DVD/Dvix player in vpr. o HDMI kablu

Raven

Voodoo
25. jul 2007
749
0
16
42
Živjo,

torej, gre se o enem playerju, natančneje o CMX DVX 3040. Kupil sem ga v Avstriji za 50€, tako bay the way, da lahko na drugi televiziji sem pa ke pogledam kakšen film na USBju.

Problem je pa sledeč - ne podpira šumnikov, poleg tega so pa črke ubitačno grde in zelo težko berljive (male in tanke, vsaj odebljene bi lahko bile - neka čudna pisava uglavnem). Pa me zanima, obstaja kakšen univerzalen update, ki bi vsaj pisavo odpravil, oziroma da bi se jo dalo spreminjat? (nikjer v nastavitvah playerja nisem našel, da bi lahko menjaval pisavo) Nekaj sem bral, da se neke software-e da updejtat.. samo ne vem, če se da ravno tega, ker se gre za neko no-name znamko.

Imamo pa tudi doma nek sistem od Philipsa za 500€, pa ravnotako ne podpira šumnikov - sploh obstaja kakšen normalen player, ki bi podpiral to?! Ali moraš že podnapise nekako prekonvertirat, na računalniku, da ti potem pravilno prikaže? Sedaj namesto č prikaže æ, namesto ž je kar prazen prostor, za š sem pa že pozabil... ok, se magar spremenim vse šumnike že na računalniku v c s z, da mi je vsaj približno jasno, o čem se gre.
smile-1.gif


Druga stvar je pa HDMi kabel - zraven sem še kupil HDMI kabel, da bom pač povezal player na LCD televizijo. Vse lepo in prav, dokler ne povežem playerja in TVja - kao da ni signala.. včasih se prikaže slika za sekundo, pa zopet izgine.. isti kabel sem probal na siolovem konverterju (komunikator? nevem kako se tiočno reče) za internetno televizijo in ravno tako ne dela. Zdej ne vem, je kabel zanič (zanj sem dal 15€), ali je kaj drugega narobe? Je možno, da sem kupil napačen HDMi kabel? Zdej, za 15€ se mi ne da nazaj v Avstrijo vozi, raje bi kupil pač en kabel tukaj, starega pa pač zavrgel, če je totalno neuporaben - ne bi pa spet rad zmetal 50+€ za kabel, če ne bo nobenega haska).

Pa še to - zdej je internet televizija povezana prek SCART kabla - je s HDMIjem kakšna opazna razlika? Pravijo, da naj bi bila slika boljša... kako pa to v praksi zgleda pa nevem, ker mi dela samo SCART kabel, HDMI - pa kot že rečeno - nima signala...

Tako, upam,d a sem razumljivo napisal, če ima pa kdo kakšen pameten odgovor pa kar na dan z njim.
smile-1.gif


Hvala

Lp
 

Goran_82

Fizikalc
21. jul 2007
1.539
2
38
Če povežeš player z TVjem preko HDMI kabla, moraš obvezno vklopit na playerju funkcijo ''progressive scan''. Poveži najprej s scartom na TV in vključi to funkcijo, potem pa šele poveži z HDMI. Poročaj.
 

Raven

Voodoo
25. jul 2007
749
0
16
42
@Odisej: sem probal obrnit kabel, pa nič ne pomaga
smile-1.gif


@Goran: nja, sem cel meni od playerja prešecal po meniju, pa nikjer nisem našel funkcije prgressive scan... ob priliki moram probat povezat player na kakšen drug TV, da vidim, če je slučajno kaj narobe z obstoječim TVjem... da je mogoče slab HDMI kontakt... druga faza pa bo, da bom en drug kabel vel in probal z drugim kablom povezat, pa bomo vidl kako in kaj..