Energetska preskrba gospodinjstev

sousis

Guru
16. nov 2019
1.585
1.069
113
Pri nas smo 8.2., na praznik, uspeli nabiti na 6,7 kW, vse ostalo je krepko nižje. Sicer pojma nimam kaj smo točno takrat delali, ampak predvidevam, glede na to, da je bil praznik in gnilo vreme in smo bili doma, da smo lavfali pečico + pomivalca + pralni stroj + sušilca + standardno ferštekarijo (TV, računalniki itd).
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
16.046
4.030
113
Pečica za kosilo, indukcija, pralni stroj, pomivalc, sušilc s TČ ... zelo težko zadaneš timing da ti en interval 15min ves čas kurijo na polno. Pri klasičnih porabnikih je najbolj problem kakšen bojler za vodo.

Ena super zadevščina za višat moč blokov je piroliza, pri nas so špice za dražji blok (sicer 5.3kW kolikor je določeno v preračunu) vedno posledica pirolize. Seveda pirolizo se dela v optimalnih urah po peki (kosilu) ker je pečica že ogreta pa ravno sveže umazana. Že tako sem proti pirolizi (stan vržena elektrika), ampak po novem bo piroliza šla v najcenejši blok.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Rekreacija

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.430
853
113
Pečica za kosilo, indukcija, pralni stroj, pomivalc, sušilc s TČ ... zelo težko zadaneš timing da ti en interval 15min ves čas kurijo na polno. Pri klasičnih porabnikih je najbolj problem kakšen bojler za vodo.

Ena super zadevščina za višat moč blokov je piroliza, pri nas so špice za dražji blok (sicer 5.3kW kolikor je določeno v preračunu) vedno posledica pirolize. Seveda pirolizo se dela v optimalnih urah po peki (kosilu) ker je pečica že ogreta pa ravno sveže umazana. Že tako sem proti pirolizi (stan vržena elektrika), ampak po novem bo piroliza šla v najcenejši blok.
PWM regulacija uporovnega grelca v kombinaciji z SSR dela Čudeže....
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.177
820
113
bravo, uganil si, mi smo tudi pirolizo takrat žgali. kaj je rekla Duška, da bo povrečno gospodinjstvo plačevalo manj?
btw, jaz imam dogovorjeno obračunsko moč 4,6kW, kje vidim, kakšno "kazen" bi plačal za preseženo moč?
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.460
9.396
113
Najbolj logično je, da pirolizo vžgeš ko jo rabiš, ampak kaj se čmo it detajle in ugotavljat, da za vsenaštrom agendo sončnice ne bodo dovolj. Je pa ena dobra stvar tega, bojo "greenpeasovci" končno začel razmišljat v smeri seštevanja watov, prej je štrom pač bil.
 

delavec44

Guru
17. dec 2012
2.161
1.436
113
Kdaj jo pa rabiš? Čiščenje pečice lahko počaka na vikend. Razen, če med vikendi nič ne pečeš in si zunaj na izletih. Ampak vseeno 1x na 2 meseca se najde čas.
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.177
820
113
čiščenje pečice je pri meni čakalo 2 meseca, potem pa sem se končno odločil, da nočem več gledati tistega utripajočega napisa PYR in sem se lotil, dokler je bila še ogreta. vmes pa je žena likala, sine se je tuširal in hčerka fenala lase, pomivalec je čistil posodo od večerje ter pralni stroj vrtel umazane cunje od treninga. k sreči še ni zime, tako da je bila TČ ugasnjena. še dobro da imamo prehodno obdobje.
 

sousis

Guru
16. nov 2019
1.585
1.069
113
Vidiš, če bi žena gledala TV namesto da lika, ne bi bilo težav. Pa če bi ti pustil pri miru umazano pečico.

Samo vrnemo se nazaj na malo starejše standarde urejenosti in čistoče, pa bo.
 
  • Haha
Reactions: Hanzi

delavec44

Guru
17. dec 2012
2.161
1.436
113
No saj če je čakal 2 meseca, mu ne bo treba iti dosti nazaj :D

Jaz tisti PYR zjebem tako, da samo vžgem in takoj ugasnem. Potem je spet mir nekaj časa. Kot da ona ve kdaj je umazana.
 

verma

Pripravnik
2. nov 2011
253
9
18
Ali ima še kdo takšne špice? Vse ostalo pod 6kW.
1728044143577.png
 

javr

Guru
6. dec 2011
1.850
1.126
113
15-minutno merjenje moči je v uporabi že desetletja; tudi naprave, ki skrbijo za to da se dogovorjena moč ne preseže, se prodajajo že desetletja, a za industrijo, ne za gospodinjstva.

Naprava deluje tako da s svojim števcem meri porabo in če trend kaže da bo na koncu 15-minutnega intervala moč presežena, začne izklapljat porabnike po določeni prioritetni listi; npr. imaš bojler, pečico, pralni, sušilni, vtičnico za likalnik, kopalniški grelec, polnilec za avto,...
določiš katere naprave so ti manj pomembne katere bolj, in vpišeš njihovo el.moč, recimo 1 bojler, 2 likalnik, 3 sušilni, 4 pralni, 5 grelec, 6 pečica;
če zadeva zazna da gre trend v 15-minutnem intervalu proti prekoračitvi moči, bo izklopilo bojler in likalnik; če to ni dovolj, še sušilni in pralni;
da v naslednjem 15-minutnem ciklusu ne bi izklopilo istih naprav če to ni nujno potrebno, vpišeš čas kako dolgo neke naprave, ki je bila izklopljena, ne sme ponovno izklopiti;
pomembno: ura v števcu naprave za uravnavanje moči mora biti sinhronizirana z uro v obračunskem števcu, drugače merita vsak svoj 15-minutni interval, npr. Elektro od 8:00-8:15, ura v tvojem števcu pa zaostaja in bo merila interval 8:05-8:20 in podatki ne bodo štimali.
 
  • Všeč mi je
Reactions: BLABLABLA

javr

Guru
6. dec 2011
1.850
1.126
113
za gospodinjstvo ne vem, v industriji pa je vsak stroj imel relejno ploščo, povezano z nadzornim računalnikom, ki je stroj izklopila, ali pa če je to bilo prenevarno, prižgala opozorilno lučko da je delavec stroj izklopil