DARS - kaznovanje?

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Ni čisto res.

Pod znakom za avtocesto ali hitro cesto mora biti postavljena dopolnilna tabla glede vinjet.
RS_-2008-064-02802-OB~P005-0000.GIF


Zdaj, a je tam ali nižje, to pa ne vem.
 

Sheriff

Fizikalc
26. jan 2009
1.953
0
36
Pa Presneto, pa ti bi mogu vedt o keri cesti govorim
17758-icon_confused.gif

Je bela tabla, ampak je znak za vinjeto pred rardelitvijo pasov - to me muč
rolleyes-1.gif


Vinjete pa iz principa ne kupm zarad obvoznice
jezen.gif
 
Nazadnje urejeno:

Sheriff

Fizikalc
26. jan 2009
1.953
0
36
Zakaj pa potem ni tabla za vinjeto isto postavljena?
Je pa ista situacija samo da je tabla malo nižje in ni namenjena za "beli" pas
sprasujem se.gif

Bom posliku ob prilki... jutr
cool-1.gif
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Citat:
Uporabnik Sheriff pravi:
Je bela tabla, ampak je znak za vinjeto pred rardelitvijo pasov - to me muč
rolleyes-1.gif
Citat:
Uporabnik Sheriff pravi:
Zakaj pa potem ni tabla za vinjeto isto postavljena?
Je pa ista situacija samo da je tabla malo nižje in ni namenjena za "beli" pas
sprasujem se.gif
Kaj je zdaj, pa kaj ni? Ker tole pa ne zastopim več.
 

Sheriff

Fizikalc
26. jan 2009
1.953
0
36
V prvi objavi sm lepo napisu:
V smeri Letališke je tabla postavljena pred razdelitvijo pasov - IZ smeri Letališke pa po razdelitvi pasov
tako da V smeri Letališke me dejansko lahko kaznuje IZ smeri Letališke pa ne more
sprasujem se.gif


So pa "beli" pasovi v obeh smereh enako speljani!

13.gif


Evo dve slikce, upam da vam kj pomaga.




Konc koncev, se vam zdi tu sploh možno da DARS kaznuje ?
In pa a se vam ne zdi da je postavitev tabl "površnost"?
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Citat:
Uporabnik Sheriff pravi:
V prvi objavi sm lepo napisu:
V smeri Letališke je tabla postavljena pred razdelitvijo pasov - IZ smeri Letališke pa po razdelitvi pasov
tako da V smeri Letališke me dejansko lahko kaznuje IZ smeri Letališke pa ne more
sprasujem se.gif
Nekako tako potem. Čeprav dvomim, da bi Darsovci čakali na kršitelje ravno tam, prostora za ustavljat nimajo dosti.

Bom šel pa čez kako uro preverit točno, ker bom šel že ravno tam mimo.
tongue-1.gif
 

Sheriff

Fizikalc
26. jan 2009
1.953
0
36
Ne glede na prostor za ustavljanje, ni logike sploh....
No dej poglej -pa posliki če se ti bo dal
wink-1.gif


LP.S
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik Sheriff pravi:
KSZ

Da si sposodim temo
wink-1.gif

Če se pripeljem iz Zaloške v LJ in nadaljujem pot na Letališko po odstavnem pasu oz. pasu ki ne pelje niti cm po AC ali me lahko DARS-ovc cepi?
Sprašujem, ker znak stoji tik za semaforjem (drugje ni prostora) a pod nadvozom je posebna cesta ki pelje direkt na Letališko in nima veze z obvoznico!
Če se pa pripeljem iz Letališke tudi po taki cesti pa ni znaka za vinjeto pred to odvajalno cesto ampak v smeri AC
sprasujem se.gif
Če se brez vinjete pelješ mimo znaka, ki označije obvezne vinjete si naredil prekršek in darsovc te lahko kaznuje. In nima veze, kakšne je cesta in kam pelje, merodajen je znak.
tud nima veze, če te darsovc tam ne ustavi, tudi če te samo vidi, ti lahko kazen pošlje na dom. Saj lahko se pritožiš, pa da vidimo, al bodo verjeli darsovcu ali tebi.
 

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.376
160
63
Po eni logiki, bi lahko zastopil takole:
- po Zaloški imaš možnost iti tudi kam drugam, preden uzreš znak za vinjeto,
- če greš po Letališki, pa prideš do konca, pa razen na AC praktično nimaš več kam it, zato po mojem da je tist pas za neko povezavo med Letališko in Zaloško brez vinjete.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Kolikor sem videl, sta oba kraka (tako sever in jug) v upravljanju Darsa in glede na prometne znake je za oba kraka potrebna vinjeta. Tudi znaka za konec avtoceste se v obeh primerih nahajata naprej od obeh združenih cestišč na priključnih krakih)

(1. - Zaloška - Letališka)
(2. - Letališka - Zaloška)
1145969-zaloska-letaliska.jpg
 

Priponke

  • 1145969-zaloska-letaliska.jpg
    1145969-zaloska-letaliska.jpg
    93,5 KB · Ogledi: 205

lost1

mnz
19. jul 2007
8.420
127
63
Torej če pripelje nekdo tako kot jaz na posnetku, pa dejva rečt da sem npr. brez vinjete in nisem s tega konca. Kaj naj naredi ? Obrne in rikverc nazaj,saj tabla je postavljena tako da se jo opazi prepozno,vsaj če upoštevam tebe da je "za vse potrebna vinjeta".

Meni je bolj logično, da je spodnja tabla je dopolnilna tabla za zgornjo tablo ( ki označuje AC, zelene barve ) . Pomeni da na AC gres lahko le z vinjeto ( pomeni levo na pospeševalni pas ) , ce pa nimas vinjete gres pa po desni ( bela tabla ) .

Se video za prikaz ( malce slabsa kvaliteta zaradi nižje velikosti)

KLIK
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Citat:
Uporabnik lost1 pravi:
Torej če pripelje nekdo tako kot jaz na posnetku, pa dejva rečt da sem npr. brez vinjete in nisem s tega konca. Kaj naj naredi ?
Najprej naj pomisli, zakaj je kljub zelenim tablam zavil v smeri avtoceste, če nima vinjete.

Namreč, čisto vsa križišča z avtocestnimi priključki v Sloveniji delujejo na popolnoma enak način.
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.420
127
63
Citat:
Uporabnik keber pravi:
Citat:
Uporabnik lost1 pravi:
Torej če pripelje nekdo tako kot jaz na posnetku, pa dejva rečt da sem npr. brez vinjete in nisem s tega konca. Kaj naj naredi ?
Najprej naj pomisli, zakaj je kljub zelenim tablam zavil v smeri avtoceste, če nima vinjete.

Namreč, čisto vsa križišča z avtocestnimi priključki v Sloveniji delujejo na popolnoma enak način.

Poglej posnetek pri 00:01 ter 00:16 , bos videl da ni vse v zelenem, kar pomeni da tam ni samo AC za pričakovati(npr. tujec zve za vinjeto šele na sami avtocesti).
Pri 00:35 se vidi tabla za vinjete na desni strani, recimo da gre tam ravno šlepar, jaz sem se pa vključil na AC po levem pasu, v tem primeru table sploh videl nisem ker je očitno neustrezno postavljena. V obratni smeri je postavljena ustrezno in jo tisti ki gre po levem voznem pasu vidi vedno, za desni pas pa očitno ni pomembna,ker se je ne vidi v primeru šleparja).

Pri 01:05 si oglej tudi, ko prideš po letališki cesti do konca ( govorim iz smeri od Petrola proti temu razcepu), točno do tega razcepa ki je viden na posnetku, lahko zaviješ samo levo, tam pa šele vidiš da vodita obe poti na AC kjer je potrebna vinjeta, torej si prepozno obveščen da je tam obvezna vinjeta (ampak sta pa obe tabli modri in zeleni,tako da se smatra kot AC oz hitra cesta).

Pri 01:14 si predstavlji da si prisel iz Petrola vn, skozi progo, kam pa potem? Desno dol ali naravnost? V obeh primerih prideš na AC, za vinjeto zveš prepozno ( če bi upošteval tvoje tolmačenje da je obvezna za vse pasove) , tako pa se lepo po desnem odpelješ do zaloške brez vinjete.
 
Nazadnje urejeno:

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Torej pride tujec v Slovenijo, brez vinjete nekako prigura do Ljubljane, zdaj ga pa jebe, kako priti med Zaloško in Letališko ravno v Polju brez vinjete.

Sicer mogoč scenarij, ampak ene toliko kot je verjetno, da bo synthman začel zagovarjati policaje in darsovce.

Kakorkoli, info@dars.si te odreši vseh muk. Meni so odgovorili že na kup vprašanj, vedno v nekaj dneh. Škoda tukaj razglabljat o tem, je pa vsekakor dejstvo, da je dotična cesta v upravljanju Darsa. No, pa še eno dejstvo je, zaradi ureditve cest in asfalta je malo težko jasno postaviti veljavne prometne znake.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.781
5.704
113
Citat:
Uporabnik dejwid pravi:
Nato malo stojim na parkirišču, gledam v navigacijo, da ugotovim, kje pelje navadna cesta, nakar za seboj vidim DARSovo vozilo, ki se pripelje vzporedno z menoj. Tip odpre okne, nakar jo odprem tui jaz pa me vpraša kaj delam tukaj? Mu odgovorim da iščem pot, za katero ne rabim vinjete. Nakar mi odvrne, da kaj se jaz grem, začne me spraševati od kod sem, kam sem namenjen....
Zgodba bi bila drugačna, če bi mu rekel samo "Izgubil sem se", namesto "iščem pot, za katero ne rabim vinjete."
 

Sheriff

Fizikalc
26. jan 2009
1.953
0
36
Lost, thx za video
zmaga.gif

Res je, ni vse zelen na tabli in že tm je moč videt belo tabla z napisom BTC
cheer.gif

konc koncev, na obvoznici je skoraj da nemogoče kontrolirat vinjete
wink-1.gif


LP.S
 
Nazadnje urejeno: