Dončič - NBA

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.223
9.463
113
kod Džej-Zija
Evo spet si politiki kujejo politične točke na račun športnikov.
Janša je že napovedal še višje nagrade prejemnikov medalj in davčne olajšave športnikom.

Kar je danes traparija.
Je imelo smisel v času tekmovanj Cerarja st. ki je tekmoval, kot je nekdo pred mano zapisal za dnevnice, pa čast in slavo. Ko so bili športniki amaterji (Karla Schranza so poslali domov z olimpijade, ker se je slikal z majico "Aroma Kaffee" in zato prejel par soldov ) Pa so trenirali in zmagovali brez nagrad, in je služba trpela, ti si recimo zaslužijo državno penzijo, Danes, ko vsi športniki prekleto dobro zaslužijo, si pa lahko sami prislužijo penzije, pa rente....pa zaposleni na policiji ali vojski...

Nagrade prejemnikov medalj bi bilo treba ukiniti, penzije in dodatke k penziji pa tudi. Lahko bi jim država dala samo priznanje.
Niso športniki danes nobeni reveži, prej miljonarji, in ni razloga, da bi jih morala država živeti.

Janja je najbrž prejšnji teden zaslužila več kot marsikater delavec celo življenje. Saj ji privoščim da zasluži od sponzorjev, organizatorjev tekovanj..., samo nebi pa smelo it nič iz davkoplačevalskega denarja.
Pojma nimaš, koliko Janja služi. Predvsem, kako malo. Nekaj je zdaj dobila kot olimpijska zmagovalka od države in sponzorjev, do tega momenta pa ni imela hudih denarčkov navkljub vsem njenim naslovom. V plezanju denarja ni.
 
  • Všeč mi je
  • Haha
Reactions: tony in jonny77

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.959
803
113
Denar je - ce si v pravem sportu (zanimiv za gledalce in posledicno medije, sponzorje) in na pravem nivoju (preseci je treba slovensko ligo in najbrz tud evropsko povprecje).. drgac po koncu kariere kmal razvazas pice, montiras pohistvo, se gres kaksno alternativo..
 
  • Všeč mi je
Reactions: brunobruno in lanos

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
Denar je - ce si v pravem sportu (zanimiv za gledalce in posledicno medije, sponzorje) in na pravem nivoju (preseci je treba slovensko ligo in najbrz tud evropsko povprecje).. drgac po koncu kariere kmal razvazas pice, montiras pohistvo, se gres kaksno alternativo..
Kaj pa je narobe, da si kdo služi kruh z razvažanjem pize, če nič drugega (več) ne zna in ne dela?
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
pri nas nekoliko hitro pozabimo na športnika PO končani karieri. dokler zmaguje in nam prinaša medalje (in selfije z vsemi nepotrebnimi in potrebnimi...heh), je ok, ko pa konča kariero, je pa bolj kot ne odvisen od pogodb, ki jih je podpisal. sicer govorim na pamet, tko da me ne pribijat na križ. in ko se, bognedaj, športniku ala dončič kej zalomi-zlom noge ali roke-takrat pa ni nobenega novinarja z vprašanji, kako se počuti in kako bo plačal zdravljenje in kako bo, če mu prekinejo pogodbo...
pa tudi...profi športniki se bolj kot ne ne odločajo sami, kam bi radi šli. tako odloči klub. če je profit, pakiraj kufre. it's business, nothing personal ane.
po eni strani bi rad videl, da država športniku da v "penziji" eno rento. pač glede na uspeh športnika. morda to že obstaja, kaj pa vem...bilo bi recimo fair. če se že "žrtvuješ" za državo več let, naj še nekaj dobi v zahvalo...
Narobe razmisljas in ne pribijam te na kriz. Sportnik tekmuje za sebe. Je pa res da je zmeraj poudarjeno iz katere drzave prihaja in mi vsi smo na to ponosni. Pac nasi fantje in dekleta. Ogromno je odvisno tudi pd panoge sporta. Ene panoge so placane v stotinah miljonih ene pa v tisocih evrih. Ene pa nic. Da delajo promocijo drzavi? Ja al pa ne. V 30 letih samostojne slovenije vecina amerjev ali avstralcev se ne ve kje je slovenija. In tudi ce bi vedeli, kaj imamo mi od tega. Mali smo in nas niti ne najdejo. Je pa res da imamo veliko vrhunskih sportnikov. Ce pa sportik, ki zasluzi nekajkratnok evrov v nekaj letih, kot ga zasluzi vecina slovencev v celem zivljenju in je po nekaj letih revez, je pa to njegov problem, ce ne zna z denarjem. Sparati moras taķrat, ko imas kaj, ne pa ko zmanjka.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mirsi

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
Pojma nimaš, koliko Janja služi. Predvsem, kako malo. Nekaj je zdaj dobila kot olimpijska zmagovalka od države in sponzorjev, do tega momenta pa ni imela hudih denarčkov navkljub vsem njenim naslovom. V plezanju denarja ni.
Ja zdej je dobila kot olimpijska zmagovalka, od države + od sponzorjev, prej je pa dobivala kot svetovna prvakinja od države in od sponzorjev, pa nagrade za zmage na tekmah, pa dobi vsak mesec plačo v vojski, ..... Je pa denarja res manj, kot v košarki. Evo Dončič podpisal za 200 miljonov $, a rabi še pomoč davkoplačevalcev, pa penzijo iz pokojninskega sklada?

