Covid-19 Covid 19 Navodila vlade

I

Izbrisan uporabnik #9334

Mah, mene se itak nič ne prime. Ko sem bil mulc, so okoli mene spali bratje z ošpicami in vodenimi kozami - meni pa nič. Dva moja odlična prijatelja, ki smo bili kot rit in srajca, sta staknila mums in sta oba brez otrok - meni pa nič. Ko smo imeli cepljenje proti črnim kozam in ne vem čemu še, so imeli nekateri tako ramo kot da bi pes jetra nosil, - meni pa nič. Ko sem ajnrikal v vojsko in so nas "vakcionirali :evil:", so nekateri bili 2 tedna v stacionaru, meni pa nič.

Potem sem cvikal kaj bo, ko so začeli otroci zbolevati za otroškimi boleznimi. - Pa, meni nič.

Zakwa se sploh sekiram?

Zaradi prisile, ZATO se sekiram. Ter zaradi manipulacij vladajočih, ki sem jih direktno doživel na koži svojih bližnjih. Zato se sekiram. PREDVSEM zaradi manipulacij, da se ve! :mad:
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.682
2.477
113
Mah, mene se itak nič ne prime. Ko sem bil mulc, so okoli mene spali bratje z ošpicami in vodenimi kozami - meni pa nič. Dva moja odlična prijatelja, ki smo bili kot rit in srajca, sta staknila mums in sta oba brez otrok - meni pa nič. Ko smo imeli cepljenje proti črnim kozam in ne vem čemu še, so imeli nekateri tako ramo kot da bi pes jetra nosil, - meni pa nič. Ko sem ajnrikal v vojsko in so nas "vakcionirali :evil:", so nekateri bili 2 tedna v stacionaru, meni pa nič.

Potem sem cvikal kaj bo, ko so začeli otroci zbolevati za otroškimi boleznimi. - Pa, meni nič.
Čak, si to ti?
 
  • Haha
Reactions: Sonny_Chiba

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.716
14.429
113
razkrij jih nekaj
Jaz vem za kar nekaj aktivno okuženih/kužnih in v dokaj zoprnem stanju s konstantnim zelo konketnim kašljanjem torej s konkretnim pršenjem virusa. Morda bi ti lahko uredil kakšno večurno srečanje ob pijači brez kakršnihkoli ukrepov kot so prezračen prostor, varnostna razdalja, maske, razkužene površine itd. Če se tako ne okužiš potem ti res preostane samo še prostovoljno delo v kakšni bolnici na covid oddelku. Kako se ti to kaj sliši?
 

javr

Guru
6. dec 2011
1.645
1.084
113
Jaz vem za kar nekaj aktivno okuženih/kužnih in v dokaj zoprnem stanju s konstantnim zelo konketnim kašljanjem torej s konkretnim pršenjem virusa
že tretji kolega je doma v karanteni, potrjena okužba, lažji potek, polno cepljen; prejšnja dva: eden sigurno ni bil cepljen, za drugega ne vem; jaz kiham, pokašljujem, smrkam, glavobol - test negativen;
Pozitiven je bil ožji sorodnik, obležal do nepokretnosti, jaz doma zraven njega v karanteni zaradi "visoko tveganega stika z osebo, okuženo z virusom Sars..." pomagam kolikor znam ker je socialna totalno odpovedala ("tole nas je totalno presenetilo, nimamo ljudi, nimamo opreme, sami se nekako znajdite") a se oba nekako prebijeva.
Potem tudi mene nekaj zagrabi na petek, vročina, glavobol, kašelj... kličem v ponedeljek zjutraj v ambulanto, povem znake: "takšne damo za 10 dni v bolniško." Ker mi bolniška ni v interesu, grem na test samoplačniško: 90€ + cel dan krvav robček zaradi ene koze ki ne zna jemati vzorcev da zvem da sem negativen.
Enako kasneje ob znakih prehlada, ko je bil hitri test 12€ če si rabil papir oziroma zastonj če si rabil samo SMS, enako po 15.09.2021 ko je bilo oboje 12€, enako ko sem nabavil komplet domačih testov Siemens Clinitest.
Terensko delo med najrazličnejšimi ljudmi, vse v zaprtih prostorih; kakor sem pred 15.09.2021 strogo nosil masko, rokavice, si roke umival in razkuževal da se mi je koža sušila in pokala, tako se zdaj vsemu naštetemu izogibam kolikor se le da. Zaenkrat še brez "uspeha".
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Čak, si to ti?

Sem ja. Nobene otroške bolezni nisem prebolel. Res sem pa imel obdobje 7 - 8 . leta starosti, ko sem moral vsako jutro it po injekcijo penicilina, ker sem imel kronične angine. Seveda, ko je pa bilo treba vsak dan iz šole domov poloviti vse veverice po drevesih, pa vse ribe iz grabna ven potegnit itd :rolleyes: . Saj ni čudno da je mama vsak dan znova dobivala živčni zlom.

No, nekje po 52. letu starosti se je pa začelo. Pa očala, pa neko čudno škripanje ... Ko sem bil pri mojem dohtarju, je rekel : "Kaj ko bi midva naredila en ooornk sistematični pregled? Si čisto nepopisan list. Kartoteka prazna. "
Torej tisti sistematični ni pokazal nič posebnega in Boga molim da bi bilo še dolgo tako. :cheer:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gonzo

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.716
14.429
113
Če cepljenje ni prostovoljno ampak prisilno - kako to, da potem še vedno skače naokoli toliko necepljenih volkov, ki so živi primer tega, da si lahko izbereš biti necepljen?