Djerba, Tunisia

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.620
208
63
Kranj
Dobro, na krokodile šli in Safari, kar je bilo enkratno....hehe....Star Wars lokacijo videli, pa bivališče od ene familije....izredno zanimivo.
Tisti dan smo vstali ob 4:30 rofl, šli proti Douzu ob 5:30...jahali kamele 20 minut....enkratno hehe....jedli v enem od El Mouradi hotelov, se na kratko skopali in šli naprej. Zanimiva tale Tunizija, boljša od Egipta v smislu manj zoprni prodajalci in bolj prijazno osebje. Napitnin smo dali kar nekaj...smo bili pridni...
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.427
784
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Jaz sem bil pred 3 leti v tuniziji (Hammamet). Sem bil zelo razočaran. Sva bila v hotelu 4* all inclusive a hrana taka, da ti gre na kozlanje. Samo krompir in testenine..Meso je bilo totalka zanič. O kakšnih ribah sem lahko samo sanjal...Navadno pitno vodo je bilo pri kosilu praktično nemogoče dobit. Nekje 2-3l so postavli zraven avtomatov s coca colo, sprajtom in fanto. Ker so omenjeni napitki itak bili bolj klavrne kopije orignalov, je seveda folk navalil na navadno vodo in če si bil prepozen, nisi prišel zraven.
bonk.gif
Sicer pa čez sam hotel nimam kaj reči - vse v nulo, čisto tako da bi lahko iz tal jedel, sobe lepe z vsakodevnimi dekoracijami postelje z vrtnicami...ampak potem spet druga zgodba, ko zapustiš hotelski kompleks - takoj se začne svinjarija na vsakem koraku, nadležni prodajalci na ulicah, ki do bili milo rečeno zelo "agresivni". Plaža takšna kot na slikah - lepa peščena, s slamnatimi marelami, a to samo na slikah...dejansko stanje povsem drugačno - spet smeti, steklo itd...ne vem, mogoče se je že okoli tega kaj spremenilo a dvomim.

Jaz zase vem, da v Tunizijo ne grem nikoli več..end of story!
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.620
208
63
Kranj
Uf uf, v EL Mouradi pa taka hrana, da sploh nisem vedel kaj naj jem...vsak dan različno, pa njihove dobrote, sladic itd toliko, da sem dol padel....lepo pridobil 2-3 kg :D
Pijače smo imeli tudi na izbiro unlimited....navadno, gazirano vodo, sprite, coca cola, vino itd....
Zunaj so bili prodajalci manj nadležni kot v Egiptu....smeti pa so res skoraj povsod, to morajo izboljšati hehe.
 

escada66

Fizikalc
5. sep 2007
1.113
32
48
Samo a veš kaj....da pa v enem tednu pridobiš 3 kg...si pa res prase.
bonk.gif

(si mel hlače na gumico al kaj.. )
Pa kaj hudiča se hodite na dopust nažirat v "allinclusive." A doma ni nič za jest?

Osebno sovražim takšno vrsto dopusta. Bil samo 1x in me ne vidijo nikol več, pa je bil Magic Life Resort...(kao Top...) ko omenim najslabši dopust , omenim tega v Turčiji.
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.532
68
48
Kranj
Bil 2-3 leta nazaj v tem hotelu. Hm men je bila hrana v Egiptu boljša. Tukaj mi je dišala samo prvi dan potem nam je pa v tisti jedilnici čedalje bolj smrdelo in smo vsak dan manj jedli. Zadnje dni sem samo še sadje in sladice jedel. Sem bil pa avgusta in sem bil navdušen nad sprejemom. Prišlo nas je za dva avtobusa, pred avtobusi spremstvo na konjih
smile-1.gif
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.481
755
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik Jado pravi:
Dobro, na krokodile šli in Safari, kar je bilo enkratno....hehe....Star Wars lokacijo videli, pa bivališče od ene familije....izredno zanimivo.
Tisti dan smo vstali ob 4:30 rofl, šli proti Douzu ob 5:30...jahali kamele 20 minut....enkratno hehe....jedli v enem od El Mouradi hotelov, se na kratko skopali in šli naprej. Zanimiva tale Tunizija, boljša od Egipta v smislu manj zoprni prodajalci in bolj prijazno osebje. Napitnin smo dali kar nekaj...smo bili pridni...

Da malo obudim to temo
smile-1.gif
...

Koliko si pa zapravil se poleg "all inclusive"? Za razne izlete (Sahara, krokodili,...), napitnine... Kako je z denarjem? Sproti menjas iz € v lokalno valuto? Bankomati?
 

ovca

morfy
Osebje foruma
18. jul 2007
5.881
3
38
36
Cvičkova dežela =)
www.alter.si
Sahara je cca. 80-100€/osebo (vključuje prevoz tja, kamele, kosilo, blablabla).
Napitnino daš 1€ v štartu, pa ti bo natakar skos nosil pijačo, takoj
smile-1.gif


Bankomata nisem videl nikjer, razen v banki... Pa tud krokodilja farma ni bla tok.. Če se prou spomnm, je bla 14 din, se mi zdi (7€). Se pa splača it pogledat, ko jih futrajo
smile-1.gif
Takrat imaš res kej vidt....
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.620
208
63
Kranj
sproti smo menjali da....napitnine kokr bi dal pri nam čeprav je dol 1€ veliko več kot pri nas...dol imajo nekje 80-100€ plače....