Dealextreme zeloo poceni, mnenje

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
Citat:
Uporabnik Janch pravi:
Končno mi je v roke na test priletela ena čunga lunga iz dealextreema. Moje izkušnje:
bonk.gif


Specifikacije: SiRF Atlas-IV, 64MB RAM, 480x272

- naprava ni bila zmožna poganjat Primo 2 niti z osnovnimi nastavitvami (brez skinov, 3d stavb..), saj je konstantno javljal da ima probleme z premalo RAM-a
- zvočnik katastrofa (ampak res katastrofa)
- TMC ne deluje (ne prepozna strojne opreme)
- osnovni shell/firmware slabo narejen (zvok tipkanja se sploh ne da izključit)
- naprava sploh nima reset tipke
- ni dostopa do wince namizja čeprav je naprava "odklenjena" in lahko sami določimo pot do navi programa..

edino kar je bilo na tej napravi pozitivnega je zunanji videz in seveda CENA, ki pa (vsaj za moj okus) nikakor ne odtehta, da bi kaj takega kupil za resno uporabo.

Potem si imel eno res chipshit napravo, ker vse to, kar opisuješ, z izjemo primo 2.0, sem testiral in so moji rezultati čisto drugačni.
Reset tipke na otip nima, ima pa luknjico, kjer napravo resetiraš.
Tudi v winCE namizje sem prišel brez problema.
Zvok tipk sem brez problema izključil.
Ni bilo problema z zvočnikom, niti med vodenjem niti med poslušanjem glasbe.
Osnovni meni / shell je bil čisto isti, kot ga ima Wayteq.
Za TMC pa ne vem, ker ga še nisem imel možnosti stestirat.
Zemljevidi NQ, vključno z 3D stavbami in vso NQ navlako so delali brez problema.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.434
788
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Saj verjamem in itak vemo, da je na DX-u poplava teh naprav z različnimi specifikacijami in firmweri. Pač ene so boljše ene pa slabše. Jaz sem pač imel v rokah največji ološ očitno..
smile-1.gif
 

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
Če še komu naročim ali predlagam, se držim, da ima naprava iste ali boljše specifikacije od tiste naprave, ki sem jo jaz imel. Ruknem gor komplet NQ in je mir.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
6.152
4.694
113
Pozdravljeni,

ker sem menjal avto in v tem nimam prostoročne telefonije in navigacije, bi rad našel čim cenejšo rešitev da to nekako nadomestim,
najraje bi imel android varianto, samo mi ni jasno da nimajo BT povezave
stupid-1.gif


Želim BT za prostoročno telefoniranje z možnostjo FM oddajnika da se zvok prenese preko vgrajenega avtoradia
Navigacijo, na kateri bi naložil Primota, kateri je po spremljanju foruma najbolj optimalena
Želel bi tudi predvajati MP3-je, ker obstoječi AR tega ne omogoča...

Navigacijo bi imel neprestano priklopljeno preku USB kabla in želim da se ob kontaktu navigacija tudi sama zažene in da deluje
BT povezava in SW za telefonijo, nič pa ne bi bilo narobe če se tudi navigacija zažene... Nisem še sprobaval nobebe take naprave,
tako da nimam ideje ali to že omogočajo ali e oz. ali rabim za to dodatne programe.

na DX sem pregledal verjetno vse možne variante in našel po mojem mnenju BestBuy varianto. Vem za wayteca... itd, ampka nekako iz princiba bi želel nekaj drugega
rolleyes-1.gif


Se da s takimi navigacijami zadovoljiti moje potrebe ali ne, oz kaj kupiti da bi lahko, nočem pa imeti predrage naprave, ker bo zmontirana v avtu in se nočem skirati če mi jo skučajno sunijo...

Hvala!
 

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
Seveda bo delalo. Naložiš Primo in to je to. K tej ceni prištej še vsaj 10 eur ( DDV + naša pošta ). Tako da za to skupno ceno dobiš veliko.
 
22. jul 2007
13.288
1.583
113
124
Tako na hitro, kot si sam opazil da poceni android in bt ne gresta skupaj zato je tvoja izbira v redu.

Drugače ta naprava iz linka je za svojo ceno v redu, skupaj z ddv-jem te pride okoli 60€.

Pričakovati kakšne kakovosti pri tako poceni napravah ne smeš, sam sem imel tuševega iGO-a, kateri
je tudi imel bt-varijanto, kakovost zvoka in slišnosti sogovornika bi pa ocenil od 1-5, nekje 2+, če sem ti
kaj pomagal s tem boš moral pa sam presoditi.
Se pravi, proti kakšnem avto bt. radiju se lahko skrije, mogoče je s to iz linka kaj boljše, ker ima tudi fm transmitter varijanto kaj boljše
sprasujem se.gif
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
6.152
4.694
113
Hvala za odgovore oz. za potrditev
cheer.gif
ja moja končna cena bo okrog 60€, še oseno bom prevzel...

Full bi imel rajše Androida, ampka ne najdem nobene variante katera bi sploh imela BT
frown-1.gif
tudi kaj dražje variante, vse imajo samo WiFi

Ta 7" Hyundon oz Hyundai zgleda zelo fajn, ampak nima BTkar mi je pa bistveno
rolleyes-1.gif


Bo treba naročit, ko dobim objavim kaj sem dobil, pol pa akcija in kakšen test
nahrung002.gif


Če ima pa še kdo kakšen predlog naprave v tem rangu, pa bom tudi vesel
(rang je 50-60€ ker se ne sekiram kaj dosti zaradi tega)
 
22. jul 2007
13.288
1.583
113
124
Mogoče samo še na varijanta samo ne vem če bi delovala, poceni android telefon recimo klik namesto navigacije in se potem povežeš s svojim telefonom na tega, katerega uporabljaš za navigacijo - minus majhen zaslon in ne vem kako bi to delovalo
sprasujem se.gif
 

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
Citat:
Uporabnik Garfildd pravi:
Hvala za odgovore oz. za potrditev
cheer.gif
ja moja končna cena bo okrog 60€, še oseno bom prevzel...

Full bi imel rajše Androida, ampka ne najdem nobene variante katera bi sploh imela BT
frown-1.gif
tudi kaj dražje variante, vse imajo samo WiFi

Ta 7" Hyundon oz Hyundai zgleda zelo fajn, ampak nima BTkar mi je pa bistveno
rolleyes-1.gif


Bo treba naročit, ko dobim objavim kaj sem dobil, pol pa akcija in kakšen test
nahrung002.gif


Če ima pa še kdo kakšen predlog naprave v tem rangu, pa bom tudi vesel
(rang je 50-60€ ker se ne sekiram kaj dosti zaradi tega)

Kot sem že v eni drugi temi povedal, se kitajca splača naročiti samo v primeru, ko res rabiš BT in ekran večji od 5". Ti rabiš BT nujno, zato vzemi. Moj kitajc ni imel BT, je pa imel FM oddajnik. Hkrati sem lahk poslušal radio in zadaj je vseeno delal Primo. Tekoče ! Brez zatikanja.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
6.152
4.694
113
Šeena mi je padla po cenovnem rangu notri, vendar ima zelo dolga čase za povezavo z GPS, ima pa vsaj na slikcah dobre menije za telefonijo, upam da je tudi kvaliteta na tem nivoju...

Kakšno je menje o procesorju in GPS sprejemniku?

Kompliciram ane
rolleyes-1.gif


še link: GPS 7"
 
Nazadnje urejeno:

Stupo

Fizikalc
28. mar 2009
1.334
0
36
Ljubljana
Pa misliš, da bi kaj takega poganjalo Primo2:
http://dx.com/p/5-0-wince6-0-6...usa-maps-128791

128MB RAM, 600MHz ARM11...

Citat:
Uporabnik Janch pravi:
Končno mi je v roke na test priletela ena čunga lunga iz dealextreema. Moje izkušnje:
bonk.gif


Specifikacije: SiRF Atlas-IV, 64MB RAM, 480x272

- naprava ni bila zmožna poganjat Primo 2 niti z osnovnimi nastavitvami (brez skinov, 3d stavb..), saj je konstantno javljalo, da ima probleme z premalo RAM-a
- zvočnik katastrofa (ampak res katastrofa)
- TMC ne deluje (ne prepozna strojne opreme)
- osnovni shell/firmware slabo narejen (zvok tipkanja se sploh ne da izključit)
- naprava sploh nima reset tipke
- ni dostopa do wince namizja čeprav je naprava "odklenjena" in lahko sami določimo pot do navi programa..

edino kar je bilo na tej napravi pozitivnega je zunanji videz in seveda CENA, ki pa (vsaj za moj okus) nikakor ne odtehta, da bi kaj takega kupil za resno uporabo.