Excel za telebana

Evrokrat

mX's brotherPEPČEK 08
6. avg 2007
6.689
553
113
Capitale de l'Europe
europa.eu
lahko uporabis SUMIFS in potem, npr v celici F1 dolocas do katere dobavnice naj sesteje, glej spodaj
aja, pa vejice zamenji za podpicja,

1653129310204.png
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Ej, velika hvala. Nisem si mislil, da so vmesne vsote tak zalogaj. Ali sem pa jaz prestar (prebukov :p ).
Sintaksa je precej zayebana ... se ti javim nazaj.

Hvala še enkrat :cheer:
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Kaj je to "pivot" ? Vodilna ali kako? Žal ne vem ..
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Raje povej čemu, in po kakšnem ključu, potrebuješ vmesne vsote.
Jaz sem še vedno za pivot.

Tole bi želel :

Smo pa očitno na pravi poti, sedaj sem poizkusil takole : v celici H6 sem postavil =SUMIF(C6:C25;"kupec A";D6:25) in je resnično seštelo samo tisto kar je od kupca A, vendar vse od D6 do D25.

Ni še dobro. Npr. v celici H15 bi morala formula sešteti vse kar je od kupca, ki se nahaja na C15 in sicer njegove vrednosti od D6 do D15. Sešteje npr. D6, D9, D15.
V nadaljevanju, v celici H16 bi morala formula sešteti vse kar je od kupca, ki se nahaja na C16 in sicer njegove vrednosti od D6 do D16. Sešteje npr. D8 in D16.
V nadaljevanju, v celici H17 bi morala formula sešteti vse kar je od kupca, ki se nahaja na C17 in sicer njegove vrednosti od D6 do D17. Sešteje (prikaže) npr. samo D17, ker je to do sedaj njegov edini znesek.

itd.

Torej vmesne vsote v seznamu, za posameznega kupca. Da vidim, koliko prometa mi je dotični kupec naredil od 1. januarja do danes. Pa vmes od 1. januarja do 15. marca ( npr. ). Pa do 12. maja ...

Enostavno: ob izdaji nove dobavnice, da mi pokaže njegov dosedajšnji promet.

Izgleda enostavno, pa ni. Pa malce zarjavel sem ... :norec: .. ne znam niti excelove tabete nalepiti tu gor (morda alter ne dopušča?)
 

napaka

Pripravnik
5. maj 2009
63
5
8
SUMPRODUCT(kolona, ki se sešteva;--(pogoj1);--(pogoj2)...)

Za primer zgoraj: SUMPRODUCT(D2:D21;--(C2:C21="A")) ali pa, če uporabiš sklic SUMPRODUCT(D2:D21;--(C2:C21=F2))

Prednost te formule je, da lahko uporabiš več pogojev, npr. če želiš sešteti samo vrednosti, ko je v koloni B številka med 5 in 10:
SUMPRODUCT(D2:D21;--(C2:C21=F2);--(B2:B21>=5);--(B2:B21<=10))
 
  • Všeč mi je
Reactions: Samo Izoliranc
I

Izbrisan uporabnik #9334

Hvala za odgovor.

Vmes nisem nič delal na tem problemu, ampak je še vedno zelo aktualen (cajta nimam ... ). Najraje bi pripel excelovo tabelo s primerom semle gor, če bi se kdo poigral z njo, pa dam za dva pira al pa več :p . Pa ne gre, verjetno Alter ne omogoča ali pa jaz ne znam :sprasujemse: .
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Hvala za odgovor.

Vmes nisem nič delal na tem problemu, ampak je še vedno zelo aktualen (cajta nimam ... ). Najraje bi pripel excelovo tabelo s primerom semle gor, če bi se kdo poigral z njo, pa dam za dva pira al pa več :p . Pa ne gre, verjetno Alter ne omogoča ali pa jaz ne znam :sprasujemse: .
Excelovo tabelo zazipaj in ta .zip fajl pošlji na Alter. Uporabi "Pripni datoteko" levo spodaj.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Omg :bonk: , vedel sem da je nekje, pa nisem našel gumba. Hvala! (mater sem smotan o_O )

Tule sem poizkušal s funkcijo SUMIF kot ste me zgoraj usmerjali.
 

Priponke

  • Dobavnice.zip
    7,9 KB · Ogledi: 66

Evrokrat

mX's brotherPEPČEK 08
6. avg 2007
6.689
553
113
Capitale de l'Europe
europa.eu
Sn ti dodal v stolpca N-O
v O4/O5 pa zapisi stevilke dobavnic, od-do, ki naj se sestejejo,
recimo, ce imas datum dobavnice bi lahk vpisal tudi datum od-do,....itd
 

Priponke

  • Dobavnice_SUM.zip
    8,6 KB · Ogledi: 60
Nazadnje urejeno:
I

Izbrisan uporabnik #9334

Hvala. Zdi se mi bolj obvladljivo kot pivot tabele ( :sprasujemse: ) .

