Covid-19 Covid 19 Navodila vlade

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.353
1.733
113
Do 1.10 imaš čas za 1. dozo in do 1.11 za drugo. Vmesi ti pa zaposleni financira testiranje da si lahk v službi.

Jokica!
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.859
3.882
113
Mene sedaj nekaj zanima (ker je ravno vikend). Če me policist ustavi, a rabim PCT pogoj da z mano opravi "storitev" (izmenjava frulice, potencialni plačilni nalog, ...)? Ker cesta je javni kraj in on je tam v službi mislim da po zakonu tu absolutno velja PCT pogoj za zaposlene in stranke. Če ne velja po tisti dodani izjemi za službe zaščite in reševanja ter zagotavljanja varnosti me pa zanima po kateri logiki jim bodo (policistom) vsilili PC pogoj oz. očitno jim ves čas ni treba imet PCTja? :rolleyes:
 
  • Haha
Reactions: jonny77 in Ytbnd

damirj

Guru
9. maj 2012
4.836
2.089
113
Bom jest tebi povedal eno skrivnost....V Avstriji bo to rešeno tako kot je treba, pri nas pač ne, ker z odloki in uredbami se takih stvari ne da počet. Zapecite si že enkrat to v glavo.

Ne razumem. A v Avstriji ne poznajo odlokov? V Italiji namreč jih, pa je glih tko kot pri nas vsak drugi dan nekaj novega.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Mene sedaj nekaj zanima (ker je ravno vikend). Če me policist ustavi, a rabim PCT pogoj da z mano opravi "storitev" (izmenjava frulice, potencialni plačilni nalog, ...)? Ker cesta je javni kraj in on je tam v službi mislim da po zakonu tu absolutno velja PCT pogoj za zaposlene in stranke. Če ne velja po tisti dodani izjemi za službe zaščite in reševanja ter zagotavljanja varnosti me pa zanima po kateri logiki jim bodo (policistom) vsilili PC pogoj oz. očitno jim ves čas ni treba imet PCTja? :rolleyes:
Znanca so včeraj ustavili, je malo preveč napihal in so mu odvzeli PCT potrdilo. Za druge dokumente ga niso vprašali.
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.021
5.727
113
blizu močvirne prestolnice
Seveda, saj jih že tu gor vidiš, kako ploskajo očitnim budalaštinam in nesposobnosti tistih, ki nas vodijo.
Povej kdo razen 123 ploska? Nihče ampak vsi se strinjamo, da je jajo med najslabšimi še najmanj slab. Samo to govorimo. Ampak ti itak ne moreš iz svoje sklede. So pa sposobni približno toliko, kot v vseh naših državnih firmah.rtv,pošta...
 
Nazadnje urejeno:

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.214
5.596
113
Predzadnji recimo, iz dne 15.9.
Za preverjanje osebnih podatkov mora biti zakon, ne podzakonski akt (odlok), ki ga sprejme vlada na dopisni seji.
S tem tudi izvršna in zakonodajna veja nenadoma postane v domeni vlade.
Parlament, državni svet pa lahko zaprejo.
Vidiš kam to pelje ?

Glej ustavo 38 člen recimo.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.836
2.089
113
Predzadnji recimo, iz dne 15.9.
Za preverjanje osebnih podatkov mora biti zakon, ne podzakonski akt (odlok), ki ga sprejme vlada na dopisni seji.
S tem tudi izvršna in zakonodajna veja nenadoma postane v domeni vlade.
Parlament, državni svet pa lahko zaprejo.
Vidiš kam to pelje ?

Glej ustavo 38 člen recimo.
Kako pa potem zdrži odlok o neprodaji tobačnih izdelkov mladoletnim?
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.347
3.440
113
Katera švicarska? V Sloveniji moraš uporabljat od NIJZ, ki pa ne zazna qr kod drugih držav.
Pa dobro
NIJZ aplikacija lepo prepozna švicarski certifikat.
Upam da sem napisal sedaj razumljivo.

Preveril osebno pri teti in stricu.

Pomeni da more tudi zaznati avstrijsko potrdilo BP.

So pa imeli avstrijci v prehodnem času potrdila , ko si lahko preverir istovetnost izdajatelja preko qr kode pa si šel online na stran izvajalca ,kjer je potrdilo kodo.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.554
8.909
113
Povej kdo razen 123 ploska? Nihče ampak vsi se strinjamo, da je jajo med najslabšimi še najmanj slab. Samo to govorimo. Ampak ti itak ne moreš iz svoje sklede. So pa sposobni približno toliko, kot v vseh naših državnih firmah.rtv,pošta...
Se jih še kar ene par najde. Sicer pa kaj bi ti pravzaprav rad od mene?
 

krko

Guru
5. sep 2010
2.498
1.148
113
Kaj se zgodi s tistim, ki je zaposlen v državni upravi in se ne bo cepil? Avtomatska odpoved del. razmerja?
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Kaj se zgodi s tistim, ki je zaposlen v državni upravi in se ne bo cepil? Avtomatsko odpoved del. razmerja?
Prvo, CP bo veljal za državno in ne javno upravo.
Drugo. če bo možno, bo delal od doma
Tretje. Hojs je že rekel, da policaji težko delajo od doma in bodo zato šli kot varnostniki z JJ na Mauritius in Novo Zelandijo. :cool:
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.938
8.986
113
EU
Vam bom povedal eno skrivnost. Če svoje obzorje razširite preko 24 ur in fb feeda, se odpre neverjeten svet informacij.
In poglejmo samo čisto malo na sever. V avstriji od začetka okotbra game over. PC za VSE! To pomeni vse, tudi privat sektor. V nemčiji po posamičnih deželah to že zdaj v tem trenutku velja.
Brihte tu pa boste zdaj šli v neskončno debato kaj je in kaj ni državna uprava. Najkasneje novembra boste noter zaprti vsi.
Aja pa še ena zanimivost iz avstrije. Na mizi je predlog, kateri bo skoraj da 100% sprejet: ukinitev nadomestila za brezposelnost za tiste preveč pametne, polne pravic, ampak brez dolžnosti.
Avstrijci niso živeli desetletja v komunizmu kot mi, zato naj "uživajo" v omejitvah, da si zapomnijo kako je to izgledalo pri nas.
Mi smo to dali skozi, zato smo zelo občutljivi na omejevanje svobode. .
 
  • Všeč mi je
Reactions: novaa