Egipt Harmony Makadi Bay

Ira

Pripravnik
30. jul 2010
112
0
16
@skorpy: le vzami sabo se kak dodaten dolg rokav. jaz sem ga potrebovala predvsem v jedilnici in zvecer, ko smo sli na kako pjacko.
kar se tice pa klime na avionu in tudi na letaliscu, je res pametno bit v dolgih hlacah in rokavih, sploh na avionu se mi zdi, da res piha z vseh strani, tudi ce si zapres tiste ventialtorcke nad glavo.

kar se tice komarjev - lani jih ni bilo, so res okoli hotela ga nekaj srali s tistim dimom; letos sem pa za vsak slucaj vzela sabo en raid in glej ga hudica, ze prvo noc je nekaj brencalo okoli
smile-1.gif

v rocni prtljagi sem jaz do zdaj vedno imela vodo - seveda, ce jo kupis v duty freeju, na check-inu ti jo v sloveniji zmecejo ven, v sharmu sem jo pa mela sabo, pa gres cez 3 rentgene, pa ni blo panike
smile-1.gif


o vsem ostalem je pa maxi ze vse povedala!
 

nik123

Pripravnik
21. mar 2010
82
0
6
Hvala vsem za koristne info.
Zanima me sam še katero prepaid kartico se splača dol kupit in kolko košta?
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik Maxi25 pravi:
V nedeljo sem se vrnila iz Hurgade in moram rečt, da sem totalno navdušena. Bila sem v OLD PALACE HOTEL in je enkraten hotel. Plaža sanjska, bazen super, sobe čiste, hrana sicer skoz ista - a to je tko povsod..
grin1.gif
Preko katere agencije?
Cena?
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.719
82
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Čisto v vsakem hotelu (v Egiptu sem bil v kakih 12ih od tri do pet zvezdic) v Hurgadi in Sharmu imajo internetni kotiček (sobica z nekaj računalniki na internetu) in ponekod celo WiFi v lobiju, vendar pa stvar ni zastonj, celo precej draga je, bistveno dražja kot v internet kafejih izven hotelov. Tarife so pa na četr, pol in celo uro. Edini hotel kjer sem imel internet (WiFi) zastonj, pa je bil Sabena Marmara v Sharmu, sicer so imeli zaklenjenega, a so mi povedali geslo: 876543210
smile-1.gif
 

hitcher

Pripravnik
19. jul 2007
164
2
16
v Hurghadi imaš Mc'Donald, kjer je wifi brezplačen, je pa lepo da vsaj nekaj kupiš pri njih coca in podobno, da te
ne podijo od mize.
 

Mitzy

Fizikalc
19. jul 2007
1.079
0
36
Far from here
Citat:
Uporabnik Maxi25 pravi:

Cene..:

Izlet v Luxor 78 evrov/osebo ( s sabo keša ne rabiš, morda za kako extra vodo in spominek)
Izlet z ladjico Gifton otok 35 evrov/ osebo ( s sabo keša ne rabiš, morda za kako pivo na otoku - ni veliko časa)
Safari 53 evrov na osebo (nimaš kje zapravt
smile-1.gif
)
Podmornica ?? evrov (nimam pojma kaj in kako)

Še to. Res, da so njihove agencije poceni, vendar imajo zelo dobre zanke. Npr. greš na ladjico za otok Gifton. Vse ok, cel dan super, potem pa kao za nazaj crkne ladja in kapitan zbira prispevke, da druga ladja pride popravt. Pa taka jajca. Pregnani so full..
grin1.gif


No, naj ti povem, da smo šli iz Sharma na 5(!) izletov za ceno, ki si jo ti navedla pri Luxorju.... in bili več kot zadovoljni! Lokalne agencije ne ponujajo čisto nič slabših storitev kot slovenske, edina razlika je v ceni. To ne velja samo za Egipt, to je stalna praksa skoraj povsod po svetu
smile-1.gif
 

Maxi25

Fizikalc
4. maj 2009
2.341
0
36
Ja verjamem. Vendar je bil problem tujih jezikov. Smo bli ekipa, k nekateri ne govorijo angleško, pa smo se potem odločili za slovenskega vodiča.

Kar se tiče Safarija, so bili pa tisti, k so šli z Egipčansko agencijo, zelo razočarani. Medtem k s slovensko navdušeni. Sicer je pa stvar posameznika.
 

hitcher

Pripravnik
19. jul 2007
164
2
16
smile-1.gif

Sem šel z slo. vodičem v puščavo - pa po pravici - vodička je bila luštkana, samo povedala pa tudi pokazala ni kaj prida, mogoče
je bila naveličana enih in istih vprašanj - itd...

