Ferrari odslej brez serijske navigacije. Mirorring je prihodnost.

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.165
5.287
113
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic

splash

Fizikalc
1. sep 2007
426
40
28
42
Ne razumem zakaj je to dobra novica???

Saj Carplay in AndroidAvto ima danes že večina avtomobilov. A misliš, da boš imel kaj ceneje vozilo, če bodo proizvajalci odstranili lastno navigacijo? My ass. Kaj sledi? Odstranitev FM in DAB, saj itak imamo vsi telefone?
Zaradi odstranitve nepotrebne navlake.
S tem ko sedeš s telefonom v avto je telefon aktualna multimedijska naprava in imaš vse personalizirano in posodobljeno.
Ker če vidiš kaj se dogaja s infotaimenti izpred 10 let oz.da ne govorimo izpred 20 let.
Glede, da bi bilo ceneje, pa verjetno ne bi bilo, je pa ena stvar, ki gre manj narobe.
 

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.751
1.056
113
Vsaj ljudje ne bodo več zastarelih navigacij uporabljali. Na Logu recimo se še sedaj najde kdo, ki bremza na 50.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Success

bluub

Fizikalc
9. jan 2008
673
32
28
Se tudi novim up to date navigacijam, govorim o vgrajenih, zgodi da ti celo štajerko misli da je omejitev 60, in pri logu je do lanske jeseni tudi bremzalo ker je omejitev 50.
Rešitev ni toliko v uporabi goolge maps in ostalih, kot to da se uredi hitro in sprotno popravljanje teh informacij tudi s strani uporabnikov.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.165
5.287
113
Na omejitve, se je najbolje zanašat na integrirano kamero za prepoznavanje znakov. Ker le to deluje v kombinaciji za navigacijo, je smiselno da ta ostane v avtu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe in sajkek

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.379
722
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Ljudje nebi imeli zastarelih navigacij, če nebi proizvajalci nadgradnje drago kasirali.

Mah, sej ima recimo VW na MIB2 sistemih brezplačno nadgradnjo, ampak kaj, ko večina voznikov ne zna oz se jim ne da s tem ubadat, ker je procedura "gozdnemu Jožu" preveč komplicirana oz praktično vsem računalniško pol pismenim. Če ni narejeno vse samodejno (OTA) je že preveč komplicirano, kjub temu da je dejansko brezplačno.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.955
2.166
113
Kaj pa če enostavo pogledaš na prometni znak? Kaj pa bo, če bo navigacija kazala pot naravnost čez most, pa iz nekega razloga most ima luknjo na sredini, ti si pa edini avto, tako da tudi prometnih informacij ni, da bi kazalo promet po obvozu, a potem bi kar peljali naprej in padli skozi luknjo v reko?
 

dask

Majstr
21. sep 2023
273
288
63
Kaj pa če enostavo pogledaš na prometni znak? Kaj pa bo, če bo navigacija kazala pot naravnost čez most, pa iz nekega razloga most ima luknjo na sredini, ti si pa edini avto, tako da tudi prometnih informacij ni, da bi kazalo promet po obvozu, a potem bi kar peljali naprej in padli skozi luknjo v reko?
Itak, saj pa vidiš ljudi, ki vozijo po stopnicah in podobno... mu ne prebije, da nekaj ni ok, tudi če se pelje po štengah.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.388
1.792
113
Mah, sej ima recimo VW na MIB2 sistemih brezplačno nadgradnjo, ampak kaj, ko večina voznikov ne zna oz se jim ne da s tem ubadat, ker je procedura "gozdnemu Jožu" preveč komplicirana oz praktično vsem računalniško pol pismenim. Če ni narejeno vse samodejno (OTA) je že preveč komplicirano, kjub temu da je dejansko brezplačno.
Procedura ni samo preveč komplicirana, ampak glupa do obisti.

V svetu, kjer lokacije zbiraš na osnovi preteklih iskanj v gmaps pač ne gre pričakovati, da bo kdorkoli pripravjen izvajat ceremonije z desetimi ali več koraki za vnest naslov. Flolk pač ni več pripravljen požret vsakega dreka. Enostavno ne! (vsaj na usability področju ne)

In da. imam VW. Čez njegovo navigacijo sem nardil križ, ko sem ugotovil, da se lokacije. ki jih dodaš prek aplikacije znajdejo v neki popolnoma drugi kategoriji kot vse ostale. Permanentno. Privi korak pri izbiri shranjenega naslova je torej odgovor na vprašanje "Kako sem že vnesel ta naslov". O tem kaka muka je avto sploh sconnetat, kako neverjetno glupa je aplikacija in kako zanič so prometne informacije pa raje sploh ne bi začenjal.

Uporabljam Carplay.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.388
6.058
113
Potem pa pride mercedes z augmented reality navigacijo pa podobnimi forami pa pri renaultu samo še nemo bolščijo pa zmedeno mežikajo. Ampak naj jim bo, ker se tudi v nizkem rangu nekaj trudijo.

Realno pa izkušnje pravijo, da je povezava s telefonom na srednji rok in naprej daleč najbolj ziher, funkcije infotainmenta pa skoraj odveč.
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.388
1.792
113
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek in Marxon

irwin

Majstr
13. mar 2008
1.234
328
83
Android tablica ki po petih letih crkne? In avtor temu reče "manjši hendikep". Kako globoko morš bit v Renojevi riti da kaj takega napišeš.
Kateri avtomobil novinar pa nima debit MC ( karikirano) Slo uradnega uvoznika? Ce pa ne je pa pofl test samo da gre na kalamare nekam na stroske avtohiše.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Marxon
22. jul 2007
13.010
1.413
113
123
"Po preteku obdobja pa lahko stranka podaljša pogodbo po ceniku, kar po dosedanjih izkušnjah naredi večina lastnikov, saj so naročnine na storitve postale nekaj povsem normalnega tudi v avtomobilskem svetu, pove Rom." :valjamse: