Formula 1 sezona 2020

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.287
818
113
A niso zanimivo tile komentarji. Ko je zmagoval Scumi, je bilo to zato, ker je bil najboljši voznik na svetu. Ni zmagoval zato, ker se je včasih namerno zaletaval, ker mu je Barichelo pomagal, ali pa, ker je imel najboljši avto. Enostavno, eden in edini Schumi, je bil najboljši voznik vseh časov.

Ko zmaguje Hamilton, gredo vse zasluge avtu. :bonk:
 
  • Všeč mi je
Reactions: zakon in Najbolji

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.823
723
113
www.jernej.org
Hamilton je že večkrat dokazal, da je odličen šofer. Svoje timske kolege redno premaguje. Saj je Rosberg po tistem letu, ko je postal svetovni prvak povedal, da je moral v to vložiti veliko več truda od Hamiltona... in ker je dosegel svoje cilje in se ni bil pripravljen še enkrat toliko odrekat, da bi se lahko kosal s Hamiltonom, se je raje poslovil od F1. Je pa dejstvo, da niti Hamilton, niti Schumacher ne bi ničesar dosegla brez pravega moštva. F1 je ekipni šport... čeprav na koncu podelijo tudi posamičen pokal.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Najbolji

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
2.startno mesto v avtomobilu ki ga Russell vozi "prvic", je samo dokaz da je mali dober. Vecina novodobnih solanih dirkacev ki se prebijejo cez F2 so dobri v startu. Tudi mali svaba je ze dober, in bo se boljsi ko bo nabral kilometrino v F1. Dokaz so Leclerc, Albon, Norris itd..

Kar pa se razmerja Hamilton Bottas tice, tu primerjave ni, ker Hamilton enostavno intelegentno hitro cez dirko pelje in se kaj dosti (razen na kvalifikacijah) ne rabi trudit, da je hitrejsi od mostvenega kolega.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Vojnik

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.530
168
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
če bi bil avto toliko vreden, kot se tule piše, bi bil Albon gladko letos 4. dirkač sezone, pa je daleč od tega. to pove vse.

Russell je super dirkač, kar je dokazal ta vikend, ampak dirka je popolnoma drugačna žival, kot FPji in kvalifikacije. potrebno je držati gume pokonci, držati pace, se borbati, preživeti prvi ovinek (v Bahrainu še 3 :p ) ... ni tako enostavno in v popolnoma novem avtu to zna biti ekstra težko, sploh če si še prevelik za ta avto ... ;)

jaz realno gledam, da bi znal biti top 6, to bi bil v mojih očeh vrhunski rezultat. kar bo več, bo presežek. katerega pa mislim, da je čisto zmožen doseči. on. ne avto.
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.823
723
113
www.jernej.org
Pri RB je problem to, da je avto 100% prilagojen voznemu stilu Verstappna. Poglej, kje je bil Gasly lani v boljšem avtu in kje je letos v slabšem. Šoferji imajo pač neke preference... in če jim avto ne paše, se ne znajdejo (recimo Vettel letos v Ferrariju). Očitno Mercedes Russllu paše (razen velikosti kokpita).
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Russell fenomentalno. Kljub incidentu Perez ponovno kaze kako se vozi. In to s "rabljenim" motorjem v zadku bolida.

Bottas je pac se en Coultardovski voznik. Za hitro voznjo je dober, za odlocit dirko pa je dalec od kapacitete...
 
  • Všeč mi je
Reactions: novaa

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.014
826
113
Hamilton bi danes zmagal, z lahkoto... Mecka mal gume zamesala, Russel najvec zgubu, nc kriv. Dober odpeljal, veselje gledat ampak cestitke Perezu, odpeljal kot ta velik. Bottas pa podbacio.

Gledal na ORFu, je 'nasima' komentatorjema kej prihajalo? Sploh unmu sanjacu, ta pametnemu Andrazu.
 

Diablo

Fizikalc
19. jul 2007
5.360
3
38
Russell: opa zmagal bom
Team: nop, box box box
Russell 2.: Zmagal bom, bo šlo
Team: puncture, box, box,box
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.014
826
113
Ker pri njemu ne bi zajebali z gumami? Bi si jih sam zmontiral? Ali misliš, da bi ekipo prepričal, da postanek ni potreben?

Zal ne bomo izvedli. Al ti mislis, da s tem, ko recem, da bi zmagal to pomeni samo Hamilton namesto Russel, vse ostalo pa isto? Ja, mislim, da bi kaj drugace naredil. Mali je dobro odpeljal, kaj dobro, vrhunsko, samo meckin box je ze parkrat imel bedarije na tapeti in ce vsaj malo spremljas lahko zaznas, da Lewis ze nekaj casa ne verjame vedno iz prve, podvomi in kdaj kaj tudi naredi drugace. Ce pa ne spremljas, potem pa ja, na tvoje vprasanje je moj odgovor DA. Nocem pa nobene vojne sprozat s tem. Upam, da se Lewis ne vrne in bo mali mel 'popravni' :)
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Perez je se enkrat pokazal da je zrel ko hruska. Ce mu po danasnji dirki ne ponudijo sedez pri RB ali celo opravicilo+podaljsanje pri RP so res malo zamaknjeni.

Kar pa se zvezde tice. Russell je sofercina in pol. Ni ga sefe za brezveze povabil v bolid. Bottas luzercek. V predimenzioniranem avtu, z premalimi cevlji nakepa luzerja da se kadi. Prehiteva suvereno. Na koncu je se Sainz imel vsega poln kufer.

Seveda ne moremo mimo Fetla, obup od obupa. In to zalost ata stroll vlece v mostvo...

Bottom line: moralni zmagovalec Russell, zasluzeni zmagovalec Checo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: doctorz in Gavran

Rambo013

Majstr
30. jan 2010
1.733
349
83
Vipavska dolina
Mercedes je vrgel zmago proč, mi je bilo kar škoda George-a. Ok, je vsaj Perez zmagal, Bottas pa, se vidi zakaj je Hamilton lahko zaporedoma prvak.
 

Podobne teme