Elektronska vinjeta

Piton

Guru
11. apr 2022
1.725
-171
113

Folk sploh ne preveri, pa kar podpiše pildek...kdo je tu kriv?
Najpogostejše napake pri nakupu e-vinjete

Največ napak se pojavi pri zapisu registrske označbe vozila. Sem spadajo pomanjkljivi podatki, kot je na primer registrska označba brez začetne oznake za registracijsko območje (LJ, MB, KP in podobno). "
pa kašn kreten morš bit, da maš sistem, ki dovol vpis registrske, ki sploh ne obstaja? :bonk:
 
  • Všeč mi je
  • Objave ne odobravam
Reactions: Borg in 8888

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.448
4.981
113
pa kašn kreten morš bit, da maš sistem, ki dovol vpis registrske, ki sploh ne obstaja? :bonk:
To je vprašanje za našega informacijskega pooblaščenca. Vsekakor pa za tuje registrske v nobenem primeru ne boš uspel preveriti. Prav tako ne bodo Avstrijci ali Madžari preverjali, če si vnesel slovensko registrsko, ki ne obstaja. Mogoče sicer oni za svoje smejo preveriti. Mogoče celo kje na svetu obstaja sistem, kjer lahko rečeš, da hočeš kupiti vinjeto, kjer si ti lastnik. V EU najbrž ne.
Možno bi bilo iz e Uprave narediti povezavo na DARS, kjer bi rekel, da za to in to vozilo v tvoji lasti hočeš kupiti vinjeto in se prenaša samo registrska. Ampak to bi šele bil halo, ker bi bilo diskriminatorno do tistih, ki ne uporabljajo digitalnega poslovanja. Kot je zadnje dni halo okrog kartice spar-a.
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.678
6.085
113
blizu močvirne prestolnice
Pa se je najdu en ki nefleksibilen DARS zagovarja. Prodajalec na Petrolu se zatipka v 0 in O in se človeka vseen kaznuje in to po več zaporednih kazni, ja fino in fajn. Vse se da, če se hoče, popravek napake, tud prenos vinjete če gre za isto vozilo bi se moglo dat, sam DARSu se gladko hebe. Seveda po njihovem superduper sistemu se da zahtevek za povračilo, ampak poziva k dopolnitvi pa ne gre na mail poslat, ga mora referentka stipkat in po pošti poslat...totalno nefleksibilni. Da ne govorim, da vinjeto za ženin avto lohk kupim, me noben ne vpraša če mam pooblastilo, ko je treba sorazmerni del vrnit pa komplicirajo.
Se strinjam. Pač še ena nesposobna firma tako kot tvoja. Tretjina gara,dve tretjini pa se čoha in pobira.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: jest5

marc

Fizikalc
26. apr 2008
1.205
26
48
Saj še vedno dela link : PREVERI, KDAJ TI POTEČE VINJETA
kar je tudi prav, da dela, seveda za nas uporabnike
Da preverim veljavnovst še na forumu, saj pri našihh birokratih nikoli ne veš, kaj dejansko mislijo, ko zapišejo določeno stvar, zmotila pa me je beseda ˝DO˝ . Se torej v tem primeru na spodnji sliki 6.3.24 še lahko vozim s staro vinjeto ali ne?
1705643560335.png
 

krko

Guru
5. sep 2010
2.661
1.374
113
Da preverim veljavnovst še na forumu, saj pri našihh birokratih nikoli ne veš, kaj dejansko mislijo, ko zapišejo določeno stvar, zmotila pa me je beseda ˝DO˝ . Se torej v tem primeru na spodnji sliki 6.3.24 še lahko vozim s staro vinjeto ali ne?
Poglej priponko 79250
Seveda se lahko voziš še 6.3.2024 do 23:59:59. Ob nakupu nove izbereš datum veljavnosti od 7.3.2024.