Dohodnina - otroci

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.368
5.405
113
V službi par nekaj mesecev niso upoštevali otroka (brez upoštevanih olajšav) in kolikor mi je znano, je nekje nek obrazec, ki naj bi ga morala zdaj zdaj nekam oddati, da bom pri dohodnini dobila povrnjeno za tistih nekaj mesecev. Kje dobim to in kam oddam in kdo kdaj točno?
 

tdi

Fizikalc
7. dec 2011
1.693
11
38
Na spodnjem linku imaš obrazec, ga sprintaj, lahko obojestransko 2 strani na en list , ga izpolni in nesi na DURS
cheer.gif


http://www.uradni-list.si/files/RS_-2012-102-03866-OB~P001-0000.PDF#!/pdf
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.361
5.871
113
pri taščici
Kako postanem pooblaščenec za ženo na edavkih. Moram tudi jaz vdc dat za naju.bom juri na pc malo pogledal po edavkih glede pooblastila
 
Nazadnje urejeno:

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Olajšavo uveljavlja tisti z višjo plačo ne?


Še eno vprašanje. Kaj je razlika med uveljavljanjem sproti, da ti izplačujejo mesečno znesek ali potem pri poračunu dohodnine. Po neki logiki bi moralo biti vrednostno enako? Razlika edino, da je nekje obročno, nekje pa v celotnem znesku.


Še nekaj me zanima. Moja se je rodila 27.12.2012. Čes e ne motim, če ju uveljavljam za 2012, se šteje za cel december?
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.368
5.405
113
Jap, cel december.

Olajšavo uveljavlja - pravioma tisti z večlo plačo. Če imata oba tam tam pa oba na meji z višjim razredom, se pa že spalača malo špekulirat, malo eden malo drug. Treba preračunati...

Zakaj se uveljavlja na koncu leta? Zato ker babe v računovodstvu pol leta niso upoštevale, da ima človek otroka, potem smo pa to ugotovili, ko smo enkrat malo bolj podrobno plačilno listo gledali. Zdaj moramo pa pisati to, da bodo pač upoštevani vsi meseci. No na koncu leta se uveljavlja tudi, če pride do sprememb, sploh ko partnerja že vesta kake plače sta imela celo leto, preračunata in ugotovita, da bi se morebiti bolj splačalo, če eden uveljavlja nekaj mesecev, drugi pa ostalo ali kaj podobnega. Drugače, če mene vprašaš, bolje sproti. Ne vem zakaj bi kreditirala državo za nič obresti in pa če rabiš kredit tudi bolj prav pride, ker se gleda neto plača. Jaz vidim v sprotnem samo prednosti.
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Mah tisto sproti mi ni všeč. Imaš lažen podatek o plači pa še sproti vse zapraviš. Tako pa dobiš dobrega jurja naenkrat pa takrat nekaj konkretnega kupiš ali greš pa na dopust.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.361
5.871
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik Jabe pravi:
Gres v edavke z njenim certifikatom?
Nima certifikata, sem poslal obrazec na DURS skupaj z vdc. Imajo pa za laike smotana obrazca.
Najbrž bi bilo res bolj pametno iti po si genco, jo uporabiš še drugje.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.361
5.871
113
pri taščici
dva dni do izteka roka za oddajo vloge za vdc da bo upoštevan pri informativnem izračunu, pa ti e davki napišejo tole.
 

Priponke

  • Zajeta slika furs.JPG
    Zajeta slika furs.JPG
    39,8 KB · Ogledi: 101

damirj

Guru
9. maj 2012
4.836
2.089
113
Za tiste, ki bi radi špekulirali, je tole vseeno pomemben podatek, zato lahko sedaj zgolj ugibaš.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.690
3.574
113
Poleg olajšave za 70+ let se poklika še olajšavo za mlajše od 29. let, za delavce nad 60. let, prvo zaposlitev do 26. leta in mati z otrokom do 3. leta, čezmejni delovni migrant, izpolnjeni pogoji za predčasno upokojitev, zaposlitev po ZUTDA, poklicni športnik, delavec vključen v javna dela in delo na trgovski ladji dolge plovbe pri tujem delodajalcu.

Ziher je ziher.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Na regres in božičnico (poslovna uspešnost)


Kar ima pri olajšavi vpliv zgolj v mejnem primeru, da sta oba starša na enakem mejnem prehodu dohodninskega razreda
Tudi dohodninski razredi niso več tako postavljeni, kot nekoč, ko je bila ogromna razlika, če si 1eur pod mejo, ali pa 1eur nad mejo. Sedaj je praktično vseeno, če si pod ali nad mejo razreda.