Desno v rdečo

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Tole ne drži.
Če imaš na semaforji zeleno z puščico kamorkoli, nimaš absolutne prednosti nikjer. To kaže, da sedaj lahko prevoziš križišče v smeri puščice.
Tudi nimaš absolutne prednosti pri navadni zeleni.

p.s. znak z zeleno puščico desno => nevarnost.
Če govorimo ot ej situaciji, potem bluziš.
1626676763220.png
 
  • Všeč mi je
Reactions: Mr_Wolf in sixpower

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.714
-1.017
113
145 km SZ od Opatije
Me res zanima, kolk bo zdej hupanja, ko boš čakal upokojenca, ki bo čakal na zeleno luč kljub novemu pravilu ... bo nekaj časa trajalo, da bo tole zaživelo, kot mora.
p.s. ne mislit, da je to hec. Še dandanes kdo v krožišče zapelje v levo smer ...
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.216
4.699
113
In tu se zamislimo, koliko bolj so bili umsko sposobni pred stoletji, da jih je Napoleon iz danes na jutri navadil, da se po cesti vozijo po desni in ne več po levi strani. Ali naši predniki, ki so ob prehodu regije včasih morali menjati po kateri strani naj vodijo voz.
 
  • Haha
Reactions: sad in sandra

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.825
616
113
EU
Zoprno je v bistvu takrat, ko sta pač oba pasova tudi za naravnost in potem ti zasedeš desnega in čakaš na zeleno luč, ostali za teboj pa ne morejo desno. Se mi je žal že večkrat zgodilo kot turistu v nekem mestu, ker pač nisem vedel vnaprej, katero križišče ima tudi to možnost in so pač trobili za menoj, meni je bilo pa žal, da sem jim zaprl pot:oops1:
 
  • Všeč mi je
Reactions: naliM in brane_new

sixpower

Guru
22. sep 2011
2.932
2.410
113
Lublana
Obišči stran
Tole ne drži.
Če imaš na semaforji zeleno z puščico kamorkoli, nimaš absolutne prednosti nikjer. To kaže, da sedaj lahko prevoziš križišče v smeri puščice.
Tudi nimaš absolutne prednosti pri navadni zeleni.

p.s. znak z zeleno puščico desno => nevarnost.
V mislih sem imel svetlečo puščico za desno na semaforju (luč). Ki je dodana spodaj desno običajnemu semaforju. Znak dodan na semaforju pa je novost in nimaš prednosti le možnost peljati desno, če nikogar pri temu ne oviraš. Kaj res tako nerazumljivo pišem?
 
Nazadnje urejeno:

sixpower

Guru
22. sep 2011
2.932
2.410
113
Lublana
Obišči stran
In tu se zamislimo, koliko bolj so bili umsko sposobni pred stoletji, da jih je Napoleon iz danes na jutri navadil, da se po cesti vozijo po desni in ne več po levi strani. Ali naši predniki, ki so ob prehodu regije včasih morali menjati po kateri strani naj vodijo voz.
Baje je tako bilo prvi dan, ko so na Švedskem zamenjali vozni pas iz leve na desno.
 

Priponke

  • sweden-traffic.jpg
    sweden-traffic.jpg
    385,9 KB · Ogledi: 172

mukwai

Pripravnik
2. jun 2011
108
9
18
Zakaj vas tak skrbi za penioniste, oni to poznajo še iz Juge, ko je že obstajalo pravilo zavijanja desno pri rdeči, tako da zanje bo to kvečjemu prijetno podoživljanje mladosti ;)
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.216
4.699
113
Jaz sem delal v Jugi izpit in me tega niso učili. Očitno sredi 80-ih tega pravila ni bilo več.
Zanimivo je, da v ZDA preživijo s tem pravilom, naši predstavniki opozicije pa ga ne razumejo. Očitno imamo Američane povsem neupravičeno za "butaste".
Na koncu bomo po zaslugi te zakonske spremembe dobili v celi državi 10 križišč, kjer bodo to blagoslovili in bo možno. Dobro, 10 je več kot 0.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.774
-216
113
Jaz sem delal v Jugi izpit in me tega niso učili. Očitno sredi 80-ih tega pravila ni bilo več.
V tisti knjižici iz katere smo se učili je za znak bil. In si moral znat.
Pravilo je že bilo, samo te puščice so bile redke, no kasneje so jih povsem opustili.
Tudi krožno je bilo takrat v pravilih, ni pa bilo nobenega krožišča še takrat.

Iz kakšnega razloga pa so te puščice pred desetletji opustili?

Koneckoncev moraš poznat tudi tiste znake čez mejo.
 
Nazadnje urejeno:

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.285
2.270
113
... Kaj res tako nerazumljivo pišem?
Predstavljaj si sedaj voznike pred teboj.

...Zanimivo je, da v ZDA preživijo s tem pravilom, ....
Tam preživijo tudi križišče, kjer NI povsod v križišču znaka - STOP 4-ways
Kaj šele tam, kjer ta znak je.
V JUGI je bil znakec - NE semafor - z desno puščico (tako, kot naj bi bil novi zakon, oz. je). Bog ve, zakaj so ga spremenili v semafor, oz. v glavnem zmanjšali uporabo!