Električna peč, 90 m2, poraba?

Kamrca

Zelenc'
8. maj 2021
7
1
3
Utisevalec
Ne sedaj mesat debate okoli vprašanja kamrce in ne priklopa hiše na elektro omrežje.
Živim očitno na območju kjer se bo precej hitro pokazalo kvaliteta elektro omrežja, oziroma se že kaže .
Pred 9 leti ko sem se preselil sem, sem bil prvo zimo večkrat brez elektrike kot pa prej vseh 30 let skupaj.
Jaz samo pravim, kje bomo mi pozimi dobili elektriko da bomo ogrevali hiše s TC (kaj šele z direktnimi grelci) in zraven še elektro avte. Se bojim da bodo hitro kakšne redukcije pozimi, ali pa bo omrežnina in obračunska moc 2x dražja.
Hitro narediš sončno elektrarno, v skrajnem primeru pa otočni sistem z akumulatorji in drugačno opremo (brez povezave na omrežje). Kdaj se pa to izplača, je pa vprašanje.
Omrežje je pa pri nas splošno razmeroma dobro saj tudi mi rešujemo Nemce, ki preveč vrtijo tavelke ventilatorje. En čas bo še
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.248
5.811
113
pri taščici
Elektrika iz otočne elektrarne je po moje vsaj 5x dražja kot netmetering oziroma reden nakup.
Pa še vedno ne bo takega udobja s porabo.
Lepše bi delala zadeva v duetu s kogeneracijo. Ampak potem pa imaš SE, kogeneracijo in akumulatorje, pa je investicija 6mestna cifra.
 

Kamrca

Zelenc'
8. maj 2021
7
1
3
Elektrika iz otočne elektrarne je po moje vsaj 5x dražja kot netmetering oziroma reden nakup.
Pa še vedno ne bo takega udobja s porabo.
Lepše bi delala zadeva v duetu s kogeneracijo. Ampak potem pa imaš SE, kogeneracijo in akumulatorje, pa je investicija 6mestna cifra.
Maš prav. Ja, dam cvenk za akumulatorje, ampak tiste v Tesli ;)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi