Dončič - NBA

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.223
9.463
113
kod Džej-Zija
Ja zdej je dobila kot olimpijska zmagovalka, od države + od sponzorjev, prej je pa dobivala kot svetovna prvakinja od države in od sponzorjev, pa nagrade za zmage na tekmah, pa dobi vsak mesec plačo v vojski, ..... Je pa denarja res manj, kot v košarki. Evo Dončič podpisal za 200 miljonov $, a rabi še pomoč davkoplačevalcev, pa penzijo iz pokojninskega sklada?

A misliš da sta se Roglič in Pogačar preselila v Monaco zato da sta bližje hribom in da tam lažje trenirata za Tour de France kot pravita, al zato ker tam občutno manj davkov plačata?
A ti sploh veš, kakšne so nagrade na plezalnih tekmah? Namig: ranga par sto evrov za zmago.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
A ti sploh veš, kakšne so nagrade na plezalnih tekmah? Namig: ranga par sto evrov za zmago.
Če zraven prišteješ še plačo v policiji se s tem lahko preživi. Če pa zraven prišteješ še nagrade države za osvojene medalje, pa nagrade sponzorjev, je pa Janja pri 23-tih že zaslužila več, kot mnogi celo življenje - pa tudi garajo po 8 ur in več dnevno.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
.... Verjemi, da bo doncic naredil tisto kosarkasko igrisce za veliko manj denarja, kot ce bi ga financirala drzava ali obcina. Pa doncicevo bo velik boljse.
Verjamem, tudi krožišče pri mercatorju v KR je stalo miljon €, ker ga je financirala država, tisti v Bitnjah pol miljona, tisti pri sodišču, ki ga je plačal nek kriptomiljonar pa 25.000€
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
Vidim, da o plezalski sceni nimaš pojma. :zmaga:
Naj pa svoje drese prodaja. In ko jih bo toliko prodala kot Ronaldo bo tudi multimiljonarka, če bi se rada primerjala z njim po dosežkih.

Juventus je s prodajo Ronaldovih dresov v enem dnevu zaslužil 50 miljonov, še preden je CR stopil na igrišče. Ob takih zaslužkih je lahko je potem njemu dat večmiljonsko plačo.

Delo vsakega podjetja se ceni z zaslužkom, športniki so profesionalci. Pred 40+ leti Janja nebi smela nastopat na olimpijadi, bi jo zaradi profesionalizma izključili. Skupak z 99,9% drugimi današnjimi. Karla Schranza, ki je bil nekoč eden najboljših smučarjev so iz olimpijade poslali domov, ker se je slikal v majici z napisom "Aroma Kaffee" in zaslužil par schilingov.
 
Nazadnje urejeno:

masevc

Guru
2. sep 2007
3.427
858
113
Naj pa svoje drese prodaja. In ko jih bo toliko prodala kot Ronaldo bo tudi multimiljonarka, če bi se rada primerjala z njim po dosežkih.

Juventus je s prodajo Ronaldovih dresov v enem dnevu zaslužil 50 miljonov, še preden je CR stopil na igrišče. Ob takih zaslužkih je lahko je potem njemu dat večmiljonsko plačo.

Delo vsakega podjetja se ceni z zaslužkom, športniki so profesionalci. Pred 40+ leti Janja nebi smela nastopat na olimpijadi, bi jo zaradi profesionalizma izključili. Skupak z 99,9% drugimi današnjimi. Karla Schranza, ki je bil nekoč eden najboljših smučarjev so iz olimpijade poslali domov, ker se je slikal v majici z napisom "Aroma Kaffee" in zaslužil par schilingov.
A zdaj si pa se sem prilezel svoje mimosune stepat?
kamor prides zasvinjas in unicis forum, sogovornike pa zelis potegniti na svoj nizek nivo razmisljanja. Da ne recem na nivo sank debate po 5 pirih.
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Po petih pirih bi ga odnesli ze iz gostilne vun. Bedarij nobeden ne poslusa. Al so ga pa ze. Pa je na forum prsu....
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
Ko
Ja zdej je dobila kot olimpijska zmagovalka, od države + od sponzorjev, prej je pa dobivala kot svetovna prvakinja od države in od sponzorjev, pa nagrade za zmage na tekmah, pa dobi vsak mesec plačo v vojski, ..... Je pa denarja res manj, kot v košarki. Evo Dončič podpisal za 200 miljonov $, a rabi še pomoč davkoplačevalcev, pa penzijo iz pokojninskega sklada?

A misliš da sta se Roglič in Pogačar preselila v Monaco zato da sta bližje hribom in da tam lažje trenirata za Tour de France kot pravita, al zato ker tam občutno manj davkov plačata?
Kolijo misliš da je neto profit države ali športnika pri teh zadevah? V večini individualnih športov država več dobi od davkov od nagrad kolikor da država za plačo, ki je zelo nizka.
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
Nebi se strinjal, da so odsluženi športniki težko zaposljivi. Konec koncev lahko postanejo trenerji, svetovalci za kake športne opreme, so pa zagotovo delavni vztrajni, kar so tudi odlike, ki jih delodajalec išče. Koliko imaš pa iskalcev zaposlitve, ki bi pri 30+ lahko medaljo dobili kvečjemu na kavču ali v gostilni?

Se mi zdi bizarno, da športniki, ki služijo miljone, dobijo še plačo na policiji/vojski, potem pa še jamrajo, da dobijo samo jurja bruto. Potem pa še državne nagrade v €€€ in na koncu še športno penzijo, ki ni pokrita z vplačevanjem v pokojninski sklad.
Zato ti ni jasno, ker v večini so to ljudje v ekipnih športih, kjer imajo plačo. Individualni špirtniki so v društvih, kjer ne dobini v večini niti evra. Dobesedno. Potem se pa vsi kitite kako smo dobri. V redu ukinemo vse športe kjer sami ne morejo hraniti športnike.
Torej kar nam ostane so fuzbal, košarka, rokomet.
Druga stvar je trenerska plača, ki je dostikrat minimalec, čeprav si vrhunski strokovnjak in niso vsi za trenerja, čeprav je bil dober športnik.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
Zato ti ni jasno, ker v večini so to ljudje v ekipnih športih, kjer imajo plačo. Individualni špirtniki so v društvih, kjer ne dobini v večini niti evra. Dobesedno. Potem se pa vsi kitite kako smo dobri. V redu ukinemo vse športe kjer sami ne morejo hraniti športnike.
Torej kar nam ostane so fuzbal, košarka, rokomet.
Druga stvar je trenerska plača, ki je dostikrat minimalec, čeprav si vrhunski strokovnjak in niso vsi za trenerja, čeprav je bil dober športnik.
Vem da večina športnikov ne dobi niti eura. Js sm en izmad takih, kolesarim, pa mi država samo pobere od prometnih prekrškov, da pa nič.
Kolo sem sam kupil, sem prezanič da bi mi kak sponzor kaj dal, država ne da nič. A misliš da bi mi morala kaj dat?


Država ima s športom en velik minus. Več da, kot od njega zasluži. Kar je sicer prav, saj država ni profitna organizacija in prav je, da plačuje za šport, še posebej rekreativni. Samo vse ima svoje meje
Da pa država daje bajne nagrade profesionalnim športnikom, ki sami zaslužijo čez glavo dovolj, je pa že bizarno.

Za zlato olimpijsko medaljo država da športniku 31.120 eur, trenerju pa tudi toliko. Od te nagrade pa pokasira pri dohodnini točno 0 (nič) eurov. torej skupaj za eno medaljo država plača 62.240 eur - če ne računamo kaj še da zraven.
Ja ko gre športnik kupit nekaj, pa res država pokasira 22% DDV-ja. Nek jak profit države.
Od ostalih nagrad, zaslužkov, pa športniki plačajo davka toliko, kot vsi drugi, ki tudi kaj zaslužijo. Delaš v fabriki - plačaš davek od plače, smučaš, dobiš nagrado, plačaš davek. plezaš, doboš nagrado, plačaš davek. Logično.
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.020
828
113
Pa pismu, pejt trenirat neki (obcasna voznja bicikla to ni) in ce bos dober bos tudi ti dobil nagrado in noben ne bo zganjal take fovsarije k jo ti zdej. Kavc majstr definicija si.
 
  • Všeč mi je
Reactions: lanos

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.104
485
83
kranj
lejga, če tvoja skromna malenkost NI tako dobra, da bi tekmoval z rogličem...potem NE zganjaj cirkusa. prodaj kolo in se zapri v bajto. problem solved.
po eni strani bi vsi imeli socialo in prispevke, po drugi strani pa zadrti zadrti neoliberalizem. češ, če zmoreš, boš imel. če ne, propadi (crkni pes). ja?
janja in luka sta oba vrhunska športnika. z vrhunskimu rezultati v svoji panogi. sicer ne oba z medaljo (ampak ajde, recimo da jo je luka tudi vreden). ampak, ko pa pogledaš, koliko zaslužita, je janja globoko v "dreku". torej, naj zavrže svoj redek talent, da res obvlada plezanje, ker z njim skoraj NIČ ne zasluži? ali kako se bi šli tale posel? naj vsak športnik zase služi kot zmore in znajde? država ga pa samo drži za goltanec, ko bo kasirala davek? na ta način bo kmalu beg športnikov iz slovenije, verjemi.
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Vem da večina športnikov ne dobi niti eura. Js sm en izmad takih, kolesarim, pa mi država samo pobere od prometnih prekrškov, da pa nič.
Kolo sem sam kupil, sem prezanič da bi mi kak sponzor kaj dal, država ne da nič. A misliš da bi mi morala kaj dat?