A misliš da sta se Roglič in Pogačar preselila v Monaco zato da sta bližje hribom in da tam lažje trenirata za Tour de France kot pravita, al zato ker tam občutno manj davkov plačata?
 
  • Všeč mi je
Reactions: ncnifrej in lanos

mr_

Guru
20. sep 2007
8.887
2.360
113
Če jim država in davkoplačevalec mirsi nočeta nič plačat, potem ne bi smelo biti slabe volje, če gredo nastopat za drugo državo, ki jih bolj ceni.
Pa še dodatni lahko rečemo, da ko postaneš profi, moraš vrniti neki pavšal državi, ker te je do takrat živela, zdravila, šolala, trenirala, gradila stadione in telovadnice, ter asfalt do tja...
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Če jim država in davkoplačevalec mirsi nočeta nič plačat, potem ne bi smelo biti slabe volje, če gredo nastopat za drugo državo, ki jih bolj ceni.
Pa še dodatni lahko rečemo, da ko postaneš profi, moraš vrniti neki pavšal državi, ker te je do takrat živela, zdravila, šolala, trenirala, gradila stadione in telovadnice, ter asfalt do tja...
Ha ha... drzava nobenga ne zivi, zdravi, sola, trenira zastonj. Vse mi to placamo. In to duplo. Razen tiste etnicne skupine, ampak od njih ni nobeden sportnik. Niti amatetski, kaj sele vrhunski. Hitrostno metanje bakrenih zlebov iz strehe ni sportna disciplina.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
Če jim država in davkoplačevalec mirsi nočeta nič plačat, potem ne bi smelo biti slabe volje, če gredo nastopat za drugo državo, ki jih bolj ceni.
Pa še dodatni lahko rečemo, da ko postaneš profi, moraš vrniti neki pavšal državi, ker te je do takrat živela, zdravila, šolala, trenirala, gradila stadione in telovadnice, ter asfalt do tja...
Seveda nebi smelo bit slabe volje, če se kdo odloči nastopat za drugo državo, kot npr Fak, Randolph, Tobey, Ottey,Vedeneeva... v obratno smer se pa nikogar sedaj ne spomnim, je očitno Slovenija bolj radodarna do drugih kot obratno.
Da bi za nazaj nekaj moral plačevat se ne strinjam, saj ni športnik nič naročil, da plačuje uporabo (najem telovadnic, fitnesa ) za sproti bi bilo pa razumljivo.
 

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.959
803
113
Kaj pa je narobe, da si kdo služi kruh z razvažanjem pize, če nič drugega (več) ne zna in ne dela?

prav nič ni narobe.. mejčkn si me narobe razumel.. moj point je bil - da če ne nastopaš v tržno zanimivem športu in še tan nisi vrhunski (evropski + nivo).. si ob koncu kariere prepuščen samemu sebi.. ker si v mladosti precej treniral - si posledično manjkal v šoli / prej zaključil.. kdo bo pa danes zaposloval 30+ let starega športnika s srednjo ali manj šolo brez nekih delovnih izkušenj s področja.

kar se plač športnikov s strani države tiče.. googlajte za športni oddelek policije.. pa potem hojsove plačilne liste.. športniki so na koncu.. dobrega jurja bruto.. to majo glih da jim ni treba skrbet za prispevke.. živijo od tega ne.. pa maš na spisku prcej različne range športnikov od malo poznanih do Štuhec in pa Gajser (baje je njegova letna pogodba z moštvom ranga 1.5M€ +).. pejmo se po slovensk - tud to ni fer ane?
 
  • Všeč mi je
Reactions: lanos

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
mislim, da je šel en kajakaš/kanuist enkrat drugam..
Glede na to, kakšno silno promocijo s svojimi nastopi je delal za slovenijo in sedaj za drugo državo, nebi smelo bit problema z imenom :evil:

Od tistih zaslužnih športnikov ki prejemajo športno penzijo grem stavit, da za 90% od njih tudi po imenu ne poznamo.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
prav nič ni narobe.. mejčkn si me narobe razumel.. moj point je bil - da če ne nastopaš v tržno zanimivem športu in še tan nisi vrhunski (evropski + nivo).. si ob koncu kariere prepuščen samemu sebi.. ker si v mladosti precej treniral - si posledično manjkal v šoli / prej zaključil.. kdo bo pa danes zaposloval 30+ let starega športnika s srednjo ali manj šolo brez nekih delovnih izkušenj s področja.

