Ferrari odslej brez serijske navigacije. Mirorring je prihodnost.

ViLiam

Fizikalc
11. jan 2022
222
-100
28
Android tablica ki po petih letih crkne? In avtor temu reče "manjši hendikep". Kako globoko morš bit v Renojevi riti da kaj takega napišeš.
Ti pa nisi ravno najbolj brihten kaj ne. Očitno si bil predolgo v neki riti, da take ven mečeš.
A si sploh prepral kaj piše v prispevku. Ne mislim konkretno za Renault ampak na splošno. Ko bo to dodelano, bo večina šla na tak (Googlov) infotainment ;)
Saj ne da bi hoteli, ampak nas bodo kar prisilili, brez izbire, kot vsepovsod drugje, telefoni, TV...

 
  • Haha
Reactions: jest5

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.165
5.287
113
sej menda je en od pogojev za vozniško to, da nisi slep al sem jest kej zamudu?
Mene, niso to vprašali :)

E daj... kot da ti spremljaš vsako tablo navešeno ob cesti, sploh na cestah kjer se pelješ prvič.

Pač tak sistem branja znakov imam v avtu in se mi zdi super. Navajen sem, tudi če spregledam znak, da takoj pogledam med števce in vidim koliko je omejitev.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
18.105
9.336
113
40
MB
Ne razumem zakaj je to dobra novica???

Saj Carplay in AndroidAvto ima danes že večina avtomobilov. A misliš, da boš imel kaj ceneje vozilo, če bodo proizvajalci odstranili lastno navigacijo? My ass. Kaj sledi? Odstranitev FM in DAB, saj itak imamo vsi telefone?
fm ti bodo tak izklopili zdaj zdaj.

samo eu birokrati se uskladijo. :valjamse:
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.165
5.287
113
Zaradi branja znaka iz armaturke se še mi ni zgodilo. Se mi pa je ko sem to ignoriral in preveč pritiskal gas, to pa ja.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.589
3.622
113
VW ima po novem online Karte ki se same updatajo vsaj prvi 2 leti, potem pa samo če plačaš,
Ampak moraš si pa Račun narediti in izklopit popolno zasebnost. Kar pa nekim švercerjem največ pomeni, pa magari imajo Apple ali pa Google v žepu!!
 
  • Všeč mi je
Reactions: Marxon

Vadim

Guru
2. jul 2020
4.223
5.525
113
Pač tak sistem branja znakov imam v avtu in se mi zdi super. Navajen sem, tudi če spregledam znak, da takoj pogledam med števce in vidim koliko je omejitev.

To funkcijo imaš tudi na g maps, ko kaže trenutno omejitev (ažurirano). Branje znakov mi je že kiksalo pa kazalo 130 v naselju. Za izvozom od avtoceste. Ali pa še vedno kazalo omejitev, čeprav sem že bil za križiščem in je omejitev 90.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.165
5.287
113
Ravno na Gmaps kaže za en drek. V veliki večini omejitve sploh ne kaže.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
18.105
9.336
113
40
MB
jaz se na neznanih terenih kar zanašam na to, seveda pa samo v sloveniji kjer smo majstri teh omejitev, ker mamo v 100m 70,50,60,90
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N in krko

ViLiam

Fizikalc
11. jan 2022
222
-100
28
znancu je v australu že 2x bricknil ta infotainment. fajn je ko ti sred tujine zgine navi, pa še klime si nemoreš prestavit
To je že mal offtopic, toda glede na druge poste v temi mislim da je čist ok.
Ne rečem, da je v Renaultu oziroma Australu ta OpenR link zanič oziroma še v povojih, čeprav je to že ne vem katera nadgradnja teh njihovih sistemov in tudi tega ne poznam iz prve roke.
Toda se mi zdi zanimiv to kot pravi: "pristop, ki se še zdaleč ne ustavi zgolj pri lepih zaslonih in hitrih menijih, temveč v enem avtu združuje tudi številne nove možnosti upravljanja, nadgrajevanja in dodajanja funkcij na daljavo, servisiranja ter nekaterih funkcionalnosti, ki jih doslej v vozilih nismo bili vajeni. Da, tudi priljubljene pretočne vsebine ali pa upravljanje oddaljenih naprav kar s pomočjo avta, mobilna pisarna na poti ... "
Ker sam android avto in car play sta malce preveč omejena na samo določene aplikacije in če bi šli oziroma bodo šli v to smer, da bo zadeva malo bolj "odprta" je to sigurno pravilen pristop in kot je zgoraj v naslovu samo zrcaljenje oziroma mirorring ne more popolnoma izkoristit vseh prednosti zaslona.
Samo kaj, ko si nobeden sploh ni v celoti prebral prispevka ampak ste samo videli v naslovu Renault in začeli takoj pljuvat vse počečes. Verjetno sami fanatiki in lastniki mečk in bavarij :bonk:
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.755
1.324
113
Potem pa pride mercedes z augmented reality navigacijo pa podobnimi forami pa pri renaultu samo še nemo bolščijo pa zmedeno mežikajo. Ampak naj jim bo, ker se tudi v nizkem rangu nekaj trudijo.

Realno pa izkušnje pravijo, da je povezava s telefonom na srednji rok in naprej daleč najbolj ziher, funkcije infotainmenta pa skoraj odveč.
Tema me sicer ne zanima...ampak mislim da dokler ima 50% mečk renojev motor...pri renoju prav nic ne bolscijo v mercove pogruntavscine....
 
  • Haha
Reactions: hermann

ViLiam

Fizikalc
11. jan 2022
222
-100
28
Tema me sicer ne zanima...ampak mislim da dokler ima 50% mečk renojev motor...pri renoju prav nic ne bolscijo v mercove pogruntavscine....
Saj mene tudi ne, samo glede na neumne komentarje določenih ... sem se vključil v debato.
Ja in dokler ima 50% renojev mečkine mašine bodo kmalu imele mečke renojev infotainment :valjamse: