Formula 1 sezona 2020

masevc

Guru
2. sep 2007
3.432
858
113
Šlamastika pri Mercedesu. Tak sklop dogodkov bi jim lahko jasno pokazal pot v prihodnosti. Ko neki začetniki v boksih. Enako Bottas na pisti.

32E0580C-27E0-43DC-956B-F59923D60F4F.jpeg
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.829
725
113
www.jernej.org
Zal ne bomo izvedli. Al ti mislis, da s tem, ko recem, da bi zmagal to pomeni samo Hamilton namesto Russel, vse ostalo pa isto? Ja, mislim, da bi kaj drugace naredil. Mali je dobro odpeljal, kaj dobro, vrhunsko, samo meckin box je ze parkrat imel bedarije na tapeti in ce vsaj malo spremljas lahko zaznas, da Lewis ze nekaj casa ne verjame vedno iz prve, podvomi in kdaj kaj tudi naredi drugace. Ce pa ne spremljas, potem pa ja, na tvoje vprasanje je moj odgovor DA. Nocem pa nobene vojne sprozat s tem. Upam, da se Lewis ne vrne in bo mali mel 'popravni' :)
Sprašujem zato, ker si tako suvereno trdil, da bi Hamilton z lahkoto zmagal. Ker po pravici povedano ne vidim, kaj bi lahko Russel (oz. Hamilton namesto njega) drugače naredil, razen tega, da bi se odpovedal postanku med varnostnim avtom (kar pa Hamilton tudi redko naredi). Vse ostalo je pa Russel naredil popolnoma na nivoju Hamiltona (dobil štart, agresivno je prehitel Bottasa in z lahkoto prehiteva počasnejše avte in postavil najhitrejši krog). Prepričan sem, da če bi Mercedes naslednje leto namesto Bottasa v avto postavil Russla, da bi imel Hamilton precej bolj zahtevno delo. Ampak tega ne želijo. Lažje je imeti ekipo, kjer je jasna hieararhija med šoferji.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Če bi bil Hamilton namesto Russla, sploh ne bi klicali v boxe, ker so vedeli, da z gumami lahko gredo do konca. To so letos že večkrat naredili, ampak ravno danes so se šli "safe card" in ravno danes vse f kuhrcu in ravno danes gumidefekt... Russel pač ni smel zmagat
 
  • Všeč mi je
Reactions: novaa in mosseero

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.829
725
113
www.jernej.org
To je možno... nikakor pa to ni dejstvo. Če imajo možnost na avto natakniti nove gume pod varnostnim avtom, to večinoma tudi storijo.
 

DOHC

Majstr
4. sep 2007
1.854
349
83
Zdej se sam še čaka kako kazen bo Russell dobil. Namreč ker so mu nataknil prednje dve gume od Bottasa je prekršil pravilo, da lahko največ 13 setov gum uporabi na enem vikendu. Možne opcije so diskvalifikacija na dirki ali pa grid penalty na naslednji. Je pa Toto reku, da so mel nek team radio failure, kar je zakrivilo šalabajzerstvo v boksih.
 

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.299
824
113
Dobro, ti nisi merodajen, ti še vedno verjameš, da je Slovenski avto leta res zmagovalec ljudstva :D

Sploh, kadar zmaga kakšen is skupine Porsche Slovenija. Lepo so letos naredili. Novinarji testirajo finaliste na vranskem. Porsche Slovenija jim pripelje Golf GTI in Škodo RS. Seveda bo objektivno.:poreden:
 

masevc

Guru
2. sep 2007
3.432
858
113
Sploh, kadar zmaga kakšen is skupine Porsche Slovenija. Lepo so letos naredili. Novinarji testirajo finaliste na vranskem. Porsche Slovenija jim pripelje Golf GTI in Škodo RS. Seveda bo objektivno.:poreden:
off: če pravila dovoljujejo, bi ti lahko naredili tudi ostali ne? Problem je verjetno, ker takega voza nimajo v ponudbi.
Pa drugače mi dol visi, kdo zmaga to vaško tekmo za naj avto.


Nazaj na temo. Mercedes je dobil kazen 20.000 USD zaradi gum. Russel točke obdrži.
 

Diablo

Fizikalc
19. jul 2007
5.360
3
38
Šolanje bottasa na starih hard se je lepo videlo. Menjava je načelno bila obvezna, zajeb pač ne.
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.574
172
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
Zdej se sam še čaka kako kazen bo Russell dobil. Namreč ker so mu nataknil prednje dve gume od Bottasa je prekršil pravilo, da lahko največ 13 setov gum uporabi na enem vikendu. Možne opcije so diskvalifikacija na dirki ali pa grid penalty na naslednji. Je pa Toto reku, da so mel nek team radio failure, kar je zakrivilo šalabajzerstvo v boksih.

kazen samo za ekipo, 20k USD, Russell obdrzi pike ...

kaj za vraga je slo pri postanku narobe? saj so vajeni dvojnih pitstopov, se jih ze opravili z odliko, verjetno jih tudi se bodo ...

kar se tice Russlla - da, Merc je dober avto, ampak - pokazal je, da je zrel, da zna biti hiter, da zna prehitevati. tudi ce je avto dober, ni nujno, da bo nekdo z njim hiter, ce se na vrat na nos vsede not - spomnite se Badoerja, ki je nadomestil Masso ... ;)

btw, lani v Nemciji je bil dizaster za Merc, je bil v njihovi garazi Netflix ... uganite, koga je imel ta vikend Netflix cez ...
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Badoer ni ravno posrecena primerjava, je pa tisto nadomescanje bilo bolj splet nesrecnih okoliscin.

Vettlu se godi krivica, to smo ze ugotovili. Drugo leto bomo spet brali o b-avtomobilu, latest tech itd.
 

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.015
4.933
113
Nuku`Alofa
ksz. A Leclerca kamikaze pa noben ne komentira?

Je pač Russel dogodek leta. Leclerc pa je kaznovan.

 

Rambo013

Majstr
30. jan 2010
1.755
358
83
Vipavska dolina
Leclerc je po odličnih kvalifikacijah vse skupaj za*ebal že v prvem krogu. Se mi zdi da bi mu kazen lahko končno vsaj malce "dopovedala" da nekaj ne počne ravno v redu.
Glede dvojca Russel Hamilton pa, ne vem se spomnim ko sta bila Hamilton in Alonso skupaj pa se ni ravno fajn končalo.Nasploh je še par takih močnih dvojcev in kar nekaj se jih je končalo s "hudo krvjo". Se mi zdi da je boljše pri takih dirkačih da imajo drugega bolj za "vodonošo" kot pa da bi jihz ogrožal. Ampak to jaz tako razmišljam, oni pa...
 

Podobne teme