Naslednjič pa z domorodci v puščavo je pa bilo čisto drugače - meni osebno lepše, pa domorodci zelo skrbijo za turiste,
če se turistu kaj naredi imajo kar velike težave z policijo, če kar ne zaprejo vse skupaj za nekaj časa..
pa še cene so nižje...
sem pa že tudi najel sam vodiča in sva šla ob 3.00 zjutraj v puščavo sama - me je prišel v hotel iskat, pa nazaj pripeljal,
sva kobre fotkala
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.719
82
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Citat:
Uporabnik hitcher pravi:
v Hurghadi imaš Mc'Donald, kjer je wifi brezplačen, je pa lepo da vsaj nekaj kupiš pri njih coca in podobno, da te
ne podijo od mize.

Hurgado res manj poznam, pa tudi sicer Mc'Donalds ni kraj, kjer bi me lahko našli. Za hotele pa velja kar sem napisal.

Sicer pa bom že v soboto, 9.oktobra znova v Sharmu (Far Garden), pa bom malo (če bo čas, seveda) pogledal in preveril cene ter dostopnost do interneta v hotelu in v Naama Bayu.
.
 

skorpy

organizatorka
18. jul 2007
7.801
0
36
40
dej povej še, a je kej dost problem glede oblačil, ala oblekce pa japanke, pa meneda so zaželjene enodelne kopalke
sprasujem se.gif
 

Ira

Pripravnik
30. jul 2010
112
0
16
skorpy, ne kompliciraj! enodelne, dvodelne, ni vazno. rusinje se soncijo tudi zgoraj brez in v tangicah (ceprav letos tega nisem dozivela). nekatere restavracije znotraj hotelskih kompleksov (tudi glavne) imajo dress-code: dolge hlace, pokrita ramena, nic mokrih kopalk, japonk, kratkih hlac itd. pise ponavadi ze v katalogu, lahko pa pogledas se mnenja na tripadvisorju. moja izkusnja glede 'oblekic' in 'dekoltejev' je pa sledeca: gres ven normalno oblecen ala 3/4 pajkice in tunika, potem je ucinek povsem drugacen kot ce gres v oblekci, ki razkrije malce vec. potem nimas miru sploh :p
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.530
5.697
113
Citat:
Uporabnik hitcher pravi:
smile-1.gif

Sem šel z slo. vodičem v puščavo - pa po pravici - vodička je bila luštkana, samo povedala pa tudi pokazala ni kaj prida, mogoče
je bila naveličana enih in istih vprašanj - itd...

Naslednjič pa z domorodci v puščavo je pa bilo čisto drugače - meni osebno lepše, pa domorodci zelo skrbijo za turiste,
če se turistu kaj naredi imajo kar velike težave z policijo, če kar ne zaprejo vse skupaj za nekaj časa..
pa še cene so nižje...
sem pa že tudi najel sam vodiča in sva šla ob 3.00 zjutraj v puščavo sama - me je prišel v hotel iskat, pa nazaj pripeljal,
sva kobre fotkala

Adijo pamet. Imaš pa res muda
smile-1.gif


Meni na kraj pameti nebi padlo da bi z enim Egypčanom taval ob 3:00 po puščavi. Še ko me je bradati taxist peljel iz Hurgade v hotel po temi, braz luči, na radiju pa kaseta z "Alah, Amerika, keblalahmablahmhabla...pa spet Alaaaaahh pa Amerika..." Še zdaj me strese ko se spomnim kak sma z mojo sedela ko kipa in nisma niti upala dihat ...

Slike kober boš kaj prilepil
smile-1.gif
?
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.532
68
48
Kranj
Tole je slika iz letošnjega Sharma, kot vidiš je stil oblačenja čisto evropski. Tudi zgoraj brez se sončijo.
Drugače sem pa slikal tanker
redface-1.gif

1034836-IMG_0024.JPG
 

Priponke

  • 1034836-IMG_0024.JPG
    1034836-IMG_0024.JPG
    81 KB · Ogledi: 152

skorpy

organizatorka
18. jul 2007
7.801
0
36
40
ksz....

ok, ne bom več komplicirala
grin1.gif


@Ira: glede DRESS CODE sm pa namensko izbrala hotel, kjer to ni pomembno
 

skorpy

organizatorka
18. jul 2007
7.801
0
36
40
jap, če opazim koga, ki bo preveč firbcal okol, bom vedela da si to ti
tongue-1.gif