Dexcar - nateg!?

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
Kolega mi je zadnjič omenil, da mu je nekdo omenil opcijo ''najema'' avtomobila pri Dexcar. V grobem mu je bilo rečeno takole: Za recimo vloženih 1500€ dobiš osnovni avto (Corsa, Polo,...) za 2 leti v uporabo. Ti plačaš samo bencin, servisi so zastonj. Omejitev je da v 2 letih ne smeš narediti več kot 50k km, po 2 letih avto vrneš, oni ti pa - pazi to! Vrnejo vplačani denar v obliki bonov za gorivo. Ok, pustimo to da sem se samo smejal ko sem to slišal. No pred kratkim se je dobil s ''predstavnikom'' tega podjetja. Torej za cca. 1500€ dobiš osnovni avto, za (malo na pamet govorim) 2500€ dobiš bmw i3, audi a4, ipd., za 4,5k€ pa dobiš npr. Porsche Caymana.
Seveda ne gre za piramidno shemo, je pa res da moraš še par ljudi pripeljati za sabo
hysterical-1.gif

Aja, na vprašanje kako si lahko to privoščijo, je dobil odgovor da ker so oni tako veliki in jemljejo tako velike količine avtov
stupid-1.gif
Se pravi avte dobijo zelo poceni, ker jih jemljejo tako veliko, ampak so zelo ekskluzivni in te avte dajo samo peščici.

V glavnem, zanimiva mi je ta zadeva, ker gre očitno za nateg in so sedaj začeli delati v SLO (kolikor gledam so v ITA bili že nekaj zaprti in so bile uvedene preiskave) in ker s(m)o Slovenci nori na avte, ne dvomim da bojo našli kakšnega idiota, ki jim bo denar vplačal in potem čez 3 mesece na tedniku jamral kako so ga nat.egnili
zmaga.gif


Aja, na ceniku avtomobilov je recimo 20% avtomobilov narobe napisano, videl sem recimo, da lahko dobiš BMW5 TAURING.
evil.gif
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.714
-1.017
113
145 km SZ od Opatije
Citat:
Uporabnik Guinness pravi:
Kolega mi je zadnjič omenil, da mu je nekdo omenil opcijo ''najema'' avtomobila pri Dexcar. V grobem mu je bilo rečeno takole: Za recimo vloženih 1500€ dobiš osnovni avto (Corsa, Polo,...) za 2 leti v uporabo. Ti plačaš samo bencin, servisi so zastonj. Omejitev je da v 2 letih ne smeš narediti več kot 50k km, po 2 letih avto vrneš, oni ti pa - pazi to! Vrnejo vplačani denar v obliki bonov za gorivo

To potem pomeni, da avto praktično dobiš zastonj v uporabo. Vplačanih 1500€ namreč dobiš nazaj po preteku 2 letnega obdobja (OK, res da za bencin, ampak to je odlično
grin1.gif
).

Tole je pa še boljše kot predčasna vplačila za nakup iPhona 8 ...
evil.gif

BTW: kje je sedaj Brumči?
rolleyes-1.gif
 

matjazy

Fizikalc
3. jan 2008
181
98
28
"The problem?

After two years and more than €10 million EUR spent, only 84 out of 23,000 DexCar affiliates received a car to drive."

link
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
Ja, ampak ti jim delaš reklamo a veš in ti pač vozis Sharana 2 leti in oni ga potem prodajo za 15k recimo in so 6k v plusu a veeeeeeš, sej je čist enostavno in je logika za tem
cheer.gif

Res me skrbi, da bo folk nasedel na to.
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
Sem vseeno mislil, da boste bolj odprte glave in videli to super priložnost za zastonj avto za 2 leti.
grims-1.gif
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.681
3.566
113
Na jesenicah je bila celo poslovalnica na to finto, ne ravno dexcar, ampak "blueneki" in je bilo na cesti celo nekaj vozil s tako nalepko čez zadnjo šipo. Cifre so bile višje, se je pa potem zatikalo ko je bilo ob koncu treba "kavcijo" vrnit. Tukaj so cifre manjše, ker je očitno cilj bolj na hitro neki pobrat in spyzdit (še pred dobavo prvega avtomobila).
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.775
1.859
113
Dva alarma:
1) ponudba, ki se na prvi pogled zdi preveč ugodna
2) pohitite, preden bo prepozno
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.326
5.845
113
pri taščici
Na to varianto da moras takoj kupit se pazim iz dneva v dan bolj. Pa gre lahko cisto za legalen nakup. Je vseeno dobro kaksno noc zadevo prespati, pogledati h konkurenci, upprabiti alter in google
 

Bastard

Fizikalc
21. feb 2008
1.636
0
36
Citat:
Uporabnik AndrejEnej pravi:
Citat:
Uporabnik Guinness pravi:
Kolega mi je zadnjič omenil, da mu je nekdo omenil opcijo ''najema'' avtomobila pri Dexcar. V grobem mu je bilo rečeno takole: Za recimo vloženih 1500€ dobiš osnovni avto (Corsa, Polo,...) za 2 leti v uporabo. Ti plačaš samo bencin, servisi so zastonj. Omejitev je da v 2 letih ne smeš narediti več kot 50k km, po 2 letih avto vrneš, oni ti pa - pazi to! Vrnejo vplačani denar v obliki bonov za gorivo

To potem pomeni, da avto praktično dobiš zastonj v uporabo. Vplačanih 1500€ namreč dobiš nazaj po preteku 2 letnega obdobja (OK, res da za bencin, ampak to je odlično
grin1.gif
).

Tole je pa še boljše kot predčasna vplačila za nakup iPhona 8 ...
evil.gif

BTW: kje je sedaj Brumči?
rolleyes-1.gif

Igra na klavir za svoje grehe, ki jih je kar dost
10.gif
 

Neuromancer

Fizikalc
24. jul 2007
344
116
43
Scam Dexcar je prišel v Slovenijo nekje pred letom in pol in imel sem vtis, da je na tem prostoru poslovno mrtev. Gre za klasično piramido, kjer se pobira provizije od novih članov, vsake toliko časa pa še komu izročijo avto, da ga lahko slikajo za Facebook.
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
Kolikor vem, ti vplacas potem pa v roku parih mesecev avto dobis. What could go wrong?
hysterical-1.gif
 
5. apr 2015
1.335
691
113
Dej upam da ni res no.. ker če ljudje to denar dajo in potem čakajo na klic, kdaj bo avto pripravljen, očiščen, z novimim briđstovnkami......heh, sploh ne najdem metafore za to neumnost.
uf-1.gif


pa svaka čast tem, ki to vodijo..vejo, da slovenceljnoska neumnost nima meja, denarja pa na pretek
smile-1.gif


aja, mam ferarija sam je še pri dexcar-u.. se mi pridružiš
nahrung002.gif
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.877
5.145
113
Citat:
Uporabnik BornSkeptic pravi:
Mi lohk nekdo razloži, kako bi nekdo plačal, brez da bi se odpeljal še tisti trenutek?
Hahah ko bi ti vedel kolko je takih. Maš paciente ki se večkrat nategnejo v teh piramidah pa jih ne izuči.
Pač ne zavohajo da zadeva smrdi.