Denar na potovanju

KLuka

Fizikalc
7. sep 2007
1.710
0
36
Živjo rabim kakšen nasvet glede denarja na potovanju ? Gre se za Indijo če kdo kaj bolj pozna.

A se splačajo kakšni potovalni čeki, kakšne posebne kartice ker pač gotovine ne mislimo imet za cel cajt sabo.

lp
 

jtfc

Guru
Izključen uporabnik
24. jul 2007
19.994
2.712
113
Te tete vzamejo gotovino...
tongue-1.gif


prostitute-bank-in-mumbai_26.jpg
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Navadna BA Maestro kartica (takšna kot jo imajo vse banke pri nas) z nekje 200-300 EUR dnevnega limita (kar je manj, so višje provizije, kar je več, je nevarno zaradi zlorab) in ene 500 EUR backupa v gotovini.

Pozabi razne bančne natege kot so potovalni čeki ali Western Union. Prva stvar je itak bedarija (v levih državah ti jih lahko unovči kdorkoli in niso nič bolj varni kot navadna gotovina, provizije pa so ogromne), druga pa je izhod v sili, če res vse ostalo odpove.
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.862
2.246
113
za šankom
sam imam eurocard in pa kot je jernej rekel navadno ba maestro kartico ter nekaj gotovine.zaenkrat vedno brez težav.unih 20€ zaradi provizije dvigov pa itak zanemariš napram stroškom celega potovanja
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Vedno poskusi poiskat bankomat, ki jemlje navadne bančne kartice, za rezervo pa vseeno imej še kako Viso/Mastercard/Eurocard. Vsaj po mojih izkušnjah (no ja, za eurocard na bankomatih nisem nikoli nikjer videl oznak) te kartice sprejema precej več bankomatov kot pa BA. Samo se stanje spreminja.

Me pa zanima, če je kdo že bil tam okoli Tanzanije, Zambije (tudi Zanzibar šteje), kakšne ima izkušnje. Baje da je US dolar še vedno daleč überalles.
 

KLuka

Fizikalc
7. sep 2007
1.710
0
36
Hvala vsem za nasvete.

Bomo vrjetno kar to varjanto z navadno bančno kartico + mastercard.Pa bomo malo planiriali potovanje tako da se na vsak teden enkrat dvigne gotovina, ko bomo v večjih mestih.
 

Ganesh

Fizikalc
14. avg 2009
2.921
0
36
Allarround
rescue.facelock.net
Ko sem jaz potoval po Indiji sem imel veliko večino denarja v potovalnih čekih. O visokih provizijah nisem nikoli slišal, pa tudi vedno sem moral pasož pokazat, saj je bilo nujno na hrbtno stran pred vnovčitvijo prepisati podatke iz njega. V bolj zakotnih krajih bačnih avtomatov nisem videl. Gotovine pa ne nosi veliko.

Kam pa greste, za koliko časa? Uživajte!
 

calabria

Pripravnik
24. mar 2010
56
0
6
js sm mela s sabo vedno gotovina in navadno BA kartico. na Tajskem in v Vietnamu, ki ju lahko nekako primerjam z Indijo, nobenih problemov. Bankomati so bli kr dostopni, sploh na Tajskem. Kokr je pa že en reku, da na provizijo napram celotnega stroška potovanja itak pozabiš, ker je zanemarljiva.
Sem pa šla s kolegico po Portugalski in je mela kolegica s sabo potovalne čeke. Muka od muke. Prehodili celo Lizbono, da sva našli pravo bano, ki nama je zamenjala čeke. brezvezne komplikacije.

lepo pot
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Po državah evra je tako ali tako brezveze sploh jemati kaj drugega kot bančno kartico, ker je provizija za dvig enaka, kot če dvigneš denar na bankomatu sosednje banke čez cesto.
 

KLuka

Fizikalc
7. sep 2007
1.710
0
36
gremo na jug Indije (Bangalore - Kerala) za 5 tednov pa kašen teden v deli

Kakšen nasvet ?
smile-1.gif
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
mimogrede, francija (korzika)

kako je s plačevanjem z BA (maestro) kartico? recimo grem v gostilno in plačam s kartico - je tudi provizija? se mi torej bolj splača dvigovat po 150€ in z gotovino delat naprej?