dvig premije zavarovanja hiše za 19 %

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.427
5.452
113
Itak piše do 530.000eur, ker objekte nad to vrednostjo zavarujejo po drugem produktu. To vsem piše na polici ... v resnici pa potem zavarovalno vsoto ugotavljajo glede na kvadraturo in ostale parametre.

po domače... plačuje preveliko premijo. da bo bolj jasno. ampak res pa je, da ga ne morejo j* s tem, da je podzavarovano, kot bi mene zdele... Pa bi dvignili premijo brez dviga ZV zato da lahko plačujem še malo več, da ne bo vse plačano na koncu.
 

vogel

Majstr
1. sep 2007
1.470
228
63
Koliko pa ti plačuješ in za kakšno ZV? Res je, plačujem preveliko premijo, ampak za dobrih 60/mesec spim dokaj mirno :bonk: :jok:
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.427
5.452
113
Tako kot ti zdaj hočejo, prej 600€. ampak na račun pol nižje ZV je zraven še ene par m2 pri bajti, garaža, indirektni udar strele, SE, strojelom na novo vrednost do dobrih 8k€ pa še par malenkosti.
 

vogel

Majstr
1. sep 2007
1.470
228
63
Tako kot ti zdaj hočejo, prej 600€. ampak na račun pol nižje ZV je zraven še ene par m2 pri bajti, garaža, indirektni udar strele, SE, strojelom na novo vrednost do dobrih 8k€ pa še par malenkosti.
Huh, tudi pri meni je SE, strojelom je pa res na dejansko vrednost (nimam toplotne še), kar vključuje tudi indirektni udar strele.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.427
5.452
113
Ne vem, iz tistele police je na prvi uc samo direktni in SE kar je skode zaradi zastoja (par kwh poplacanih), ne pa sama SE. Pogojev pa zdele res nimam od triglava pred seboj, to pride v naslednjih dneh in tednih.
 

vogel

Majstr
1. sep 2007
1.470
228
63
Dodajam še: razlog izbire temu paketu je tudi to, da gre za končno vrstno hišo, kjer lahko kakšna zadeva "preskoči" k nam tudi od sosedov (ogenj, voda, zrušenje itd...), ker tudi nikoli ne veš kakšne "adaptacije" sosedje delajo.
 
27. jan 2022
4.802
1.741
113
Pod črto - sem šel prav pogledat premijo na mojo polico, ki sem jo moral oktobra zaradi postavitve SE spremenit; res da imam neko žalost od kvadrature, je pa vsaj končna vrstna. ZV je primerna realni gradbeni vrednosti - piše pa na novo vrednost - karkoli to pomeni; no premija z SE, premičninami, odgovornostjo 280€, Đenerali.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.092
3.575
113
Marlbor
po domače... plačuje preveliko premijo. da bo bolj jasno. ampak res pa je, da ga ne morejo j* s tem, da je podzavarovano, kot bi mene zdele...
Zakaj bi plačeval preveliko premijo. V ozadju imajo v programu itak napisano koliko je okvirna predvidena zavarovalna vsota in na to ZV se obračunava premija. S tem da stranka tega zneska ne vidi na polici. Imajo pa mamljivo napisano, da je do 500.000eur, kar seveda marsikdo narobe razume.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.427
5.452
113
Se pravi on ima ZV 500k€ in na to tole premijo. Zdaj pridem jaz s svojo malo novejšo, malo vecjo itd in mi bodo na polico napisali 500k€, ampak premija bo pa višja? Ali bo enaka, ker je ZV pac enaka?
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.092
3.575
113
Marlbor
Se pravi on ima ZV 500k€ in na to tole premijo. Zdaj pridem jaz s svojo malo novejšo, malo vecjo itd in mi bodo na polico napisali 500k€, ampak premija bo pa višja? Ali bo enaka, ker je ZV pac enaka?
ZV ni enaka, premija ni enaka. Tako kot hiše, ki jo nepremičninarji prodajajo že od 199.000eur naprej, niso vse enake, ampak so osnovne za 199.000eur, najdražje pa za 500.000eur. So pa res vse naprodaj že od 199.000eur naprej in vse zavarovane z zavarovalno vsoto do 500.000eur.
 
27. jan 2022
4.802
1.741
113
Nimam vmesne. Hotel sem povedati da se hiše držijo med sabo in da je s tem določen riziko, ki je drugačen kot če je hiša samostojna. Ti pa razumi kakor želiš.
Povdaril si da je končna - lahko bi napisal vrstna pa mir.

Kakorkoli te/vas lepo strižejo s temi premijami, na koncu pa boste dobili povsem enako kot nekdo, ki plačuje pol manjšo premijo. In to da je "mamijo" na neko imaginarno zavarovalno vsoto je prvorazredni nateg - pri meni je ZV vpisana z decimalko - toliko kot je gradbena vrednost take hiše, kar je za zavarovalnico precej lahko določit.
 
  • Všeč mi je
Reactions: vogel in AndrejEnej

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.095
805
113
Se bojim, da je res tako. Tudi jaz imam na decimalki zapisani vrednosti ZV za nepremičnino in za opremo. In tudi podzavarovanja se ni toliko za bati, tako ali tako moraš pri neki totalki z advokatom do zavarovalnice. Do 10% podzavarovano je enako 0, če pa ti res nek cenilec dokaže 17% podzavarovanja, pa pri 100.000€ škode pač izgubiš 17.000€, važno je, da ne izgubiš življenja ti ali pa nekdo od domačih.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Samo Izoliranc

vogel

Majstr
1. sep 2007
1.470
228
63
Povdaril si da je končna - lahko bi napisal vrstna pa mir.

Kakorkoli te/vas lepo strižejo s temi premijami, na koncu pa boste dobili povsem enako kot nekdo, ki plačuje pol manjšo premijo. In to da je "mamijo" na neko imaginarno zavarovalno vsoto je prvorazredni nateg - pri meni je ZV vpisana z decimalko - toliko kot je gradbena vrednost take hiše, kar je za zavarovalnico precej lahko določit.
Preberi še enkrat. V istem stavku piše končna vrstna hiša. Če pa si sam dal povdarek na končna je pa tvoj problem.

Kakorkoli s temi ZV, upam samo da če do česa pride, da bo čim manj komplakacij. Dražijo pa tako vse zavarovalnice.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.427
5.452
113
totalka sploh ni nek realni problem. lahko je 20k€ skode, pa ti pol klinca pomaga, če je ZV 200k€, če je podzavarovana. Ne boš dobil vseh 20k€. Take škode so veliko bolj pogoste in realne, si mislim, kot totalke.

je pa res, da recimo, če rečeš da je škode 50k€ in je 10% podzavarovana, boš recimo sam plačal 5k€. Je to znesek vreden rizika, pa da plačuješ manjšo premijo. Meni osebno se sicer ne zdi tak bav bav, če res pride do take škode bom pač svojih 5k€ odkartala. To zmorem. in morebiti je vredno rizika, ker je verjetnost take škode mala, pri tem pa je premija zavarovanja pri teh zdaj na novo dvignjenih cenah lahko kar nekaj nižja. to si mora pa vsak pri sebi razčistiti...