Dimnikar

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.273
5.823
113
pri taščici
Med pečjo in dimnikom imaš še dimniški priključek. A čiščenje tega računajo še posebej? Pri čiščenju dimnika vem da ga ne opravijo.
Je pa pogosto najbolj ozko grlo(če vsaj približno čistis vidne dele "nekomplicirane" peči.
Ko se jaz lotim čiščenja uplinjevalne peči sem za eno uro do dve dober. Pa sploh v samem kurišču ne popucam pepela v nulo. Bistvo je da spucam izmenjevalne povrsine.
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.650
148
63
Ja, je dimniški priključek, zelo kratka cev, ki pa ima na klipsno loputo, katero sem očistim, prav tako sam očistim celotno peč, ki je klasična, a na pelete. To zimo sem jo sicer hajcal na drva.
Turbolatorje ven in podrgnem izmejevalne kanale, "poličke", rešetko, oobčasno pa še tisti prostor za odprtino pod izhodom v dimno cev.
Skratka, peč pogleda in je ne čisti. Posveti v dimnik in odkar imamo zalogovnike toplote, ga tudi ne čisti (glede na pregled čiščenje ni potrebno).
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Torej - zakwa še rabiš dimnikarja? Zato da ti bo račun napisal?
 

jurga

Fizikalc
5. mar 2010
1.750
50
48
podravska
Ja, dobesedno samo zato
kaj vam ni jasno ?? če imaš letni pregled dimnika kar mu moraš enkrat na leto po zakonodaji omogočiti je vse ok. če ga sam čistiš je tudi ok. Meni pride enkrat na leto naredi letni pregled kurilnih naprav ,pregleda dimnik ,napiše obrazec za ta pregled in je stvar rešena . to me pride vse skupaj 12 evrov in imam mir . Problemi nastanejo če slučajno pride do požara se lahko zavarovalalnica vsede na ta dokument ,če ga nimaš pa bodo začeli komplicirat ni se zna zgoditi da ostaneš brez vsega .
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Ta "letni pregled dimnika" ki ga itak delaš tudi sam in to nonstop, vsaj tam kjer se vsakodnevno na drva kuri, - temu bi se lahko mirno reklo "Davek na dimnik". Tako kot tisti RTV prispevek, kjer je isto davek in nič drugega, čeprav se skušajo že ves čas prikazovati na vse čudne načine, samo tako ne kot v praksi na koncu izide.

Temu se reče davek in nič drugega.

Brezveze. Naj se sprejme zakon, da mora vsak državljan Slo enkrat na leto priti k Demzu v delavnico po račun za 12 Ejev in ga tudi plačajo, najbolje da se zadeva naredi kar brezpapirno, torej po e-majlu, da se ne bi virus širil. Stvar rešena, pa še Demz bo tiho.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.918
8.965
113
EU
Takšno stranko boš moral na volitvah izbrati, katera bo imela tvojo idejo v programu.
Samo kaj, ko ti ne greš na volitve, tako ne bo nič od tega. :evil:
 
Nazadnje urejeno:
I

Izbrisan uporabnik #9334

Ja, najboljš da si naredim lastne vernike, tako kot si jih je janša.
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.650
148
63
Meni pride enkrat na leto naredi letni pregled kurilnih naprav ,pregleda dimnik ,napiše obrazec za ta pregled in je stvar rešena . to me pride vse skupaj 12 evrov in imam mir .
No to sem želel slišati. vsaj neke cifre... Pri meni pa pogleda peč in dimnik, reče da ni nič za čistiti, račun pa 23,49€.
 

jurga

Fizikalc
5. mar 2010
1.750
50
48
podravska
Ta "letni pregled dimnika" ki ga itak delaš tudi sam in to nonstop, vsaj tam kjer se vsakodnevno na drva kuri, - temu bi se lahko mirno reklo "Davek na dimnik". Tako kot tisti RTV prispevek, kjer je isto davek in nič drugega, čeprav se skušajo že ves čas prikazovati na vse čudne načine, samo tako ne kot v praksi na koncu izide.

Temu se reče davek in nič drugega.

