Dimnikar

I

Izbrisan uporabnik #9334

Dvostopenjski gorilniki so ponavadi večjih moči (100 kW in več), ki startajo z zmanjšano močjo, da se v peči in dimniku vzpostavi režim v ravnotežju, po nekaj sekundah pa preide na drugo stopnjo - delovno moč.
Kolikor vem, imajo dimnikarska podjetja koncesijo do samo 29 kW , vse kar je več, je v pristojnosti specializiranih državnih inšpekcijskih služb, ki nadzirajo kotlovnice.

Dimnikarstvo pri nas je edina izvršilna služba z državnim blagoslovom, kjer ti lahko nekdo z nedokončano osnovno šolo pamet soli in napiše kazen.
Za 10 minut dela (ali največkrat nedela) zaračuna 40 € in več - to je huje kot 5 frizerk, ki računajo moško striženje (10 min dela) 10€.
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.841
3.358
113
40
Lj
Zakaj večina ljudi ne razmišlja o selitvi iz države? Stockholmski sindrom ujetnika al kaj?
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Saj razmišljajo, sploh tamladi.
tongue-1.gif
 

Abeta

Fizikalc
13. avg 2007
1.860
3
38
Citat:
Uporabnik patriot pravi:
Citat:
Uporabnik Abeta pravi:
pa je moja dolžnost poklicat in povedat, da dopoldne nikoli ni nikogar doma in da lahko hodi cel mesec, pa nobenga ne bo dobil?

Če prej ne, boš poklical ko boš dobil odločbo o izvršbi.
tongue-1.gif

hvala vsem za odgovore, vendar še vedno ne vem ali moram poklicat, ali lahko čakam, da se pojavi kdaj ko bo kdo doma?
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.297
9.051
113
ponavadi na tistem pildeku piše, kam naj pokličeš da se zmeniš za termin.
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
In prav danes bo na TVSlo1 v oddaji 'posebna ponudba' govora o problemih z dimnikarskimi službami.
Še članek na to temo: klik
 

rajko0028

Fizikalc
22. avg 2008
1.327
1
36
15 km SV od LJ
Ni potrebno nič klicat - njegova dolžnost je da te pisno-priporočeno po zup-u - obvesti kdaj bo prišel, ti pa imaš pravico, da ga pre-naročiš, ko si prost.
Dovertel je zelo uraden in dokler je imel pravnico, ki ga je pumpala - beri razlagala zakon drugače kot ministrstvo - si bil hitro priporočeno opozorjen na svojo dolžnost, sedaj je malo bolj normalen - nekaj tzudi pod vplivom predloga prihajajočega novega zakona, ki naj bi ukinil ekskluzivno koncesijo.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.377
1.359
113
Citat:
Uporabnik guardy pravi:
Citat:
Uporabnik oriolus pravi:
Če presodi da čiščenje peči in dimnika ni potrebno, potem okrog 13 €, če pa čisti, naredi izmere, pa okrog 45 €

No pri nas tega nikoli ne presodi. Pa peč vsako leto servisira usposobljen servis, ki opravi tudi meritve...
Dimnikarji pa niti pod razno niso usposobljeni za preverjanje peči.

Aja, da ne omenim, da pametno 4 leta niso pogruntal, da je dimnik na sredini snet in ni bilo dobrega vleka, to je pogruntal na koncu serviser in odpravil izvajalec...

zmaga.gif


Tudi meni je v kaslcu podoben heroj pustil podobno obvestilo (v stanovanju je etažna plinska peč). Dvakrat sem jim moram priporočeno poslati en in isti dopis, da naj nehajo srati, ker je mesec dni prej uradni servis že naredil servis peči in pustil tudi pildek z meritvami plinov (česar dimnikar ne naredi, da ga je6eš).
cool-1.gif


No, zdaj je že 2 leti z njimi mir. Prav zanimivo, njihova vabila preskočijo moj kaslc
cheer.gif
Peč pa servisira servis, 1x letno.
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Citat:
Uporabnik guardy pravi:
Tole pa če bi delal al pa ne...
bonk.gif
Morda nisem dovolj dobro zapisal - sneta je bila dimniška cev med pečjo in podaljškom iz dimnika.
 

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.749
210
63
se malo reklame za dimnikarje ...

http://www.24ur.com/novice/slo...tne-celice.html

se primer izpred 2-eh let ...

dimnikarska sluzba ne odgovarja za dimniski pozar, ceprav je bil pregled opravljen 8 (osem) dni pred pozarom!

ja seveda pregled ni bil opravljen prav tako ni bil ociscen dimnik, ceprav je iz racuna razvidno, da je bilo opravljeno ciscenje in pregled dimnika in opravljen pregled kurilne naprave.
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.649
147
63
Vljudno prosim za pojasnilo glede postavke na računu (in ceniku) dimnikarskih storitev. Torej, dimnikarske storitve naj bi sedaj bile "standardizirane". Cene poznam in so na računu skladne z opravljenimi deli. Bega pa me postavka 11.1, ki pa je na obeh zadnjih računih, letošnjem in po preverjanju vidim da tudi na lanskem, za še nazaj pa več ne najdem...
Skratka, dimnikar mi je v lastni domači hiši zaračunal tudi postavko "11.1 - obdelava evidence in administrativna dela" v vrednosti 13,42€. Rad bi samo vprašal, če sem res to dolžen plačati (pri prvem letnem pregledu) ali ne?

Oprl sem se na "Pravilnik o časovnih normativih za posamezne storitve in sklope dimnikarskih storitev in podrobnejši vsebini cenika ter višini potnih stroškov", a tega dela ne razumem, za kar prosim vas, da morda preverite, če imate to postavko na računih in morda skupaj ugotovimo, če je ta postavka res za vse ali samo za tiste, katerim se storitve opravljajo na drugem naslovu ali pa so morda najemniki? Namreč, v 2. odstavku 1. člena piše takole:

Časovni normativi, izraženi v minutah, so za posamezne dimnikarske storitve in sklope dimnikarskih storitev določeni v preglednici 1 iz priloge 1, ki je sestavni del tega pravilnika, in vključujejo tudi pripravo na izvedbo dimnikarskih storitev in administrativne postopke pri uporabniku dimnikarskih storitev.

Obrazložitev v 2. odstavku 2. člena pa:
Časovni normativ za obdelovanje evidence in opravljanje administrativnih postopkov za posameznega uporabnika dimnikarskih storitev, ki se ne izvajajo pri uporabniku, je 20 minut na leto in se uporabniku dimnikarskih storitev obračuna ob prvi opravljeni dimnikarski storitvi na začetku kurilne sezone.

Še primer cenika enega od dimnikarjev.

Najlepša hvala za pomoč in upam, da še komu prav pride.
 

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.600
958
113
samo za tiste, katerim se storitve opravljajo na drugem naslovu ali pa so morda najemniki?
Po moje ti to narobe razumeš. To so administrativne storitve (pošta, klici, evidenca, termini, itd.), ki jih dimnikar opravi pri sebi v pisarni in ne pri tebi na mestu opravljene storitve. Torej 1x na leto pri prvem pregledu ti zraven uturijo ta strošek.
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.649
147
63
Ja, saj sem privzel to možnost, rad pa bi se prepričal, recimo da še kdo preveri na računu...
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.649
147
63
Ja, vsakih 12 mesecev lahko zamenjaš dimnikarja. Morda vsaj koliko si plačal za njegov obisk in če ti je ob tem tudi čistil samo dimnik, samo peč, oboje?