Dimnikar

Abeta

Fizikalc
13. avg 2007
1.860
3
38
se komu mogoče sanja kaj gospoda želi od mene?

xdr-CAM010.jpg
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.808
113
Prišel je kasirat a te ni bilo. Kakor je napisal pride spet.
 

Abeta

Fizikalc
13. avg 2007
1.860
3
38
pa je moja dolžnost poklicat in povedat, da dopoldne nikoli ni nikogar doma in da lahko hodi cel mesec, pa nobenga ne bo dobil?
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Pri nas dobimo najmanj dva tedna prej obvestilo o dnevih, ko bo dimnikar na našem koncu, s prošnjo za klic in dogovor o obisku.
Morda je ta papir namenjen temu.

Sicer pa razmišljanje, da so dimnikarji SAMO strošek (za kasiranje) se preneha takoj, ko se zgodi požar, ali pa celo kakšna nesreča s smrtnim izidom, ni ravno pametno, primerov nesreč zaradi neočiščenih dimnikov ali nepregledanih kurilnih naprav je preveč...
 

Abeta

Fizikalc
13. avg 2007
1.860
3
38
mi smo se vselili novembra 2013 tako da nista minili niti dve kurilni sezoni, kotel na zemeljski plin.....
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Citat:
Uradni list 128/2004, Pravilnik...11.čl.
(3) Na mali kurilni napravi na plinasta goriva, ki redno obratuje, je treba opraviti redno čiščenje enkrat na vsako kurilno sezono.
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Kolko pa vam kaj računa dimnikar za pregled ... eventuelno čisčenje- če je. ??
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Če presodi da čiščenje peči in dimnika ni potrebno, potem okrog 13 €, če pa čisti, naredi izmere, pa okrog 45 €
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Citat:
Uporabnik Abeta pravi:
pa je moja dolžnost poklicat in povedat, da dopoldne nikoli ni nikogar doma in da lahko hodi cel mesec, pa nobenga ne bo dobil?

Če prej ne, boš poklical ko boš dobil odločbo o izvršbi.
tongue-1.gif
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.847
3.367
113
40
Lj
Božiček ti skozi dimnik prinese, dimnikar pa odnese. Me zanima kako se jim godi v bolj svobodnih deželah, kot je ZDA na primer.
 
Nazadnje urejeno:

guardy

Guru
3. avg 2007
8.395
964
113
Obišči stran
Citat:
Uporabnik oriolus pravi:
Če presodi da čiščenje peči in dimnika ni potrebno, potem okrog 13 €, če pa čisti, naredi izmere, pa okrog 45 €

No pri nas tega nikoli ne presodi. Pa peč vsako leto servisira usposobljen servis, ki opravi tudi meritve...
Dimnikarji pa niti pod razno niso usposobljeni za preverjanje peči.

Aja, da ne omenim, da pametno 4 leta niso pogruntal, da je dimnik na sredini snet in ni bilo dobrega vleka, to je pogruntal na koncu serviser in odpravil izvajalec...
 

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.750
210
63
Citat:
Uporabnik oriolus pravi:
Če presodi da čiščenje peči in dimnika ni potrebno, potem okrog 13 €, če pa čisti, naredi izmere, pa okrog 45 €

ali imas to pravo stevilko 13eur?

imajo vsi dimnikarji po zakonu enako tarifo ali tarifa odstopa od dimnikarja do dimnikarja oz od lokacije do lokacije ... ?

drugace pa ... ce ni nadzora in je doma samo kaksna babica, zna dimnikar razstelat pec na olje, plin in izstavit racun, ki je konkretno visji od zgoraj navedenih 13 eur. pa ceprav je bil teden prej opravljen kompleten servis na oljnem gorilcu, ociscena pec in dimnik s strani serviserja.

dimnikar je inkasant, ker je s strani drzave dobil koncesijo (beri dovoljenje) in veselo lupi. svojega dela pa seveda ne opravi, ker ga (ponavadi) ne zna.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.326
5.845
113
pri taščici
Sem lani želel narediti meritev vleka dimnika.
In me ob redne pregledu pravi da nima orodja s seboj.
Ok , se s tajnico dogovorim da pride ob priliki mimo. In res pride, ampak spet brez opreme.
Tako da sem misel na to opustil.
Letos ga pa še ni bilo, ima pa sedaj dela malenkost več kot pri plinu. (uplinjevalna peč) . Največ dela bi imel (in jaz koristi) če bi mi genaralno popucal peč. dimnika pa najbrž ne bo treba nikdar več.
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
@guardy: pri meni je bila diametralno nasprotna situacija - dimnikar je našel šlamparijo (snet odvod) za serviserjem
wink-1.gif


Citat:
Uporabnik ericks pravi:
Citat:
Uporabnik oriolus pravi:
Če presodi da čiščenje peči in dimnika ni potrebno, potem okrog 13 €, če pa čisti, naredi izmere, pa okrog 45 €
ali imas to pravo stevilko 13eur?
imajo vsi dimnikarji po zakonu enako tarifo ali tarifa odstopa od dimnikarja do dimnikarja oz od lokacije do lokacije ... ?
Strinjam se, da je na tem področju precejšna anarhija.
Kljub temu pa obstaja uradno objavljen CENIK dimnikarskih storitev.
Kako kakšen od njih obračunava na terenu, je pa že druga zgodba.
Ker imam letno opravka z dvema različnima firmam, je razlika v obračunavanju kar zanimiva.
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Citat:
Uporabnik oriolus pravi:
Če presodi da čiščenje peči in dimnika ni potrebno, potem okrog 13 €, če pa čisti, naredi izmere, pa okrog 45 €
Men se zdi, da mora čim več nakasirat za svojega šefa.
Pri nas naredi meritve (kurilno olje).... pove, da je dimnik čist kot suza... in upali 45€
Pr kolegu je pa za enako vzel 31€... s tem , da mu je še nastavljal peč...
In zdaj, kdo koga" hebe"
aha.. vidim zdaj cenik:
Citat:
Kurilna naprava na tekoča ali plinasta goriva: enostopenjski gorilniknad 50 kW
1 meritev 35,00
3.2. Kurilna naprava na tekoča ali plinasta goriva: dvostopenjski gorilnik 2 meritvi 48,00
3.3.Kurilna naprava na tekoča ali plinasta goriva: modelirana regulacijamoči 3 meritve 62,10

In kaj točno pomeni "dvostopenjski" gorilnik????
 
Nazadnje urejeno:

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.326
5.845
113
pri taščici
Da mi vzame ven turbolatorje, predrgne in posesa peč in dimnik si tole zasluži.
Citat:
7.3.
storitev v kompletu (čiščenje in letni pregled kurilne in dimovodne
naprave) kos 20,00

Ampak mislim da tole pri nas stane vsaj dvakrat toliko. Poleg tega ga čiščenje peči ne "veseli" (seveda ker ve, da ima kar nekaj dela z razkopavanjem in čiščenja peči). Da jo dobro spucaš si vsaj ob četrt ure.
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
torej, če pregleda peč in očisti peč bi moralo biti....20€ (v kompletu)
sprasujem se.gif

Brez zamere, ampak mi ni jasnno kako računa za enako storitev ... tolko cen.