Brezveze. Naj se sprejme zakon, da mora vsak državljan Slo enkrat na leto priti k Demzu v delavnico po račun za 12 Ejev in ga tudi plačajo, najbolje da se zadeva naredi kar brezpapirno, torej po e-majlu, da se ne bi virus širil. Stvar rešena, pa še Demz bo tiho.
saj si nekaj bistvenega spregledal - upam da se ti ne zgodi tisto najhujše pol pa se boš tolkel po glavi.
 

jurga

Fizikalc
5. mar 2010
1.750
50
48
podravska
No to sem želel slišati. vsaj neke cifre... Pri meni pa pogleda peč in dimnik, reče da ni nič za čistiti, račun pa 23,49€.
saj pri meni tudi nič ne čisti ker pač nima kaj -letni pregled naredi ni to je to . imam pa vsaj nek dokument ki ga lahko uveljavim če mi slučajno pride do tistega najhujšega.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Nisem spregledal. Vem točno kaj je pomen dimnikarja. Toda zadeva je do skrajnosti zlorabljena. Za nič ( 0 ) dela in za nič ( 0 ) znanja za delo ki ga opravljajo, zaračunajo kar nekaj, opirajo se pa na nek zakon, ki so si ga sami spisali.

Pri nas imamo dimnikarja, ki je zadevo sredi 90. let lansiral, uradno je bil pa zakon potrjen šele ~10 let kasneje. Dimnikar je prišel v bajto in pogledal v peč in dimnik ter zaračunal svojih ~20 Ejev. Za nič dela je računal več kot bi gorilničar ki ti uredi kpl. oljni gorilnik z meritvami vred , pa zraven švical več kot uro ! :(

V blokih so zaračunavali kar pavšalno po zračniških tuljavah vsakemu individualnemu stanovalcu, čeprav so tuljave skupne.

Itd.

Totalna kraja pri živem telesu. Država je nekoč sprejela ta idiotski zakon, nekaj dimnikarjev (mislim da so bili trije, eden v Sevnici, eden v Kranju in eden še nekje, sem pozabil kateri je bil tretji) je pa zadevo izvajalo že takrat ko je bil še zgolj "predlog zakona". Cela Slo se je uprla, oblast pa naredila nič oz. potiho celo zaščitila to tatvino. :mad: Ko bi vsaj kaj od tega bilo ! Pa ni. Zgolj pobiranje denarja od navadnih ljudi, ki - so zgolj navadni ljudje in si niti ne znajo pomagati .

Uničil mi je 150 kW peč, bežal je iz moje bajte ko sem našel kaj počne. Pa je pristojen samo do 29,99 kW toplotne moči in niti decimalke več. Kar se mene tiče pa absolutno ničesar.

To je edina inšpekcijska služba pri nas, ki sme delovati z zgolj 6 razredi osnovne šole in dvema letoma verouka :nigladek: . To je tudi točen pokazatelj, kaka država smo. :mad: .
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

jurga

Fizikalc
5. mar 2010
1.750
50
48
podravska
Nisem spregledal. Vem točno kaj je pomen dimnikarja. Toda zadeva je do skrajnosti zlorabljena. Za nič ( 0 ) dela in za nič ( 0 ) znanja za delo ki ga opravljajo, zaračunajo kar nekaj, opirajo se pa na nek zakon, ki so si ga sami spisali.

Pri nas imamo dimnikarja, ki je zadevo sredi 90. let lansiral, uradno je bil pa zakon potrjen šele ~10 let kasneje. Dimnikar je prišel v bajto in pogledal v peč in dimnik ter zaračunal svojih ~20 Ejev. Za nič dela je računal več kot bi gorilničar ki ti uredi kpl. oljni gorilnik z meritvami vred , pa zraven švical več kot uro ! :(

V blokih so zaračunavali kar pavšalno po zračniških tuljavah vsakemu individualnemu stanovalcu, čeprav so tuljave skupne.

Itd.

Totalna kraja pri živem telesu. Država je nekoč sprejela ta idiotski zakon, nekaj dimnikarjev (mislim da so bili trije, eden v Sevnici, eden v Kranju in eden še nekje, sem pozabil kateri je bil tretji) je pa zadevo izvajalo že takrat ko je bil še zgolj "predlog zakona". Cela Slo se je uprla, oblast pa naredila nič oz. potiho celo zaščitila to tatvino. :mad: Ko bi vsaj kaj od tega bilo ! Pa ni. Zgolj pobiranje denarja od navadnih ljudi, ki - so zgolj navadni ljudje in si niti ne znajo pomagati .

Uničil mi je 150 kW peč, bežal je iz moje bajte ko sem našel kaj počne. Pa je pristojen samo do 29,99 kW toplotne moči in niti decimalke več. Kar se mene tiče pa absolutno ničesar.

