Toplovodna kaminska peč na pelete in talno gretje

zoki029

Zelenc'
5. mar 2022
14
1
3
pozdravljeni,
že dalj časa spremljam ta forum pa do sedaj še nisem bil vključen aktivno. Ker vas je tu dosti znalcev na področju ogrevanja, se obračam na vas za nasvet. Preurejam starejšo hiško cca 100m² in ker imam možnost vgradnje talnega gretja, se odločam zanj - v kombinaciji s kaminsko toplovodno pečjo na pelete 15kw. Ker sem v neki drugi temi bral, da je ta vrsta visokotemperaturnih peči v kombinaciji z radiatorji v redu izbira, me zanima, če bi se obneslo tudi pri talnem in kaj vse potrebujem, da bi taka peč zadovoljivo delovala nizkotemperaturno tudi pri talnem? Tipala, ventili, regulacija...?
pec-pelete-kamin-vodo-centralna-toplovodna-15kw-montegrappa-slika-32883295.jpg
 

zoki029

Zelenc'
5. mar 2022
14
1
3
Ja po mojem en veliki zalogovnik iz katerega bo potem napeljan ogrevalni krog in mešalne ventile.
...ja, to v kombinaciji s zalogovnikom vsekakor, zaradi čim manjših vklopov . Kako velikega bi sploh potreboval za to kvadraturo ogrevanja + sanitarna voda za 3 osebe? Bi bil dovoljšen 1500l?
 

zoki029

Zelenc'
5. mar 2022
14
1
3
Torej, še vedno so dobrodošli nasveti in izkušnje s tako ali podobno kaminsko toplovodno pečjo in talnim gretjem ter morebitnim zalogovnikom. Kako imate ostali urejeno? Zadovoljni?:)
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.188
1.797
113
Ce vezes pec na zalogovnik je vseeno kako se pec imenuje. Naprej v talno peljes preko mesalnega ventila...dobis enoto, ki ima gor vodno crpalko in mesalni ventil.
 
  • Všeč mi je
Reactions: zoki029

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.063
788
113
Imam v funkciji, ogrevam 130m2 preko 200 ali 500l zalogovnika (tripotni ventil na 500l zalogovniku). Iz zalogovnika se voda pelje na register, tam pa preko direktnega kroga v bojler SV in preko mešalnega kroga v dve etaži 65m2.

Rešitev je dobra, ker lahko v bodoče priključiš na zalogovnik TČ, vanj vstaviš navaden el. grelec, lahko pa prav nič ne narediš.
 
  • Všeč mi je
Reactions: zoki029

zoki029

Zelenc'
5. mar 2022
14
1
3
Valhalla, pa si v celoti zadovoljen s talnim? Sam sem še vedno v dilemi , ker sem do sedaj prejšnje stanovanje ogreval radiatorsko in mi ni znan učinek talnega..razen po prebranem, kjer pa se večina odloča za slednjega
 
pozdravljeni,
že dalj časa spremljam ta forum pa do sedaj še nisem bil vključen aktivno. Ker vas je tu dosti znalcev na področju ogrevanja, se obračam na vas za nasvet. Preurejam starejšo hiško cca 100m² in ker imam možnost vgradnje talnega gretja, se odločam zanj - v kombinaciji s kaminsko toplovodno pečjo na pelete 15kw. Ker sem v neki drugi temi bral, da je ta vrsta visokotemperaturnih peči v kombinaciji z radiatorji v redu izbira, me zanima, če bi se obneslo tudi pri talnem in kaj vse potrebujem, da bi taka peč zadovoljivo delovala nizkotemperaturno tudi pri talnem? Tipala, ventili, regulacija...?Poglej priponko 53463


Definitivno boš moral nekaj okrog vode narediti. Mam palazzettija martina idor lux 10kw, najnižja temp vode ki jo lahko nastavim je 60 C, tako da...ja nekaj dela te tule čaka. 15kW je po moje preveč za tisith tvojih 100kw, razn če msš res velike izgube.....10kW bi znalo biti vrh glave, upoštevaj pa tudi da taka peč ne da celotne moči na vodo. Del moči/toplote gre preko okenca za ogrevanje prostora v katerem je nameščena peč
 
pozdravljeni,
že dalj časa spremljam ta forum pa do sedaj še nisem bil vključen aktivno. Ker vas je tu dosti znalcev na področju ogrevanja, se obračam na vas za nasvet. Preurejam starejšo hiško cca 100m² in ker imam možnost vgradnje talnega gretja, se odločam zanj - v kombinaciji s kaminsko toplovodno pečjo na pelete 15kw. Ker sem v neki drugi temi bral, da je ta vrsta visokotemperaturnih peči v kombinaciji z radiatorji v redu izbira, me zanima, če bi se obneslo tudi pri talnem in kaj vse potrebujem, da bi taka peč zadovoljivo delovala nizkotemperaturno tudi pri talnem? Tipala, ventili, regulacija...?Poglej priponko 53463

aja še glede gretja sanitanre vode... ko boš laufal peč bo to okej, da pa bi sam sanitarno vodo grel pa nekako ne bo šlo. No šlo bi, samo dvomim da boš sred julija kuru pelete in grel dnevno da boš mel toplo vodo.

bojler vzemi kombiniran, torej da ga boš lahk na centralno vezl in grel ko bo peč delala in da boš lahko vodo grel z grelcem, ko peč ne bo delala. Oz vzemi električnega ali toplotno črpalko. Slednje se začnejo tam pri 600 €, kombiniran bojler pa ne nkeje med 200 in 300 €
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.188
1.797
113
Valhalla, pa si v celoti zadovoljen s talnim? Sam sem še vedno v dilemi , ker sem do sedaj prejšnje stanovanje ogreval radiatorsko in mi ni znan učinek talnega..razen po prebranem, kjer pa se večina odloča za slednjega

Česa boljšega od talnega ogrevanja si ne moreš namislit.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.299
3.408
113
Samo za intermezzo.
Ve kdo kje se dobijo takšne normalne ročke za tuširanje, da gre voda skozi, ne pa ta eco shit ko se skoraj suh tuširaš.