Dončič - NBA

27. jan 2022
4.848
1.766
113
Saj tako tudi dela. Valda ima ekipo okoli sebe, ki skrbi za te zadeve, njega se samo vpraša za smer, podrobneje pa sodeluje, kjer pač želi. Če rečejo, da je Dončič vložil neko zahtevo, je sigurno ni on, pač pa njegova ekipa.

Mama se bo morala naučiti, da je otroka ni več, pač pa odrasel moški/miljonar/zvezda. Nima kaj več držat njegovih pravic za karkoli. Mogoče jo bolj skrbi, da bi Luka kaj predal očetu, ki ga ni bilo nikjer ko je ona jebala ježa z otrokom v tujini, sedaj pa bi mu prav prišel denar.
Tako po spominu še iz časov Reala je oče bil odstranjen na njeno željo, ker se je tudi on lepil na neke mutne posle. Pač lepa dekleta ljubijo barabe.

Seveda sem mislil, da je Luka formalni in dejanski lastnik pravic, z njimi pa po njegovem navodilu upravlja za to usposobljena ekipa.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.458
4.569
113
Luka je značajsko kar precej po fotru (žal), ga pa rešuje/nazaj drži leta vzgoje mame. Neka kombinacija, kjer upaš, da sčasom ne prevlada fotr, ker bo mali zabredel in nikoli dosegel potenciala (pa ne, da ga zaradi mene more, je njegovo življenje in ima denarja že sedaj dovolj, kaj šele bo).

Kar se pravic do premoženja in upravljanja tiče, pa je polnoleten in bi pravice moral imeti on. Dokler ni bil, je seveda za vse skrbela mama, potem je počasi prevzela Lukova ekipa in on sam, sedaj pa to urejajo še formalno. V igri je enormno denarja in ni lahko žonglirati med vsemi apetiti družine/prijateljev/znancev/tujcev okoli sebe.
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.458
4.569
113
Čeprav sem pa ravnokar prebral članek točno o tem, kjer trdijo, da mama ne želi predati pravic kar seveda postavi vse skupaj v čudno luč.

Sam gledam na to tako...otrok je odraščal ob mami in bil verjetno pumpan proti očetu (ki že v osnovi ni bil neka perla). Mama je kontrolirala vse in po njenem prepričanju je Luki uspelo več ali manj zaradi nje. Sedaj je malo odrasel, navezal stike z očetom, želi kontrolirati celotno premoženje sam in s tem bi odrezal mamo od kontrole in konec koncev tudi denarja. Če Luka ni ob tem ponudil mami konkretne denarne kompenzacije, potem mi je jasno kje je problem in je tu napaka Luke, čeprav konec koncev mama nima kaj zahtevati, a realno ob vsem denarju pač poskrbiš za starše.

Če pa mama finančno je preskrbljena in še vedno želi držat pravice za več denarja ali kontrolo, potem pa bo pa žal poleg pravic izgubila še sina, če ga že ni. Ona na to gleda uradno kot skrb za sina, saj naj bi bil Luka obkrožen z ljudmi, ki jim je predvsem do denarja, kar je meni jasno. Polno nekih manadžerjev, ki bodo pobrali veliko denarja za "svetovanje" in "razvoj" blagovne znamke. In mogoče še mlad, labilen Luka, ki bo pokimal za marsikatero neumnost.

Tu vmesne poti ni. Upaš, da si ga dobro vzgojil in pustiš, da gre po svoje. Vse ostalo vodi v osebne zamere in propad, njega pa porine še bližje tujcem.

Jebeš denar, če ti skrega družino, starše, prijatelje in imaš okoli sebe le še koristolovke in pijavke. Žal prevečkrat realnost.
 
Nazadnje urejeno:

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.342
963
113
Naši mediji nas reveže preko takih člankov učijo, kako to poteka v svetu športnega kapitala :fredi:
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.882
1.331
113
Stvar je stara že več kot eno leto...ne bi zdaj o podrobnostih (tudi zato, ker nimam pojma). So pa nekateri že takrat opazili, da mame ni na vsaki tekmi, eventu,...Škoda, da se to dogaja...po drugi strani pa, kako bi se sploh lahko drugače.

Drgač pa Mirjam res grde tipe izbira :D

Mama ni tako butasta kot jo zelijo nekateri prikazati. Dejansko je uspela malega Doncica odbraniti pred disfunkcionalnim ocetom in obdrzala finance izven njegovih prstov. V vsakem primeru there is more to the story. Mama pa zagotovo ni out. Se pa cisti stare zgodbe in takrat sprejete odlocitve. To je pac biznis, ki je ziva stvar. Poteka optimizacija in centralizacija assetov :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek