Djerba, Tunisia

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.620
208
63
Kranj
Jutri se gre dol.....zanimivosti, kam se splača, kam se mora iti itd? Res denarja ne smeš nesti ven?
 

ahmed

Majstr
23. sep 2007
2.452
113
63
Kaj to mislis ven ? Tunizijskih dinarjev se ne sme iz drzave nositi ? To je res, ampak ce bos enga za spomin vzel ne bo noben v arest te dal :p
 

ahmed

Majstr
23. sep 2007
2.452
113
63
Drugace jest najraje rentam car pa sam ogledujem stvari, ampak na djerbi so mel en fajn tour z avtobusom kjer si prakticno vse videl v enem dnevu, in sem se raje posvetil fotkanju kot pa voznji
smile-1.gif
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.620
208
63
Kranj
Katere lokacije se mora pogledati?

Za krokodiljo farmo in beduine imamo že plan.
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.620
208
63
Kranj
dej mi na ZS kake fraze za pogovor.....dober dan, dobro jutri, hvala, prosim itd....da še jaz probam ali pa fuknem na androida?
 

ErazeM4

Pripravnik
1. mar 2008
191
0
16
Se opravičujem, da si sposojam temo. Zelo me zanima učenje arabskega jezika, videl sem, da tudi nekatere slovenske jezikovne šole ponujajo učenje arabščine. Kje si se je ti učil?
 

ovca

morfy
Osebje foruma
18. jul 2007
5.881
3
38
36
Cvičkova dežela =)
www.alter.si
Am, jst sm bil lansko leto dol...
Ja, tunizijskih dinarjev se ne sme nost iz države, te carinik (al kaj je) prekontrolira, ampak za par centov ne težijo... Vsaj omenjat jim ne, da jih imaš... =)

Kar se ogledov tiče... Mi smo jahal konje, pa s 4-kolesniki vozil... Na kamele se nam ni dal it
smile-1.gif

Majo kao neko gusarsko ladjo, ampak so tuki zlo mešani občutki; eni jo pohvalijo, drugim je BV, tko da na to nismo šli. Se pa splača it v puščajo, vzet 2 dnevni izlet, z đipi do božjih rovt, na ogled placa, kjer so snemal Star Wars (se mi zdi), pa s kamelam do enga hotela, tm prespat, pol pa nazaj.... Mi smo to glih zamudil
frown-1.gif


Alkota ni, tko da si kupte kakšnega jegra v Duty Free shopu; je alko sicer v hotelu (vrjetno imaš All inclusive-tm daj natakarju 2 dinarja (1€), pa ti bo skos nosil pijačo)...
Nikakor ne menjaj žensk za kamele, tud v zajebanciji ne; iz druge roke ti povem, da so lahka problemi, ker so eno znanko odpelal in je par ur ni blo nazaj...

Kar se pa dnarja tiče... Mi smo šli 3je (jaz, punca in kolegica), pa sva s punco zapravla skupi cca 400€. Na tržnici barantej, realna cena je 1/3 tega, kar ti v začetku reče... Če se on ne strinja s tvojo ceno, reč hvala in se obrni ter greš vn... Pr men je bil samo en, da ni pršu za mano, pa se strinjam z mojo ceno...
Aja, pa odvisno v katerem hotelu boš, ampak v našmu je bil tud en, k je znal polomljeno slovenščino, anglešk znajo kokr tolk vredu... Tko da se ne matri z njihovim jezikom...

To je to, če te še kej matra, pa povej..
Aja, za iz kje letiš, kakšno ceno si dobil za hotel?
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.861
2.245
113
za šankom
bil 2003 na djerbi.dolgčas če želiš imeti kolikor toliko aktivne počitnice.za ležat ob bazenu ali na plaži pa prvaliga.AI pivo je bolj vodene sorte.kot so ti rekli če mislite vsaj malo žurat in pit potem alko pri nas v dutiju in še dol v dutiju.ker nam je zmanjkalo smo šli v trgovino po janeza pešaka 0,75 dcl takratnih 20k sit,hrana je tudi bolj boga veliko paradižnika in krompirja na 1000 načinov poštenega mesa pa zelo malo.glavno mesto hamat souk pa razen tržnice nima kaj zanimivega za videti.
 

Nejc_L

Pripravnik
18. feb 2011
317
18
18
Sl. Bistrica
Sem bil večkrat v Tuniziji, lani tudi v verigi hotelov El Mouradi (sicer ne istem). Hoteli so večinoma kr zrihtani, sicer to niso lih 4* kot pri nas, ampak maš vse. Vem, da je bil minibar v sobi (čeprav prazen), tv (za daljinca je bila kavcija, čeprav so taki kanali, ko nič na zastopim), sef je na recepciji, pol pa je še kaki mini golf, namizni tenis, tenis...
Napitnina je pač odvisna od njihovega truda in tvoje volje: če natakar muti neke pri pijači pa grdo gleda, od mene ne dobi nič; če pa je prijazen pa to, pa do 1din dalje. Do sedaj so bile napitnine najbolj vesele čistilke.

Za prevoz se splača vzet taxi (rumen), zelo poceni, lahk se prej zmeniš za ceno ali pa po taksimetru (čeprav potem ponavadi radi grejo "na okoli"). V mestu je bilo kr polno vojske, na tržnici je pač tak: prideš, mal gledaš (ekstra zanimanja ne smeš pokazat), včasih ti skuha neki "metin čaj", mal barantata, ko boš spustil ceno nižje, začne prodajalec: "bankrot, bankrot!"
cool-1.gif

Vsekakor preden kaj kupiš, poglej vsaj 3 štante, kakšne so kaj cene.
Ker imaš all-in, se zna zgodit, da bo v mestu pristopil do tebe kakšen neznanec, navezal pogovor in se predstavil kot natakar v tvojem resortu (povedal ti bo, v katerem hotelu si-ker bo videl tvojo zapestnico. Na koncu te bo samo povabil v njegovo/znančevo trgovino, da te zmami v nakup. Hit nakupovanj so šiše, "magic camel", stvari iz usnja, keramični izdelki, izdelki iz figovca, magnetki, oblačila jakih firm...

Za obisk krokodilje farme pa probaj izbrati "hladen dan", ker je tak vroče, da dol teče s tebe. Ob določeni uri jih hranijo in takrat se najbolj splača.

Na cesti boš poleg avtov opazil tudi konjske vprege. Lahko greš tak zvečer en krog s kočijo, sam konji majo pač svoj specifični vonj.

Za sporazumevanje ti prav pride francoščina ali italijanščina, sicer tudi angleščina.

Splača se probat njihovo žgano pijačo boukha (kr na duty free shopu) iz fig, pa še eno žgano imajo, sam se ne spomnim imena.
grims-1.gif


Glede ogledov pa vem, da je še nojeva farma, pa neka gusarska ladja, jahanje kamel in konjev, štirikolesniki, pol je kaki vodni zabaviščni park, vodni športi... Sicer nevem točno, če so vsi ti na djerbi. Po navadi ti tak slovenski vodič pove, kaj in kako, pa še domačini majo postavljene štante v resortu.
Če si kadilec oz. te zanima, imajo "šišahaus", z različnimi okusi, tudi hašiš, okoli 4din na šišo. Če si pa boš kupil svojo, pa glej, da bo oglje vredi, al pa prosiš kakega natakarja, pa ti bo lepo alu folijo gor dal, pa ti nadeval gor tleče oglje od lokalca.

Glede gotovine: denar je najboljše menjati kar v hotelu, priporočam sprotno menjavo, ob menjavi dobiš potrdilo, nazaj v evre lahko zamenjaš mislim da max polovico zneska, ki je na potrdilu. Glede iznosa gotovine pa ni nobenega problema, pač vzameš nekaj malega za spomin. Ko prideš na letališče, si te dinarje prestavi ven iz denarnice (zna se zgodit na carini, da jim moraš denarnico pokazat), trgovine notri pa so tak in tak v evrih.


Drugače pa uživaj!
cheer.gif
 

ahmed

Majstr
23. sep 2007
2.452
113
63
Citat:
Uporabnik ErazeM4 pravi:
Se opravičujem, da si sposojam temo. Zelo me zanima učenje arabskega jezika, videl sem, da tudi nekatere slovenske jezikovne šole ponujajo učenje arabščine. Kje si se je ti učil?
Sam. Gramatika,slovarji, nekaj nabavu, nekaj na netu, ene dva programa na CDju iz knjig, ostalo pa pol filmi z angleskimi podnapisi ipd
 

sanco

Fizikalc
19. jul 2007
1.201
8
38
40
Citat:
Uporabnik Jado pravi:
centov ali bankovec? :D ja all inclusive imamo....kakšne so plače dol? kok se kaj tringlta da ? 2 dinarja?

Jutri letimo nas gre grupa 13 ljudi, z Brnika 430€ po osebi
evil.gif


El Mouradi Djerba Menzel

B P 163, 4116 Aghir

http://www.hotelsone.com/aghir...CFQdb3wodYRzxZg

Sem bil dve leti nazaj v tem "hotelu". To so hiške nametane okrog recepcije in restavracije. Ker sem zelo nezahteven gost, ki na dopustu samo leži ob bazenu, pije bukho in pir sem bil zadovoljen. Drugače mi je pa v tuniziji hrana zanič. V vsaki stvari je koriander...