Covid-19 Covid 19 Navodila vlade

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.298
6.488
113
pri taščici
Ce naredis (placljiv) hitri test pri izvajalcu in je pozitiven, se to steje kot uradno potrdilo o prebolevnnosti?
 
Nazadnje urejeno:

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.447
15.432
113

mirsi

Predator
4. jun 2014
8.206
-2.131
113
Pa nizka cena, samo 12 eur v določenem obdobju. Koliko je še široko dostopna cena testiranja vsake 2 dni? Al je bolj dostopno, da se okužiš?
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndY1

javr

Guru
6. dec 2011
1.852
1.130
113
da ne bi kdo slučajno mislil da je konec:

* Strokovna skupina iz Združenega kraljestva je pripravila napoved prihodnjega širjenja bolezni novega koronavirusa. Oblikovala je štiri scenarije, od najbolj optimističnega do najbolj pesimističnega. V skladu z najslabšim možnim scenarijem bi v prihodnjih 12 do 18 mesecih doživeli pojav novih mutiranih različic virusa, ki bi povzročile zelo visoke valove okužb. Najtežji potek bolezni bi bil najbolj verjeten pri osebah brez predhodne imunosti. Nekatere različice bi se izognile imunosti, ki jo vzpostavijo cepiva in predhodna okužba; možna je tudi večja virulentnost in pojav hujših dolgoročnih posledic prebolele okužbe. Zaradi nepredvidljivih sprememb virusa bi lahko prišlo do hujših potekov v nerizičnih skupinah prebivalstva. Potrebno bo splošno letno cepljenje s cepivi, ki jih bo treba nenehno posodabljati, protivirusna zdravila ne bodo imela občutnega učinka. Potrebna bo uporaba ostrih omejitvenih ukrepov, zlasti če bodo nove različice prehitevale razvoj posodobljenih cepiv.

* »Virus se lahko spreminja v smeri večje ali manjše virulentnosti, torej sposobnosti povzročanja hude bolezni, in v smeri večje ali manjše kužnosti,« je v torek razmišljala infektologinja Bojana Beović. Po njeni oceni ni verjeten pojav različice, ki bi bila še bolj nalezljiva od omikrona BA.2. Težje pa napove, ali se lahko pojavi različica, ki bo pogosteje povzročala težji potek bolezni. Vsekakor je zmerno optimistična. »Nove epidemične valove bomo pričakali nekoliko bolj izkušeni in bolje zaščiteni s cepljenjem in prebolevnostjo. Vendar ta zaščita ni stoodstotna, zato bo nujno vzdrževanje imunosti s cepljenjem,« je prepričana vodja posvetovalne skupine za cepljenje NIJZ. Po njenih besedah bomo prihodnjo jesen verjetno spet morali poseči po nekaterih obstoječih (higienskih) ukrepih in zaščitnem vedenju.

* Ali bo torej sledil četrti, peti odmerek cepiva? »Kako pogosto se bomo cepili, je težko napovedati,« pravi znanstvenica in komunikatorka znanosti Zarja Muršič. »To bo odvisno od našega imunskega sistema in samega virusa.« Pričakuje, da bo stroka v prihodnjih mesecih in letih postavila nove režime cepljenja za posamezne (starostne in rizične) skupine.


Vir: