Ford s max 8 stopenjski menjalnik

manal

Pripravnik
13. feb 2011
56
23
8
Pozdravljeni.
Zanima me če oz kakšne imate izkušnje z fordovim 8 stopenjskim menjalnikom.
Zanesljivost
Menjava olja(interval)
Vsaka info dobrodošla.
Hvala
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.217
2.034
113
SV SLO
Menjalnik je nov na trgu je približno dve leti. Do zdaj nobenih problemov ali znanih napak. Bistveno boljši in manj problematičen glede menjave olja kot powershift. Klasična neproblematična avtomatika. Nima te kaj skrbeti, itak ob nakupu dobiš 2 leti garancije in še dve leti jamstva brez omejitve kilometrov. V tem času bi se morale pokazati kake bolezni in napake menjalnika.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.218
3.369
113
To še ti krije jamstvo preko zavarovalnice pri rabljenem avtu .

Itaq da krije to pri novem Fordu.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.148
5.754
113
pri taščici
Recimo zrustanih tečajev zadjih vrat ti ne krije. Pa čeprav jih praktično ne moreš več odpreti pri dobre dve leti starem Fordu.
Menjava za nove tečaje je pa toliko kot so vredna vrata skupaj s tečaji.
Pomaga sicer namenski wd, ampak špricanje tedensko da jih sploh še lahko odpremo.
 
Nazadnje urejeno:
  • Wow
Reactions: sajkek

afroC

Majstr
6. jun 2009
2.771
351
83
Recimo zrustanih tečajev zadjih vrat ti ne krije. Pa čeprav jih praktično ne moreš več odpreti pri dobre dve leti starem Fordu.
Menjava za nove tečaje je pa toliko kot so vredna vrata skupaj s tečaji.
Pomaga sicer namenski wd, ampak špricanje tedensko da jih sploh še lahko odpremo.*
Video?
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.148
5.754
113
pri taščici
Posnamem ob priliki.
Prvih 60kkm ni bilo težav, si vrata odpiral z enim prstom, sedaj pa čakam da jih bomo enkrat zapigal na pantih....
Nekaj mesecev po drugem servisu (² leti star) se je to začelo pojavljati, sem šel na servis in je rekel da špricanje z w. Če to ne bo pomagalo pa menjava tečajev na naš strošek ker jamstvo tega ne krije.
Sem ga vprašal zakaj ne namažejo tega ob servisu če zaračunajo, pa je rekel da je potem tečaj umazan in se ljudje pritožujejo. Skratka izgovor za ovce..
Razmišljamo o demontaži tecajev, razdvojili tečaje (če ni slučajno kaj zapresano) , zvrtati luknjo v ohišje in zasravfat nipel za mazanje notri.
 

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.287
818
113
Posnamem ob priliki.
Prvih 60kkm ni bilo težav, si vrata odpiral z enim prstom, sedaj pa čakam da jih bomo enkrat zapigal na pantih....
Nekaj mesecev po drugem servisu (² leti star) se je to začelo pojavljati, sem šel na servis in je rekel da špricanje z w. Če to ne bo pomagalo pa menjava tečajev na naš strošek ker jamstvo tega ne krije.
Sem ga vprašal zakaj ne namažejo tega ob servisu če zaračunajo, pa je rekel da je potem tečaj umazan in se ljudje pritožujejo. Skratka izgovor za ovce..
Razmišljamo o demontaži tecajev, razdvojili tečaje (če ni slučajno kaj zapresano) , zvrtati luknjo v ohišje in zasravfat nipel za mazanje notri.

Mislim, da je bila servisna akcija in so te tečaje menjali brezplačno. Pokliči svoj servis.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.148
5.754
113
pri taščici
Kaj čem klicat, če sem bil tam pa mi ga je sprical z wd.
Je pa res da nekoč so to menjali tudi pod jamstvo, sedaj ne več. Vsaj tako mi je rekel.
Menjali so jih znancu, samo ima nekaj let starejšega, nas je 2017.
Pa njemu je res dobesedno barva se začela luščiti od tečajev, nam se ne. Me je na to opozoril že pred nakupom ko sva se pogovarjala.
 

bluub

Fizikalc
9. jan 2008
667
31
28
Menjalnik je relativno nov za Forda, mislim da Aisin AW F8FXX na trgu že od leta 2013, je kar cela PSA grupa na teh menjalnikih. Boljši je definitivno kot prejšni powershift avtomat.