kar se plač športnikov s strani države tiče.. googlajte za športni oddelek policije.. pa potem hojsove plačilne liste.. športniki so na koncu.. dobrega jurja bruto.. to majo glih da jim ni treba skrbet za prispevke.. živijo od tega ne.. pa maš na spisku prcej različne range športnikov od malo poznanih do Štuhec in pa Gajser (baje je njegova letna pogodba z moštvom ranga 1.5M€ +).. pejmo se po slovensk - tud to ni fer ane?
Nebi se strinjal, da so odsluženi športniki težko zaposljivi. Konec koncev lahko postanejo trenerji, svetovalci za kake športne opreme, so pa zagotovo delavni vztrajni, kar so tudi odlike, ki jih delodajalec išče. Koliko imaš pa iskalcev zaposlitve, ki bi pri 30+ lahko medaljo dobili kvečjemu na kavču ali v gostilni?

Se mi zdi bizarno, da športniki, ki služijo miljone, dobijo še plačo na policiji/vojski, potem pa še jamrajo, da dobijo samo jurja bruto. Potem pa še državne nagrade v €€€ in na koncu še športno penzijo, ki ni pokrita z vplačevanjem v pokojninski sklad.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
zakaj se monaški davčni sistem ne more prenesti v SLO ?
Zaradi predpisov EU. In ker mora davčni sistem veljat za vse, če bi pa vsi plačevali manj davkov, bi se pa proračun občutno zmanjšal.
So države preračunale, da je še vedno bolje zanje, če se par priviligiranih bogatašev izmuzne davkom, kot če vsa raja plačuje manj.
 

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.287
818
113
Nebi se strinjal, da so odsluženi športniki težko zaposljivi. Konec koncev lahko postanejo trenerji, svetovalci za kake športne opreme, so pa zagotovo delavni vztrajni, kar so tudi odlike, ki jih delodajalec išče. Koliko imaš pa iskalcev zaposlitve, ki bi pri 30+ lahko medaljo dobili kvečjemu na kavču ali v gostilni?

Se mi zdi bizarno, da športniki, ki služijo miljone, dobijo še plačo na policiji/vojski, potem pa še jamrajo, da dobijo samo jurja bruto. Potem pa še državne nagrade v €€€ in na koncu še športno penzijo, ki ni pokrita z vplačevanjem v pokojninski sklad.

Jaz bivšega športnika z veseljem zapislIm. Sem že koga in še jih bom. Take vstrajnosti, kot jo imajo športniki in takšne želje po doseganju rezultatov drugje skoraj da ne najdeš. Še posebno ne v današnji generaciji Influencarjev, zastonjkarjev in delomrznežev.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi in mirsi

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Nebi se strinjal, da so odsluženi športniki težko zaposljivi. Konec koncev lahko postanejo trenerji, svetovalci za kake športne opreme, so pa zagotovo delavni vztrajni, kar so tudi odlike, ki jih delodajalec išče. Koliko imaš pa iskalcev zaposlitve, ki bi pri 30+ lahko medaljo dobili kvečjemu na kavču ali v gostilni?

Se mi zdi bizarno, da športniki, ki služijo miljone, dobijo še plačo na policiji/vojski, potem pa še jamrajo, da dobijo samo jurja bruto. Potem pa še državne nagrade v €€€ in na koncu še športno penzijo, ki ni pokrita z vplačevanjem v pokojninski sklad.
Nimas prav. Zakaj sploh uspesen sportnik bi iskal zaposlitev? V karieri zasluzi na nekaj zivljenj navadnega smrtnika, in se na koncu mora zaposliti pa ne more preziveti po koncu kariere. Raznih trenerjev predvsem svetovalcev je na vsakem koraku dovolj. In ni receno da bo dober sportnik tudi dober trener. Da nekateri dobijo placo pri policiji, vojski je zato ker so tam zaposleni v sportni enoti. Nic ni narobe ce so. Mali prispevek drzave glede socialnega varstva, delovne dobe.... itd. Najvecji zasluskarji niso zaposleni policiji ali vojski ampak pri njihovem delodajalcu. Sportne penzije ni, kot si je zelel nas bivsi olimpijec, ki je na vrhuncu kariere nehal s sportom. Takrat, ko je najbolj denar prihajal. On bi drzavno penzijo.
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Zaradi predpisov EU. In ker mora davčni sistem veljat za vse, če bi pa vsi plačevali manj davkov, bi se pa proračun občutno zmanjšal.
So države preračunale, da je še vedno bolje zanje, če se par priviligiranih bogatašev izmuzne davkom, kot če vsa raja plačuje manj.
Ne seri. Ce prevec porabis oz. Imas politike, ki mecejo tuj denar skozi okno imas lahko tud 100% davka, pa ga bo premalo. Verjemi, da bo doncic naredil tisto kosarkasko igrisce za veliko manj denarja, kot ce bi ga financirala drzava ali obcina. Pa doncicevo bo velik boljse.