Stolpci G - M so verjetno nepotrebni in jih bom izbrisal. V stolpec F bi pa vstavil tvojo formulo in bi ob vsakem novem vnosu (dobavnici) izračunala promet stranke do sedaj. Recimo da trenutno vnašam 20. dobavnico, torej vrstica 25 : v F25 bi bilo : Namesto celice O4 bi dal B6, namesto O5 pa tazadnjo dobavnico, torej B25 in bi mi izračunalo ves promet od stranke F do danes.

Ta vnos, "namesto O5", bi bilo treba zavtomatizirati. Kaj to s tistimi stringi?
 
Nazadnje uredil moderator:

Evrokrat

mX's brotherPEPČEK 08
6. avg 2007
6.689
553
113
Capitale de l'Europe
europa.eu
tam v O5 lahk napises tut 10000 pa ti bo sestelo vse kar bos dodal

lahk pa pobrises del formule ki preverja stolpec B, to je stevilke dobavnic:
",B:B,">="&$O$4,B:B,"<="&$O$5"

oziroma formula je :
"=SUMIFS(D:D,C:C,"="&$N6)

ja, pa vejice zamenji s ;
 
5. avg 2011
1.041
186
63
Okolica Ormoža
Hvala. Zdi se mi bolj obvladljivo kot pivot tabele ( :sprasujemse: ) .

Stolpci G - M so verjetno nepotrebni in jih bom izbrisal. V stolpec F bi pa vstavil tvojo formulo in bi ob vsakem novem vnosu (dobavnici) izračunala promet stranke do sedaj. Recimo da trenutno vnašam 20. dobavnico, torej vrstica 25 : v F25 bi bilo : Namesto celice O4 bi dal B6, namesto O5 pa tazadnjo dobavnico, torej B25 in bi mi izračunalo ves promet od stranke F do danes.

Ta vnos, "namesto O5", bi bilo treba zavtomatizirati. Kaj to s tistimi stringi?
Pivot tabele moraš le malce natrenirati, pa ti prihranijo veliko dela. Pa tudi prikaz grafikonov je možen. Zadnjih nekaj let sicer ne delam več kaj dosti z Excelom, sem pa pivot tabele in grafikone veliko uporabljal.
 
  • Všeč mi je
Reactions: gr69
I

Izbrisan uporabnik #9334

Verjamem. Jaz sem to ganjal še takrat v quatropro-ju... kasneje pa samo še kaj enostavnega z excelom, niti ni bilo časa za kaj več. Danes sem pa brezupno zarjavel :rolleyes: . No ja, majčkeno bi še migal :norec:. Tako da, fantje, ko se dobimo na pijači, bom bolj tiho in bolj vlekel na ušesa, ko mi je že zdaj precej nerodno :zavijazocmi: .
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Vem da ne, ampak je stoprocentno da za pijačo bom moral dat. Čeprav se bomo potem menili o babah itd :norec: .
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Bolj me je presenetilo, da imam dva v srednji šoli, eden strojnik, druga gimnazjika, oba pravkar delata maturo, pa nimata pojma kako bi zadevo rešila. Jaz jo pa obravnavam z osnovnošolsko logiko :norec: .

Tko je to. Bl star, bl nor :nigladek: .
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Posebej za strojnika je precej žalostno, da ne obvlada excella. Se vidi, da je šolstvo vedno bolj v kjurcu. :evil:
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Ko sem jaz hodu v šolo, smo računali matrike in diferenciale peš, Bill Gates je pa bil še mozoljavi pubertetnik. Niti danes ne vem, kako bi se lotil v excelu npr. neko enačbo drugega ali tretjega reda in da mi potem graf funkcije nariše. Saj - jaz verjamem da zna. Ampak jaz tega ne rabim, vsaj trenutno ne, pa strojništvo gor al pa dol. V bistvu sem peš prej fertik, kadar imam kaj takega.

Sem se spomnil, da sem nekoč še v quattroproju nekaj poizkušal z Mandelbrotovo množico (ker je "lepa" :D ) , pa ni šlo. Z mojo splošno matematiko pač ne. Vi ki ste maherji, pa verjamem da znate. Zato pa hvalabogu za alter in če je kdo pri volji malce posoliti. :p
 
Nazadnje uredil moderator: