DARS - kaznovanje?

Sheriff

Fizikalc
26. jan 2009
1.953
0
36
Ni jim treba vstopat v avto, nč bat
wink-1.gif
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.113
753
113
Citat:
Uporabnik predator pravi:
Jst mislm, da nas bojo šele pr el.cestninjenu nasral po dolgem in po čez.

Glede na to koliko je naša država oderuška in iznajdljiva, da nam zaračuna vse kar je možno bodo na začetku zaračunaval samo uporabo AC, potem sledijo HC in obvoznice, nato bodo ukinili plačilo letne dajatve za uporabo cest, in bodo glede na kategorizacijo cest udarili različne tarife tako, da nam bodo zaračunali uporabo vseh cest glede na prevožene km. In ne dvomim, da bo vse skupaj mnogo mnogo dražje kot je trenutno.....

Na koncu se nam bo še kolcalo po vinjetah.
vsekakor se bo nekoč v prihodnosti satelitsko cestninilo vse ceste. države EU trenutno naberejo kar precej denarja na račun trošarin pogonskih goriv, s prihodom vozil na električni pogon pa bi na ta način imele velik izpad dohodkov, ki ga bo potrebno nekako nadomestiti.
 

ThaShizznitt

Fizikalc
13. jan 2008
4.781
4
38
Citat:
Uporabnik dejwid pravi:
Pozdravljeni,

danes se mi je zgodilo nekaj zelo čudnega; še zdaj sam ne vem za kaj je šlo...
confused-1.gif

Peljem se po eni cesti (prvič sem se peljal po teh koncih) pridem v križišče semoforizirano in vidim cesto za ravno, katera je bila hitra cesta (za katero rabiš vinjeto, ki je nimam) desno je bil izvoz za Maribor, levo v križišču pa je bilo eno parkirišče.
Bil sem že v križišču samem, na kar vidim, da je iz te ceste izvoz na hitro cesto, v strahu pred tem, da me na hitri cesti dobijo brez vinjete v križišču na hitrico obrnem avto, in zapeljem na tisto parkirišče.
Nato malo stojim na parkirišču, gledam v navigacijo, da ugotovim, kje pelje navadna cesta, nakar za seboj vidim DARSovo vozilo, ki se pripelje vzporedno z menoj. Tip odpre okne, nakar jo odprem tui jaz pa me vpraša kaj delam tukaj? Mu odgovorim da iščem pot, za katero ne rabim vinjete. Nakar mi odvrne, da kaj se jaz grem, začne me spraševati od kod sem, kam sem namenjen.... Nakar mi reče da naj se ne šalim z njim in da dobim kazn?!? Bil sem tako šokiran da mu nism uspel nič rečt, razen tega, kaj sem narobe naredil, oz. zakaj bi mi napisal kazn. Odgovori mi, da dobim domu vse "kar rabim" in da bo na zapisniku vse pisalo, nato reče svojemu vozniku da naj pelje malo nazaj da napiše mojo registersko. In on pelje malo nazaj, si očitno zapiše mojo registersko in se odpelje... :S
Še zdaj sem šokiran kaj je bilo to?
Marsikaj mi ni jasno - to da sem obrnil v semoforiziranem križišču to je cestno prometni prekršek in koliko jaz vem, me DARSovec za to ne more kaznovati.
Tudi to, da me ni vprašal ne po vozniški in ne prometni (da bi zvedo kdo sem) mi tudi ni jasno.
In ali morda kdo ve, če lahko DARS kar tako, brez vsega pošlje nek zapisnik domov, pa položnico? Nisem nič podpisal, sploh zapisnika v roki nisem imel, oz. najbolj kruto, da sploh ne vem za kaj me je nagovoro, napisal kazn.
Mi mogoče kdo ve odgovorit na ta vprašanja?
smirk-1.gif

hysterical-1.gif
 

Sheriff

Fizikalc
26. jan 2009
1.953
0
36
ksz

Sej ne morm vrjet:
Pravi kolega da so ustavljal ( baje učeri) na izvozu Fužine/Polje iz smeri golovca... z kombijem zaprl en pas in z nadvoza gledal kdo nima vinjete
cry12bpy.gif


pa tile voluharji zihr berejo Alter
jezen.gif
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Čisto možno, ko pa se jih tukaj kar nekaj hvali, kako ne rabi nikoli imeti nobene vinjete. No, evo.
evil.gif
 

Sheriff

Fizikalc
26. jan 2009
1.953
0
36
Če to name leti je odg. Še vedno je ne bom kupil
ne-ne-1.gif


Je pa zanimivo koliko vozil srečujem po LJ. in opažam da nimajo hello kitty gor
shocked-1.gif
 

predator

Fizikalc
20. jul 2007
5.141
0
36
Ausland
ksz

Dars kot manevrska struktura narodne zaščite
Finance 56/2011 - 22.03.2011

Dars nima niti ustrezne zakonodaje niti usposobljenih ljudi, pa se vseeno pripravlja na ustanovitev avtocestne policije

Ob uvedbi vinjet je Darsu spodletela ustanovitev avtocestne policije, zato jo je zdaj začel ustanavljati v popolni tajnosti. Zanjo nabavlja že tudi opremo, nenavadno pa je, da zakonodaja avtocestne policije ne predvideva.

Dars je prvič poskusil ustanoviti svojo avtocestno policijo že v začetku leta 2008, ko se je pripravljal na uvedbo vinjet. Zaradi odziva javnosti je takratna vlada v predvolilnem času ustanavljanje avtocestne policije ustavila. Lani pa so se odločili vnovič poskusiti. Najprej so objavili razpis, s katerim je Dars iskal dobavitelja podobnih obvestilnih tabel za uporabo v avtomobilih, kot jih uporablja policija v avtomobilih provida.

Vendar pa po uradnih informacijah na razpisu niso dobili nobene popolne ponudbe. Dobavitelja obvestilnih tabel je Dars nato izbral brez razpisa. Zanimivo pa je, da so se na Darsu očitno odločili, da bodo tudi v prihodnje uporabljali za avtocestno policijo enake avtomobile kot zdaj, Volkswagnove transporterje, saj so v tehničnih specifikacijah za prikazovalnike določili, da morajo biti pripravljeni za vgradnjo pod gornjim robom odprtine zadnjih dvižnih vrat.

Oprema ni težava, manjka zakon

Vgradnja obvestilnih tabel, ki bodo uporabne tudi za ustavljanje vozil, v vozila cestninskih nadzornikov pa je zgolj prva faza opremljanja avtocestne policije. To pomlad nameravajo vozila opremiti še z modrimi rotacijskimi lučmi, potem pa čaka Dars in vlado še zadnja naloga - legalizacija avtocestne policije.

Vlada mora namreč še pripraviti, državni zbor pa potrditi zakon, ki bo Darsovim cestninskim nadzornikom dal policijska pooblastila, Dars pa bo svoje policijske enote moral še usposobiti za nove naloge. Za zdaj pa po neuradnih informacijah ni izdelan še niti zakonski osnutek, zato tudi ni znano, kakšno usposabljanje bo Dars moral zagotoviti za cestninske nadzornike.

http://www.finance.si/306535/Dars-kot-manevrska-struktura-narodne-za%B9%E8ite
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik predator pravi:
Oprema ni težava, manjka zakon
Zakon je še najmanjši problem, to se zrihta v parih tednih.
Je pa je to smiselno šele takrat, ko bo dars pripravljen na delo.
Kdo od poslancev pa bo glasoval proti zakonu, ki proračunu prinaša €€€€€ ? (ob zanjem prometnem zakonu ki viša kazni so bili soglasno ZA)
 

Tomi768

Zelenc'
24. mar 2011
2
0
1
No še jaz dodam svoje...pred nekaj dnevi sem na poti proti LJ imel nesrečo in seveda je moj avto trenutno v tiltu kjer čaka na cenitev in popravilo. Včeraj sem imel pot v Ljubljano in sem si sposodil avto. Na svojem avtu imam vedno letno vinjeto. Na sposojenem avtu ni bilo vinjete. Seveda to takoj opazim in razmišljam ali naj kupim tedensko ali kaj. Se neumno odločim, da enkrat bo pa že šlo skozi in peljem.Ko se peljem razmišljam o tem in sam pri sebi ugotovim, da to ni ravno najboljše in imam namen ustavit pri naslednji pumpi ter nalepit to vinjeto pa se bom lahko peljal brezskrbi. No seveda so prijatelji iz DARSA stali že na prvi cestniski postaji, ki je bila na vrsti prej kot pumpa. Torej kaj sedaj? Moji možgani razmišljajo kaj sedaj, o shit kolk je kazen 300? 500? če plačam takoj pol manj? kakšne pristojnosti imajo ti DARSOVCI?..Časa ni, nastala je mala kolona, pred mano je dostavno vozilo, vem, da sem oplel in da me čaka kazen, stali so tako, da je en stal cca 100 m pred cestninsko in gledal šipe ter sporočal kolegu,, ki je stal takoj ob izhodu in je poslal kršitelja vstran. Dostavnemu vozilu se nalepim na rit..Peljem mimo prvega, gledam naprej ampak opazim, da takoj ko vidi moj avto nekaj sporoči po radiu, pogledam v ogledalo in vidim da govori, sem vedel, da me ima in da me bo njegov kolega čez par sekund ko pridem do njega potegnil na stran. Peljem se, možgančki delajo in v trenutku ideja, kaj pa če kar pelješ? Te bodo lovili? Hmmm, časa ni peljem mimo in vidim, ko drugi delavec pokaže naj zapeljem na stran, ampak bil sem tako za dostavnim vozilom, da mi tega sploh ni mogel prav pokazat. In jaz se po #francosko" zapeljem naprej in pogledam v ogledalo in vidim, da sploh noben ne odreagira...Seveda pričem razmišljat, kaj pa sedaj kaj sledi, me bodo lovili?, bodo javili policiji? zapeljem na naslednjo pumpo kupim tedensko vinjeto in se peljem naprej.....Ali je bila moja poteza butasta ali ne? Kaj mislite? Dobim "četsitke po pošti"? Slikal me ni to vem, lahko si je zapisal tablice ampak kako bo dokazal, da nimam vinjete? Edino kamere na cestniski ali kje na avtocsti? Torej?
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik Tomi768 pravi:
No še jaz dodam svoje...pred nekaj dnevi sem na poti proti LJ imel nesrečo in seveda je moj avto trenutno v tiltu kjer čaka na cenitev in popravilo. Včeraj sem imel pot v Ljubljano in sem si sposodil avto. Na svojem avtu imam vedno letno vinjeto. Na sposojenem avtu ni bilo vinjete. Seveda to takoj opazim in razmišljam ali naj kupim tedensko ali kaj. Se neumno odločim, da enkrat bo pa že šlo skozi in peljem.Ko se peljem razmišljam o tem in sam pri sebi ugotovim, da to ni ravno najboljše in imam namen ustavit pri naslednji pumpi ter nalepit to vinjeto pa se bom lahko peljal brezskrbi. No seveda so prijatelji iz DARSA stali že na prvi cestniski postaji, ki je bila na vrsti prej kot pumpa. Torej kaj sedaj? Moji možgani razmišljajo kaj sedaj, o shit kolk je kazen 300? 500? če plačam takoj pol manj? kakšne pristojnosti imajo ti DARSOVCI?..Časa ni, nastala je mala kolona, pred mano je dostavno vozilo, vem, da sem oplel in da me čaka kazen, stali so tako, da je en stal cca 100 m pred cestninsko in gledal šipe ter sporočal kolegu,, ki je stal takoj ob izhodu in je poslal kršitelja vstran. Dostavnemu vozilu se nalepim na rit..Peljem mimo prvega, gledam naprej ampak opazim, da takoj ko vidi moj avto nekaj sporoči po radiu, pogledam v ogledalo in vidim da govori, sem vedel, da me ima in da me bo njegov kolega čez par sekund ko pridem do njega potegnil na stran. Peljem se, možgančki delajo in v trenutku ideja, kaj pa če kar pelješ? Te bodo lovili? Hmmm, časa ni peljem mimo in vidim, ko drugi delavec pokaže naj zapeljem na stran, ampak bil sem tako za dostavnim vozilom, da mi tega sploh ni mogel prav pokazat. In jaz se po #francosko" zapeljem naprej in pogledam v ogledalo in vidim, da sploh noben ne odreagira...Seveda pričem razmišljat, kaj pa sedaj kaj sledi, me bodo lovili?, bodo javili policiji? zapeljem na naslednjo pumpo kupim tedensko vinjeto in se peljem naprej.....Ali je bila moja poteza butasta ali ne? Kaj mislite? Dobim "četsitke po pošti"? Slikal me ni to vem, lahko si je zapisal tablice ampak kako bo dokazal, da nimam vinjete? Edino kamere na cestniski ali kje na avtocsti? Torej?
Podoben primer smo že predebatirali Tu
Lastnik od katerega si se sposodil avto bo čez pol leta do 2 leti dobil kazen. Upaj, da se ne bo spomnil, da je takrat tebi posodil avto.
Če se bo pa spomnil, in ne misli plačat tujih grehov, se bo pa lastnik avta pritožil, navedel da si vozil ti, in bodo tebi dali kazen. Zdej pa odvisno od tebe, če si pošten boš plačal, če ne boš pa zanikal da si ti vozil in pobegnil, pa bo spet plačal lastnik. Sej vemo, dobrota je sirota.
 
Nazadnje urejeno:

Tomi768

Zelenc'
24. mar 2011
2
0
1
ni problem to..saj sem lastniku povedal kaj se je zgodilo....zanimalo me je samo kakšne so izkušnje iz prakse....
 

Sheriff

Fizikalc
26. jan 2009
1.953
0
36
ksz

Se kj ve a bo vinjeta kj dražja za 2012? Glede napovedi in zapletov letos El. cestninenje še ne pride v poštev.
Na DARS strani nč ne najdem, upam da vsaj ostane 95€
rolleyes-1.gif

letos jo bom mogu pa kupt
crazy1.gif


Ve kdo kj?
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.440
5.924
113
pri taščici
Pol leta je mimo. Kaki plavi pozdravi? Upam da si je lastnik ze vnaprej pripravil alibi da ga je pil na drugem koncu sloveniji in je zapitek celo placal s kartico.
 

pimp

Pripravnik
30. jun 2011
761
0
16
48
Obišči stran
sem dobil od davčne da morem takoj plačati teh 300 evričev!
A zdej še zmeraj dela davčna izvršbe ali carina v KP?
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik pimp pravi:
sem dobil od davčne da morem takoj plačati teh 300 evričev!
A zdej še zmeraj dela davčna izvršbe ali carina v KP?
A polovičke (150eur) ti pa niso privoščili?
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Davčna se spravi na polno izterjavo takrat, ko je čas za polovičko že zdavnaj minil.
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik keber pravi:
Davčna se spravi na polno izterjavo takrat, ko je čas za polovičko že zdavnaj minil.
Ja jest tudi mislim da bi moral najprej on dobit kazen na svoje ime. in od takrat nekaj časa bi veljala polovička.

Pimp pa nič ne pravi, da je kdaj dobil kazen na njegovo ime, in da jo ni plačal. Bi bilo fajn da bi tole zdej razjasnil.
 

ahmed

Fizikalc
23. sep 2007
2.416
98
48
Eno vprasanje. Na Stadion stozice sploh ne mors iti ce nimas vinjete. No tja gres lahko do prvega parkirisca kjer je VIP/Press, samo ko gres ven moras obvezno desno, tm je pa ze tabla za vinjeto. A te ravno tako kaznujejo ce te dobijo brez, ali so "solidarni" ce jim poves da si s stadiona ?