Covid-19 Covid-19 Švedska zgodba

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.146
5.568
113
123
Kam pa spada druženje oz. socializacija ?


Zakaj misliš da je v zaporu najhujši ukrep samica ?


Saj ni v tem problem, samo ne se jezit ko bo treba 5 milijard pufa odplačat pa zato samo vlado krivit.
Čaki mal, a nisi ti korona paničar ?
In kaj imam jaz s pufom veze, če vlada z odloki ustavlja državo, ljudem prepove delati ter uvaja režim Severne Koreje ?
Ter dela tisto, kar najbolj zna, ribari v kalnem in v imenu epidemije na veliko krade javni denar (Počivalškove maske, pomoč gospodarstvu za izbrane https://necenzurirano.si/clanek/aktualno/195027672379-evra-829123 , kupovanje oklepnikov 2 in podobne rabote).


99.98% je verjetnost, da boš korono preživel.Boš tvegal ?
 
Nazadnje urejeno:

Floki

Guru
6. sep 2007
9.851
2.986
113
123
Kam pa spada druženje oz. socializacija ?


Zakaj misliš da je v zaporu najhujši ukrep samica ?



Čaki mal, a nisi ti korona paničar ?
In kaj imam jaz s pufom veze, če vlada z odloki ustavlja državo, ljudem prepove delati ter uvaja režim Severne Koreje ?
Ter dela tisto, kar najbolj zna, ribari v kalnem in v imenu epidemije na veliko krade javni denar (Počivalškove maske, pomoč gospodarstvu za izbrane https://necenzurirano.si/clanek/aktualno/195027672379-evra-829123 , kupovanje oklepnikov 2 in podobne rabote).


99.98% je verjetnost, da boš korono preživel.Boš tvegal ?

Jaz nisem bil nikoli korona paničar, sem premlad da bi imel probleme z njo. Ja je tam 99+% verjetnost da bom preživel ampak ne rabiš to men govorit. Sprašuj tiste 70+ stare ne mene.
Žerim severne koreje v pol EU državah. Aja ne drugje so ukrepi za zajezitev širjenja samo pri nas je represija.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.256
3.670
113
davorinm.wordpress.com
Normalno človeško početje.

Tebi priporočam da se zazidaš v klet in pridno nosiš masko.

Naslednji teden bo krivec Miklavž, poštarji, dostavljalci hrane, wcji/malice v službah.
Prej so bili krivi: Martinovo, koline, zasebne zabave, Zrče, kolesarji.
Vlada nikoli.


Beovički se je kar nekaj koleščkov v glavi zarotiralo v napačno smer....




Hmmm, tukaj nekaj ne štima...
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Švedi so včeraj in danes naredili korekcije za skoraj 300. Projekcije so da bodo za do včeraj skorigirali še za 600 zraven. Realno so na nekje 80-90 na dan, okužbe jim pa tudi še rastejo.

Dnevno tako na Švedskem umre 2-3x več ljudi kot na finskem, danskem in norveškem skupaj.
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
To so pravi omladinci.

Zrce populacija bi se lahko zgledovala po njih:


Östersund police in Sweden received reports that high school students are making attempts to deliberately become infected with COVID-19.

The report said that students were seeking people infected with COVID-19, so they could become infected themselves and develop antibodies to protect them from further infection. While infected, they would spread the disease so other students could become immune.

Maria Könberg from Östersund police said that the reports said that the students were attempting to antibodies so they were able to party during the 'studenten' in Spring, which is the equivalent of schoolies.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.851
2.986
113
Ja dokler se okužiš pa zapreš za 2 tedna ni problema, naša Zrće populacija ga pa žura naprej.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Gledam Slovenijo, gledam Avstrijo. Na vrhuncu drugega vala sta bila tu-tu. Tudi ukrepi so nekako enaki. A vendarle v Avstriji število pada, pri nas pa rahlo raste... In potem berem zgoraj, da se bodo cigoti družili, boli njih k., pol uleti alterjevec, češ da je to normalno človeško početje, ostali (ovčke?) pa se naj zapremo in maske gor. Pa poslušam danes zjutraj avstrijski radijo, novice in so naredili raziskavo, kako bodo preživeli praznike, ker sproščanja ukrepov ne bo (kljub temu, da jim gre bolje kot nam). In zanimivo, v skupini 20-29 let jih bo velika večina pred prazniki šla v prostovoljno karanteno, da bodo za praznike lahko s prijatelji in starši...

Toliko o odnosu do virusa na balkanu in malo bolj severno...
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.851
2.986
113
Ni to samo v Avstriji če boš pogledal EU države boš videl da je pri večini upad okuženih edino balkanci znamo zadevo gor držat. Slovenije ne reši nič drugega kot cepivo. Prej ko bo na voljo bolje bo za nas. Sedaj bi morala vlada delat vse na tem da ga čim prej dobi v večjih količinah pa tudi če ga preplačajo. Ker cena cepiva ni niti drobiž v primerjavi s tem koliko gospodarstvo vsak teden izgubi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: roCkY

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Kar lahko napišem da pri nas nosijo maske policaji in v trgovinah kamor greš. Starejši je ne nosijo, dimnikar pod brado, poštarji je nimajo, dostava brez.
ko je bilo martinovo so žingali po vikendih,ko so bili rojstni dnevi so žurali po kmečkih turizmih in tako naprej. Pišem za obdobje teh 4-5 tednov.
Zato so zaprte gostilne in zato je policijska ura. Ker se ne držimo.
Zdaj če pa to krivite JJ . a če bi bil Šarec bi bilo pa drugač ?
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Gledam Slovenijo, gledam Avstrijo. Na vrhuncu drugega vala sta bila tu-tu. Tudi ukrepi so nekako enaki. A vendarle v Avstriji število pada, pri nas pa rahlo raste... In potem berem zgoraj, da se bodo cigoti družili, boli njih k., pol uleti alterjevec, češ da je to normalno človeško početje, ostali (ovčke?) pa se naj zapremo in maske gor. Pa poslušam danes zjutraj avstrijski radijo, novice in so naredili raziskavo, kako bodo preživeli praznike, ker sproščanja ukrepov ne bo (kljub temu, da jim gre bolje kot nam). In zanimivo, v skupini 20-29 let jih bo velika večina pred prazniki šla v prostovoljno karanteno, da bodo za praznike lahko s prijatelji in starši...

Toliko o odnosu do virusa na balkanu in malo bolj severno...
A to, da vsak sumljiv stik pošljejo v karanteno in mu dajo 100% plačo, pa nima nič veze z njihovo boljšo situacijo, kajne? Pa da tistim, ki so jim prepovedali delati, dajo takoj odškodnino, da jim ni treba delati na črno, tudi nimajo veze. Jaz sem kriv, ker hodim po gmajni brez maske. :evil: