Debelost in nevarnost za bolezni srca in ožilja

skorpy

organizatorka
18. jul 2007
7.801
0
36
40
Citat:
Uporabnik ggg pravi:
malce pretiravate s temi obroki, 6x na dan. ker potem mariskdo 6x na dan poje 2 sendvica z majonezo, mortadelo, dvema rezinoma sira in plastenko kokte.

2 normalna obroka sta za odraslo osebo popolnoma dovolj in en dan v tednu post. predvsem pa zmernost v katerikoli hrani. tudi cista voda je smrtno nevarna, ce pretiravas.

ne sanjaj z dvema obrokoma. S tem telo dobi signal, da je premal hrane in maščobo bolj špara. Če človek je večkrat po malem, pa dobi telo signal, da je dovolj hrane in z rekreacijo komot izgubiš odvečne kalorije, pa seveda s primerno hrano, manj maščobami, več zelenjave, s sadjem se tudi ne sme pretiravat, ker je sladkor, pozab na sendviče z mortadelo.
 

eXHair

Fizikalc
12. sep 2007
2.697
0
36
www.facebook.com
Včasih sem pomislil kako bi bilo, če bi moral paziti kaj jem in prov fajn je, ker nimam tega problema. Eni bi radi 10 dol, jaz 10 gor. Ob odhodu s trebuhom za kruhom sem si zadal cilj, da če pa sedaj ne uspe potem upanja ni več. In tako se je zgodilo. Tudi dežela hamburgerjev ni bila kos mojemu organizmu.
grin1.gif
 

Mis

Fizikalc
1. sep 2007
2.627
0
36
sicer po babje ampak preštevaš kalorije...

bazalni metabolizem si izračunaš... recimo maš 2000cal če nič ne športaš, potem pa tolk poješ, če hočeš pa hujšat pa na tedenski ravni gledaš da delaš deficit. 1kg maščobe je mislim da 7000cal, dnevno delaš 500 deficita in tako hujšaš.

V bistvu že če bi samo ovrednotil kolk poješ kalorij in kolk pokuriš, se zamisliš... recimo spijem 2l ledenega čaja, potem pa pogledam pa vidim da je to cca 500cal cukra - zamenjaš recimo z vodo...

Pica 1500cal - še nekaj spiješ in si tam...

Poleg tega pa je treba še kvaliteto prehrane pogledat... pa sej tega je blo že ful napisanga po teh forumih.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
najprej si v glavi popuci pol se pa sprav hujšat!!!!!
če se ne moreš organizirat in sam sebe prisilt, da ješ manj so vse dijete brez veze!!!

za zajterk ješ skoraj bilo kaj. in spet ne pretiravat s količino, cukrom, mastjo...

kosilo: mama ti skuha in ti vrže na taler. vzameš taler in daš pol stran ostalo polovico pa poješ.

"večerja" ker boš za kosilo manj pojedu boš na začetku sigurno še lačen. določi si uro po kateri ne boš več jedu, pa če te meče ob steno zaradi lakote. jst sem imel uro ob 18(pač tko mi je pasal). Po tej uri sem samo še piu. če je bla pa res kriza, pa sem se "pregrešil" s kakim koščkom salame brez kruha seveda. Poješ pa še manj kot si za kosilo;)

sam se še izogibam kruhu.

NE trdim, da je to pravilna tehnika, vendar z njo sem iz 100 prišel na 86 in to težo brez težav držim že kr neki let.
Polet ko sem še nekaj na biciklu pa mal več pojem, ker je pač treba.

Dokler si v glavi ne poštimaš ne bo nič s hujšanjem!!!!!!!!!!!!!!! Če si ne moreš dil pospravt pol vse skup brez veze, rajš jej normalno in živi srečno, brez da se skiraš za kile.
 

doto

Fizikalc
25. jul 2007
3.175
0
36
Jesti moraš vse, samo pol ali pa tričetrt manjše porcije, pa vsaj 5-6 obrokov na dan. Idealno bi bilo, da bi vsake 2-3 ure nekaj malega pojedel.

