi se še poklal in the midfield. Dejstvo je, da je pridobil samo Max (in 6 avtov, ki so se lahko unlapal). Again, za vse mora biti enako ne glede na to katera dirka, krog.... se gre.
 

DOHC

Majstr
4. sep 2007
1.928
395
83
In Mercedes bo to naredil iz sočutja do drugih ekip? :) Ize tega lahkopride samo, da razveljavijo dirko, ker če bodo se šči rollback, potem bodo druge ekipe rekle, da so imele fighting chance v zadnjih dveh krogih itd. Brez konca.

Če bi to nardil Haas bi se tudi strinjal z njimi. Tudi če si ne želim tazga razpleta, jim dam prov, da se zbunijo. Jst bi se zihr tut. Ampak na konc tega sranja ne bo zmagovalcev.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Ampak... Željo po razpletu dirke pod zeleno zastavo sta izrazila tako RBR kot Mercedes. Težava je nastala, ker zdaj razplet enemu izmed udeleženih ni všeč. Kolikokrat pa je LH bistveno profitiral z SC in pravilno taktiko Mercedesa? So pač zdaj na drugi strani metle...
Vse skupaj me malo spominja na tisti meme iz začetka sezone:

Toto Wolff befor Austrina GP:
"We want and we welcome some challenge on the racetrack!"

Toto Wolff after Austrina GP:
"No, not like that..."
 

DOHC

Majstr
4. sep 2007
1.928
395
83
Nima veze kaj si ekipe želijo. Ekipe si svašta želijo skos. Skos hočjo met neko prednost. In masi se nebi smel pustit da ga nadlegujejo pa pritiskajo nanjga v neko odločitev. Maš rulebook, use it.

Mi je pa malo škoda, da po tej epic epic sezoni naslednje leto pravila menjamo. Mogl bi dat development freeze mecki pa rbr, da ostali priklučijo pa gremo next year še enkrat :D
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Ja, rulebook pravi, da "any ni enako all" tako da pade teorija, da moraj vsi zaostali prehiteti (bedasta interpretacija, ampak pravilna) in da po členu 15.3 (isti rulebook) vodstvo dirke spremeni potek SC ne glede na vsa prejšnja določila. Pravilnik, ki so ga podpisale vse F1 ekipe.

Jaz pa se veselim 2022 in drugačnih pravil, ker moč motorje ne bo več igrala tako bistvene vloge... Me zanima, kaj Newey sčaral.
 
  • Všeč mi je
Reactions: darjan

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.729
6.910
113
Merc je itak razvil lujzev avto v holy shit, tako sa ce bi sli naprej bi gladko spet poharal. Pomoje bi zmagal tudi v mehiki, ipd, kjer je rbr dominiral letos
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.729
6.910
113
Former vice president of Mercedes-Benz motorsport activity Norbert Haug has claimed his former side need to "shut up" and accept defeat following the Silver Arrows' bitterly disappointing world championship defeat to Red Bull last weekend.
 

DOHC

Majstr
4. sep 2007
1.928
395
83
Drugo leto bo pomojm spet red bull dominanca. Pokupl 1/3 staffa iz mecke + newey tko da bo spet vettel era dominance.
 
  • Všeč mi je
Reactions: darjan
I

Izbrisan uporabnik 474

Čeprav se takšnega scenarija sploh ne veselim, se pa odkrito veselim grimas, ki jih bo delal Toto.
Je pa Ferrari presenetljivo tiho :sprasujemse:
 
  • Všeč mi je
Reactions: darjan