Debelost in nevarnost za bolezni srca in ožilja

alexx_

nekaj v tem stilu
11. maj 2007
4.236
44
48
offline
hvala za link... zdaj samo zensko prepricat, da je to prava pot in ne montignac. prokleta studentska prehrana!!!
 

trust

PEPČEK 2007
2. maj 2008
2.023
0
36
20km iz Idrije
Citat:
Uporabnik Don_Corleone pravi:
če bi radi kvalitetne podatke, potem pejte na www.maxximum-portal.com , če bi pa podatke od pisalcev tračov, potem pa na zadovoljna.si

Sem tud že tam spraševal (dolgo nazaj) napisal vse, prehrana, gibanje, obroki in so se nekateri zgražal nad mano, ko sem omenil hrano.

Ne moreš enostavno jest 60% manj.

KAJ PA MAJONEZA JE ZDRAVA ZA JEST (piše gori, da so nenaisčane in, d aje brez konzervansov), KER JEST EN TAK KOZAREC (VELIKI) ZBAŠEM V ENEM TEDNU....na mesec pojem tri velike kozarce majoneze. Obožujem majonezo. Zdele jo že en teden nimam pa sem shujašl 1kg.
 

Don_Corleone

THE GODfather
3. sep 2007
5.638
0
36
38
lej ti se izogibej tistega foruma, ker pišeš same kretenizme. pišeš jih tuki, pišeš jih tam. raje se osredotoči na pisanje bedarij tuki, kr tle te je vsaj kdo vesel in kr je ta forum tko al tko podn.
priden.gif
 

jaka6

Fizikalc
7. avg 2007
1.302
9
38
Družmirje
Citat:
Uporabnik trust pravi:
Živjo

Prosim naj se v tej temi oglasijo samo tisti, ki so v svojem življenju shujašli za več kilogramov. Nikar mi ne pišite tisti, ki ste shujšali 5 kg, ampak tisti, ki ste shujšali za 10kg in več.
Kako ste se lotili izgubiti odvečnih kilogramov?
Kljub temu, da vsak dan delam (šiht) in še doma, kakšno stvar (trenutno bolj malo, ker je mrzlo zunaj) se redimo, ko pujs v svinjaku.
Ok moja prehrana je KATASTROFALNA jem takrat, ko sem vrnih lačen. Na šihtu NE jem (mi ne paše). Jem, ko pridem domov (kosilo) takrat se najem do konca in zvečer. Na dan zaužijem dva velika obroka ponavadi za dva človeka.
Kadar je zunaj vreme vredu in vsaj, kakšna stopinja nad 0 grem za 1 uro na pohod (cca 3-4 km, teren zelo naporen).
S športom se ne ukvarjam,

Kakšen nasvet, kako ste zgubili odvečne kilograme?

Js sem pomagal uspešno shujšat sigurno preko 150 ljudem. A lahko jaz kaj napišem?
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.973
1.259
113
Citat:
Uporabnik jaka6 pravi:
Citat:
Uporabnik trust pravi:
Živjo

Prosim naj se v tej temi oglasijo samo tisti, ki so v svojem življenju shujašli za več kilogramov. Nikar mi ne pišite tisti, ki ste shujšali 5 kg, ampak tisti, ki ste shujšali za 10kg in več.
Kako ste se lotili izgubiti odvečnih kilogramov?
Kljub temu, da vsak dan delam (šiht) in še doma, kakšno stvar (trenutno bolj malo, ker je mrzlo zunaj) se redimo, ko pujs v svinjaku.
Ok moja prehrana je KATASTROFALNA jem takrat, ko sem vrnih lačen. Na šihtu NE jem (mi ne paše). Jem, ko pridem domov (kosilo) takrat se najem do konca in zvečer. Na dan zaužijem dva velika obroka ponavadi za dva človeka.
Kadar je zunaj vreme vredu in vsaj, kakšna stopinja nad 0 grem za 1 uro na pohod (cca 3-4 km, teren zelo naporen).
S športom se ne ukvarjam,

Kakšen nasvet, kako ste zgubili odvečne kilograme?

Js sem pomagal uspešno shujšat sigurno preko 150 ljudem. A lahko jaz kaj napišem?

beremo, oziroma čakamo da bomo lahko brali :p
 

Don_Corleone

THE GODfather
3. sep 2007
5.638
0
36
38
Citat:
Uporabnik jaka6 pravi:
Citat:
Uporabnik trust pravi:
Živjo

Prosim naj se v tej temi oglasijo samo tisti, ki so v svojem življenju shujašli za več kilogramov. Nikar mi ne pišite tisti, ki ste shujšali 5 kg, ampak tisti, ki ste shujšali za 10kg in več.
Kako ste se lotili izgubiti odvečnih kilogramov?
Kljub temu, da vsak dan delam (šiht) in še doma, kakšno stvar (trenutno bolj malo, ker je mrzlo zunaj) se redimo, ko pujs v svinjaku.
Ok moja prehrana je KATASTROFALNA jem takrat, ko sem vrnih lačen. Na šihtu NE jem (mi ne paše). Jem, ko pridem domov (kosilo) takrat se najem do konca in zvečer. Na dan zaužijem dva velika obroka ponavadi za dva človeka.
Kadar je zunaj vreme vredu in vsaj, kakšna stopinja nad 0 grem za 1 uro na pohod (cca 3-4 km, teren zelo naporen).
S športom se ne ukvarjam,

Kakšen nasvet, kako ste zgubili odvečne kilograme?

Js sem pomagal uspešno shujšat sigurno preko 150 ljudem. A lahko jaz kaj napišem?

piši za druge, ker tale piše same bedarije in ga to res ne zanima
 

alexx_

nekaj v tem stilu
11. maj 2007
4.236
44
48
offline
no, mene resnicno zanima kaj vec na to temo. lahko tud na PM

mislim da bi to bilo koristno za mnogo uporabnikov in uporabnic alterja
zmaga.gif

razn tistih ki nabijajo nekaj brezveze, kak ne morejo brez majoneze, pa da jo pojejo cel glaz (tisti naj bodo debeli)
 

jaka6

Fizikalc
7. avg 2007
1.302
9
38
Družmirje
ena izmed mojih izkušenj:
Nekaj časa nazaj sem sodeloval v oddaji Dobro jutro na TV slovenija. Odaji je bilo naslov Misija mogoče. Šlo se je pa o hujšanju na različne načine. Zadeva je bila dobro zastavljena vendar se je proti koncu malo podrekala. Bilo je par ljudi in vsak se je odločil da bo hujšal na svoj način. Dva sta kupila knjigo od montinjaka jem torej hujšam. Ena je šla k Dr. Sentočnikovi hujšat. Potem je bil še nekdo, ki je sklenil da bo hujšal kar sam in še fant, ki se je odločil da bi hujšal s pomočjo osebnega trenerja. REzultat po parih mesecih je bil takšen:
Par ki je hujšal po montinjaku je v prvih 2 tednih res nekaj shujšal potem pa so se kile ustavile. Za moje pojme sta oba sicer shujšala a vendar zgledala sta mogoče le malo manj debela, še vedno pa je postava zgledala nič posebnega.
Tista punca, ki je hujšala pri DR sentočnikovi, je bila po trditvah zdravnice premalo prihično stabilna oseba, da bi lahko zdržala cel protokol zato je zdravnica odpovedala sodelovanje. Kaj je bilo s tistim fantom, ki je hujšal sam nevem, zato ker je bil takrat ko je bilo zadnje snemanje v bolnici (nevem zakaj je bil v bolnici in nevem če je kaj povezano z njegovim načinom hujšanja). Medetm ko je fant, ki je treniral pri meni vsak teden zgubil od pol kile do kilo. Po parih tednih je zgledal čisto drugače. Postava se mu je povsem spremenila, postala sva prav dobra prijatelja, začel se je ukvarjat s športom, enostavno je postal čisto drug človek. Razlika od prej in potem je bila ogromna popolnoma je zamenjal imidž.

Delala sva zelo preprosto. Če avto tankamo premalo je jasno da bo crknu. Če ga pa tankamo preveč, mu bomo nekam morali obestit dodatne rezervarje. Enako je s telesom. Če ga preveč filaš se rezervna energija shrani v obliki maščobe. Torej prenehaš delati to kar ti polni maščobo in začneš to rezervo energije porabljati. Porabljala sva jo s treningom, tega sva imela 3x na teden. Delala sva čisto preprosto krožno metodo, kjer na treningu delaš vaje za večino večjih mišičnih skupin. Na koncu treninga pa si izčrpan, po domače povedano "cuker ti je padu". Takrat pa nazaj na kolo ali tekač saj če ni več cukrav v krvi mora telo nekje drugje zagotoiti energijo in takrat začne porabljati tiste dodatne rezervarje. Gre pa počasi... Vsak gram maščobe ima 9 kalorij. Jasno pa je da na kolesu ne moreš kurit samo maščobe. Jure Robič mi je zadnjič povedal, da je po nekih izračunih porabil v enem dnevu RAAMa 38 000 kalorij! Kr dobr ane? Če bi to preračunal v maščobo bi bilo to torej okoli 4,2 kg.
Kaj pa hrana? Pogovorila sva se kaj on je. Potem sem sestavil jedilnik iz tega. Upoštevati je treba, da je neka hrana (beljakovine) prvenstveno gradbeni material ali pa energija (ogljikovi hidrati). Torej bi bilo pametno pred treningom pojesti nekaj kar ti da bolj energijo povesem nespametno pa bi bilo isto hrano jesti zvečer, saj prav veliko energije za spanje ne rabiš. Ko spoznaš par takšnih zakonitosti, dam svojih strankam ponavadi en programček v exelu, kjer si samo poskušajo takšen jedilnik sestaviti, da ima toliko beljakovin in ogljikovih hidratov kot jih rabiš. Tako tehraš hrano teden dva. Po tem času pa potem že na oko viiš ko greš ven jest, da je naprimer riža nekoliko preveč, zreska pa ravno prav. Takrat se naučiš koliko porabiš in se enostavno ne zrediš več. To je moj sistem. Trdim da je treba nekoga naučiti jest ne pa samo dat jedilnika z 1700 kalorijami in boli me qurac če ti ni ušeč kosilo od srede. Na ta način gre zelo izi. Trdim da je pomembno da veš zakaj si se zredil in ne samo kako bom shujšal.
Z vsem tem pa je kot s prvim cigaretom. Prvi prav gotovo nobenemu ni pasal. Sedaj pa po parih letih, če zraven kavice ni čika dan ni popolen. Vidiš tako se v življenje pretihotapi tudi neka aktivnost. Ko se jo počasi navadiš ni nič težko. Nekdo uživa na fitnesu, nekdo v teku ali aerobiki. Pomembno je da najdeš neko aktivnost zase. Jaz pa ljudem pri tem pomagam. To je moj poklic, ki ga opravljam že okoli 15 let, še preden so v fitnes prišli tisti fensi osebni trenerji, o katerih se danes piše v rumenih cajtngih in trenirajo neke kvazi zvezde.
 

trust

PEPČEK 2007
2. maj 2008
2.023
0
36
20km iz Idrije
Mah sej po pravici povem me kilogrami ne motijo ne vem koliko rad bi samo postal bolj mišičast čeprav sem že zdaj, ampak bi še bolj rad postal.
 

alexx_

nekaj v tem stilu
11. maj 2007
4.236
44
48
offline
dobis zvezdice za tole. super napisano. ko vse skupaj premeljem, pa da bo cas, dobis PM. ne bom gnjavil, ampak dobis se kaksno podvprasanje
smile-1.gif


@Don: zarad splosne populacije. ko bo prijelo, pa ko se bo kdo vzel v roke in se aktiviral, bo sel tud tja po se vec info in nasvetov
 

B81

22. jul 2007
35.000
9.283
113
Ti, ko si iz foha:

Na pamet: Dnevno porabiš ne vem, 1690 enot, če jih zaužiješ (seveda kvalitetnih) 2200, kaj se bo zgodilo? Je to pravzaprav čista matematika?
 

B81

22. jul 2007
35.000
9.283
113
Imaš močna ramena, pod/nadlahti, noge, manjkajo pa ti bi/triceps in stranske trebušne?
 

jaka6

Fizikalc
7. avg 2007
1.302
9
38
Družmirje
Presenečen sem nad vašim odzivom. Nekaj časa nazaj sem že kaj napisal na forum kakšne nasvete pa sem ponavadi potem prebiral komentarje v stilu: kuji qurac si pa ti zdej pameten, še en bilder itd...
Exelov file sem nekaj časa nazaj talal zastonj okol potem pa so nekateri s pomočjo tega pisali neke jedilnike in mastno računali se mi je pa mal zafržmagalo. Lahko pa mi kdo pomaga pa naredimo spletno aplikacijo, pa mogoče kaj iztržimo.
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
11
38
Lepo si napisal! Torej po vajah z utezmi je obvezen se kardio za uspesno topljenje mascob?
 

alexx_

nekaj v tem stilu
11. maj 2007
4.236
44
48
offline
tole se zdaj sploh ne suce okol bildanja... ampak vse kaj drugega. debelost je sranje. aja, pa jaz sem dalec od tega da bi bil debel. samo nocem, da se kriva vera siri in bi si rad enkrat prisel do dna. si uredil prehrano, mogoce preobrnil mascobice ki so se nabrale v kaj drugega (seveda, misice, ampak... dalec od bildanja, zelim bolj ali manj sportno postavo). predvsem pa me skrbi, ker moja posega po knjigah kot so montignac itd. (ampak samo bere in je pametna, tako da rabi bolj hardcore pristop, hehe), pa bi jo rad preprical, da to ni tak ok, kot se bere. da je boljse drug pristop uporabit (pravilnejsi?). saj pravim, studentska prehrana je zacela malo vplivat na mojo
roza.gif


najbolj pomembno pa mi je zdravje, pa moj
srce-1.gif

(vidim zdaj po starejsih druzinskih clanih
crazy1.gif
)