Kar se pa gibanja tiče, si pa sam povedal, da se pozimi bolj malo gibaš, se pravi, je to idealni čas za fitnes. Poleti maš pa delo, pa včasih skočiš malo na kolo. Jaz v začetku že nisem več bil sposoben kakšne resne rekreacije za daljši čas. Po 100m teka sem mislil, da bom spustil dušo. Pa sem začel z hojo 1,5 - 2 uri vsak dan, po parih mesecih sem presedlal na kolo, pozimi pa fitnes. Na fitnesu sem začel potem tudi s tekom na traku, kasneje pa tudi zunaj. To je bilo pred tremi leti, par mesecev nazaj sem bil pa na Lj maratonu na 10km. Letos pa upam na 21, samo bo treba še kakšnih 15kg dol spravit.
 

Ares

kamikaza
19. jul 2007
4.622
0
36
ksz

če imaš probleme z "občutkom sitosti", potem se napokaj zelene solate.
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
jaz nic ne rabim po babje prestevat kalorije saj imam ze vec kot 10 let (odkar sem nehal rasti) bolj ali manj isto tezo, obvezna (vsaj) ura teka ali kolesarjenja na dan pa gliha nihanja (+/-2kg).

jem dvakrat na dan, kozarec majoneze na mesec tudi zmazem, piva se ne branim, na fitness ne hodim. zmernost v vseh stvareh je potrebna, ker 90% povecane teze in debelosti je zaradi hrane, pijace in negibanja. ostalo odpade na dedni material in bolezni.
smile-1.gif
 

Don_Corleone

THE GODfather
3. sep 2007
5.638
0
36
38
ksz


in potem se čudite kok je debeluhov na svetu. same neke butaste diete ala lady in to od tipov
crazy1.gif
človek ne ve a bi se smeju al joku

dejte se zbudit in si pejte prebat kar dejansko deluje brez stradanja in uničevanja telesa
http://www.maxximum-portal.com/
 

CebelicaMaja

Fizikalc
2. sep 2007
2.316
23
38
KSZ

No vseen se bom javla, zredila se nisem več kot 10 kg, mislim da to sploh ni možno pr men, sem se pa za 3 kg in se ornk pozna. Ukinla sem grickanje sladkarij med službo, ker to je nekontrolirano basanje in obup....zaenkrat nisem zgubila niti grama sam gor pa tud ne gre več.
smirk-1.gif


debelajs majč
 

kloshar

Ciganæe
26. jul 2007
5.998
0
36
En kolega se je v letu dni iz debeluščka, kakršen je bil v srednji šoli, spremenil v pravega športnika. Sprememba je bila taka, da ga na prvi pogled nisem prepoznal. Se je pa povsem posvetil športu - teče in kolesari vsakodnevno.

Trust, ukvarjanje s športom prinese veliko pozitivnega. Ti bi lahko vsako jutro, preden greš nakrmit živino v štalo, odtekel en ornk krog po teh vaših hribovjih, zvečer pa malo pokolesaril, naredil kakšno skleco in špehek bi se ti kar hitro topil, sploh ker si še v mladih letih. Tako bi hitro dobil na samozavesti, se posledično zapeljal kam, zgrabil kakšno piæozo ...
evil.gif
 

limetka

Pripravnik
26. jul 2007
597
0
16
Tole hujšanje je postalo podobno nogometu in glasbi. Vsi obvladajo. V resnici ste pa napisali toliko neumnosti, da bo revež čez tri leta še enkrat večji kot je sedaj.

Bistvo hujšanja je v glavi. Čim uporabiš besedo dieta, si naredil največjo napako. Dieta je grda in težka beseda, ki jo človeška pamet sprejme kot kazen, kar pa nikakor ni dobro.

Montignaca v roke, pa bo. Pa ne govorim o tem, da se strogo držite tega kar on pravi in da kupujte njegove grozno drage izdelke. Izjemno dobro predstavi dejansko resnico delovanja oz razmišljanja telesa, porabljanja maščobnih oblog in odvisnost prehranjevanja in duhovnega stanja telesa.

Pa še nekej. Vsaj 50 % ljudi, ki so predebeli, je premalo!
 
Nazadnje urejeno:

Naglfar

Fizikalc
7. sep 2007
1.563
1
36
Panonija
Citat:
Uporabnik trust pravi:
Živjo

Prosim naj se v tej temi oglasijo samo tisti, ki so v svojem življenju shujašli za več kilogramov. Nikar mi ne pišite tisti, ki ste shujšali 5 kg, ampak tisti, ki ste shujšali za 10kg in več.
Kako ste se lotili izgubiti odvečnih kilogramov?
Kljub temu, da vsak dan delam (šiht) in še doma, kakšno stvar (trenutno bolj malo, ker je mrzlo zunaj) se redimo, ko pujs v svinjaku.
Ok moja prehrana je KATASTROFALNA jem takrat, ko sem vrnih lačen. Na šihtu NE jem (mi ne paše). Jem, ko pridem domov (kosilo) takrat se najem do konca in zvečer. Na dan zaužijem dva velika obroka ponavadi za dva človeka.
Kadar je zunaj vreme vredu in vsaj, kakšna stopinja nad 0 grem za 1 uro na pohod (cca 3-4 km, teren zelo naporen).
S športom se ne ukvarjam,

Kakšen nasvet, kako ste zgubili odvečne kilograme?

Najprej povej, koliko si aktiven, koliko kil imaš in koliko si velik. V eni temi si pisal, da si s kmetov. Ali to pomeni, da tudi kaj premakneš čez dan?
No, ta tema je čisto zame ... Od otroštva sem bil debel po kilah in zunanjosti. Srečo sem imel le, da imam tako konstrukcijo, da sem jih zmeraj imel ene 20 več, kot mi jih je pa bilo videt. To je bilo še tri leta nazaj. Čez poletje sem potem šel s 140 na 90 (velik 186 cm), tam ostal nekaj cajta, zdaj sem na 100 in nekako to držim. Brez posebne tehnike, pač zgodilo se je, ker sem se tako odločil.
Bil sem rahlo bolj aktiven in odziven, obroke sem si tu pa tam prešteval, ne pa fejst (ko si lačen, pač moraš jest), namensko pa nisem športal ali kaj podobnega. Ko vidiš nekaj, kar je treba poštimat, pač pojdi poštimat. To je isto kot odvajanje od čikov - na nek način se moraš odtegnit od navade.
Moram povedati, da neke prav objektivne razlike ne čutim, edino filing je drugačen. Motorično sem bil naprimer zmeraj zmogljiv (no, nisem ravno dajal noge za vrat pa predklon je bil malce slabši). Kot otrok sem recimo normalno špilal fuzbal z mulci na igrišču, na testiranjih v OŠ/SŠ sem bil na 60 m zmeraj med prvimi petimi (ker ko se enkrat kile premaknejo, grejo kar same od sebe naprej
hysterical-1.gif
), poleti sem bil po cele dneve pri kolegu v delavnici, čepel po cele dneve (kar debeli zelo težko delajo več kot pol minute), nenormalno dosti sem se vozil s kolesom in naredil po tri jurje km na leto z njim. Nisem sicer s tem hotel shujšat, ker mi je služilo kot transportno sredstvo, čeprav sem gonil še v dežju.
V glavnem, tehnično sem se čutil izpravnega, ampak zdaj je filing drugačen, ker več ni takega obilnega vampa.

Največji drek je, da požreš za dva. Si siguren, da poješ za dva? Jaz sem tudi mislil, da sem jedel za dva, zdaj opažam, da sem dejansko jedel za pet normalnih ...
Tu si delaš največ škode. Jaz sem bil tudi neprekosljivi rekorder (ena navadna + ena družinska pica v enem šusu za stavo; za kosilo nenormalni obroki), ampak to ni to. Ne smeš se prenajedat kot kak starček, ki se mora po vsakem obroku it uležt.
wink-1.gif
Po nekaj cajta se ti bo želodec skrčil in te bo normalen zajtrk držal dlje kot zdaj pol teleta. Pa zajtrk je treba met.
 

alexx_

nekaj v tem stilu
11. maj 2007
4.236
44
48
offline
kaj je s tem Montignacom?

meni to deluje über fejk

kolikor se meni zdi, je hujsanje posledica manjsega vnosa kalorij kot jih telo rabi za vzdrzevanje enake telesne teze. torej, jes vso hrano po prehrambenem trikotniku, se gibljes in pazis na kalorije. ce jih pokuris vec, gres dol, ce jih pokuris optimalno, si na isti telesni tezi, ce jih ne pokuris dovolj, se redis.