Država ima s športom en velik minus. Več da, kot od njega zasluži. Kar je sicer prav, saj država ni profitna organizacija in prav je, da plačuje za šport, še posebej rekreativni. Samo vse ima svoje meje
Da pa država daje bajne nagrade profesionalnim športnikom, ki sami zaslužijo čez glavo dovolj, je pa že bizarno.

Za zlato olimpijsko medaljo država da športniku 31.120 eur, trenerju pa tudi toliko. Od te nagrade pa pokasira pri dohodnini točno 0 (nič) eurov. torej skupaj za eno medaljo država plača 62.240 eur - če ne računamo kaj še da zraven.
Ja ko gre športnik kupit nekaj, pa res država pokasira 22% DDV-ja. Nek jak profit države.
Od ostalih nagrad, zaslužkov, pa športniki plačajo davka toliko, kot vsi drugi, ki tudi kaj zaslužijo. Delaš v fabriki - plačaš davek od plače, smučaš, dobiš nagrado, plačaš davek. plezaš, doboš nagrado, plačaš davek. Logično.
Pejt trenirat, ne pa racunat. Si izracunal, da se splaca rogljica in pogacarja prehitet. Zdej pa akcija. Povej, kako se pises, da bomo navijal za tebe
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.309
1.327
113
Vem da večina športnikov ne dobi niti eura. Js sm en izmad takih, kolesarim, pa mi država samo pobere od prometnih prekrškov, da pa nič.
Kolo sem sam kupil, sem prezanič da bi mi kak sponzor kaj dal, država ne da nič. A misliš da bi mi morala kaj dat?


Država ima s športom en velik minus. Več da, kot od njega zasluži. Kar je sicer prav, saj država ni profitna organizacija in prav je, da plačuje za šport, še posebej rekreativni. Samo vse ima svoje meje
Da pa država daje bajne nagrade profesionalnim športnikom, ki sami zaslužijo čez glavo dovolj, je pa že bizarno.

Za zlato olimpijsko medaljo država da športniku 31.120 eur, trenerju pa tudi toliko. Od te nagrade pa pokasira pri dohodnini točno 0 (nič) eurov. torej skupaj za eno medaljo država plača 62.240 eur - če ne računamo kaj še da zraven.
Ja ko gre športnik kupit nekaj, pa res država pokasira 22% DDV-ja. Nek jak profit države.
Od ostalih nagrad, zaslužkov, pa športniki plačajo davka toliko, kot vsi drugi, ki tudi kaj zaslužijo. Delaš v fabriki - plačaš davek od plače, smučaš, dobiš nagrado, plačaš davek. plezaš, doboš nagrado, plačaš davek. Logično.
Na tak zapis lahko dodam samo to, da se sploh ne čudim da smo kot nacija v takem dreku, če imamo ljudi, ki so sposobni tako razmišljati.

Ded, daj se vsedi spij enega kratkega in nehaj vse gledati skozi prizmo denarja. Država je dobila od ene medalje na OI toliko reklame in prepoznavnosti, kot je nikoli ne bi dobila če bi isti denar investirala v reklamo na recimo BBC ali kje drugje.
 

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.959
803
113
Država je dobila od ene medalje na OI toliko reklame in prepoznavnosti, kot je nikoli ne bi dobila če bi isti denar investirala v reklamo na recimo BBC ali kje drugje.

Ne prcam.. a me pa vseeno zanima.. “kje” se opazi ta prepoznavnost? “Kako” se jo meri?
Pomoje so casi Stenmarka pa Elank mimo.. tist povprecn anglez/kitajc k pride na 3 dnevni obisk slovenije preden se v benetkah/dubrovniku vkrca na krizarko pa itak ne ve kam je prisel..

tale “prepoznavnost” Slovenije men deluje kot pesek v oci za rajo.. turisticna/gospodarska zbornica ni nc nardila - poj se pa “zgodi” medalja in kr naenkrat smo full prepoznavni??

dobr smo zasli s teme..Luka - ce tole beres se ti opravicujem ;)
 
15. jan 2019
3.459
1.085
113
Ne prcam.. a me pa vseeno zanima.. “kje” se opazi ta prepoznavnost? “Kako” se jo meri?
Pomoje so casi Stenmarka pa Elank mimo.. tist povprecn anglez/kitajc k pride na 3 dnevni obisk slovenije preden se v benetkah/dubrovniku vkrca na krizarko pa itak ne ve kam je prisel..

tale “prepoznavnost” Slovenije men deluje kot pesek v oci za rajo.. turisticna/gospodarska zbornica ni nc nardila - poj se pa “zgodi” medalja in kr naenkrat smo full prepoznavni??

dobr smo zasli s teme..Luka - ce tole beres se ti opravicujem ;)
tudi mene zanima, če nas bodo talibani lažje našli

še vedno smo wtf Slovenija :)

kot da bi neka tekmovalka iz Samarkanda zmagala in bi ljudje iz celege sveta drli tja gledat steber, kjer je splezala
 
  • Všeč mi je
Reactions: lanos