To je edina inšpekcijska služba pri nas, ki sme delovati z zgolj 6 razredi osnovne šole in dvema letoma verouka :nigladek: . To je tudi točen pokazatelj, kaka država smo. :mad: .
proti vetru ne moreš scati !! pa ti piši kar češ !!!
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Ne moreš. Ne moreš pa tudi biti zadovoljen z vsako svinjarijo ki ti jo lobiji zlansirajo pod noge. Ravno dimnikarski zakon in zakon o RTV prispevku sta najbolj odurna primera, ob katerih se človek vpraša če nismo znova v brezpravnem srednjem veku.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Najhuje je pa to, da ti dimnikarska služba leta 1998 zapove : "Plačaj ! Plačaj ker je zakon tak."
Pa ni nič "zakon tak", bil je zgolj predlog zakona in še več kot 5 let ni bil sprejet. Pa je harala Jelančička pri nas, medtem ko v sosednjem radeškem dimnikarskem društvu torej še vsaj 5 let niti slišali niso, da bi morali izvajati kakšne nadzore emisij dimnih plinov.

Potem ti pa pride dimnikar v kurilnico in se najprej 10 minut čudi nad opremo, potem pa suvereno vzame alumulatorski šrauber in ti zvrta v dimnik 12 mm luknjo,da bo lahko nekaj meril. Kwa meri se mu pa niti sanja ne. Važno je da pokasira :nigladek: .

Praviš - scati proti vetru? Ja prav imaš.
 
  • Všeč mi je
Reactions: brane_new

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.271
2.267
113

Dimnikarska mafija je bila prva mafija, odobrena s strani države! Krepko pred txti mafijo. In še bolj poznana, kot Taxi mafija. FACT!
Pravijo, da so dimniki nevarni. Kljub pregledom, pa skupine mladih umirajo in dimnikarji - kljub pregledom - ne prevzemajo nobenih odgovornosti!
In Demz, s svojim računom za 12€, nima nič pri tem;)
 
Nazadnje urejeno:
I

Izbrisan uporabnik #9334


Dimnikarska mafija je bila prva mafija, odobrena s strani države! Krepko pred txti mafijo. In še bolj poznana, kot Taxi mafija. FACT!
Pravijo, da so dimniki nevarni. Kljub pregledom, pa skupine mladih umirajo in dimnikarji - kljub pregledom - ne prevzemajo nobenih odgovornosti!
In Demz, s svojim računom za 12€, nima nič pri tem;)

Torej, kriv je dimnikar, ker ni preprečil požara.
Če si lasti inšpekcijske preglede in čiščenja, če mu ne omogočiš dela se zgovarja na zakonsko direktivo in tako dalje - je torej on kriv ! :mad: Pyzda, sedaj pa naj še plača pogorevščino! Če si že lasti pobiranje denarja v imenu ljudstva itd.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Eden od mojih fantov dimnikarju ni hotel plačati storitve, ki ni bila narejena kot treba. Slučajno sem sam videl kako je bilo in grozljivka. Prišel je v kurilnico, prežokal peč, pustil na tleh za 2 ajmerja saj in svinjarije, pustil račun in šel. Peč niti pod približno ni bila očiščena, dimnik pa prav tako ne.
Račun je bil nekje ~3500 tolarjev.

Fant je popyzdil in šel tja na upravo in zahteval da dimnikar uredi zadevo kot treba, sicer ne bo nič plačeval. Nič ni bilo iz tega, zadeva je obležala, čez dve leti pa sodna izvršba za okoli 90.000 tolarjev ter odločba o plombi na njegovo plačo. o_O

Sedaj sem bil še jaz noter v šmornu. Pokličem tisto ... (da ne rečem kaj) - "Uredi zadevo !"
- " Ja, ampak stroški so pa nastali."
- " Reklamacijo imaš, punca !!!"

Nič ni bilo iz tega, mali človek nima niti denarja niti drugih sredstev proti mafiji, sploh če jo v ozadju še država podpira.:obesise:
 

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.962
812
113
kondenzacijska plinska peč.
servis kličem, ko mi peč javi.. nekje na 1,5 sezone.. spuca tiste kondezne, prekrtači "gorilnik", opravi meritev... pol ure dela - strošek nekje 60€

predvsem, ker mam z zavarovalnico in drobnimi tiski že slabe izkušnje - letos (po dolgem času) kličem še dimnikarja.. na računu imam:
- redni pregled kuilne in dimovodne naprave 6,76€
- prve, občasne, iztredne meritve emisij 13,07€ (-10%)
- obdelava evidence in opravljanje administrativnih postopkov 9,02€ (-45%)

skupaj 28,66 €. spet nekje 1/2h dela (naredil je meritev.. odprl je dimnik.. pokazal mi je slike kaj je problem kondenza)
dobil sem račun, zapisnik.. zapisnik je/bo vnesel v nek sistem

sosedje k na drva kurijo "vse živo" - me imajo za budalo...