Covid-19 Covid 19 Navodila vlade

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.886
3.152
113

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.806
3.816
113

Samo da spomnim, mesec-dva nazaj smo bili mi najboljsi v EU (zelena barva, najnizja stopnja okuzb, najmanjsi delez okuzeni) pa Portugalci so bili takrat totalno v riti (lockdown), Danci pa na poti v katastrofo: klik za osvežitev spomina.

Spet gledat kako je v državah naokoli je samo zavajanje. Vedno bodo eni boljši in vzor, eni pa balkanci in na dnu. Potem se pa strani obrnejo. Javno se izpostavlja samo tisto kar je pri nas slabo napram drugim, ne govori se pa ko smo mi boljši kot drugi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: raners in Hanzi

krko

Guru
5. sep 2010
2.487
1.135
113
hočem peljat avto na tehničnega: PCT !!!
:obesise:
Pri našem lokalnem podjetju za opravljanje TP in registracije, je bilo pred PCT pogojem določeno, da se lahko v prostoru pred šalterjem nahaja samo 1 oseba + nošenje maske in razkuževanje rok na vhodu. Notri delavke delajo za steklom itd....vse ok, odlični ukrepi za zajezitev prenašanja virusa.

Sedaj je vse enako s tem, da rabiš PCT :bonk:Vlada je z odlokom naredila to, da "jebe lud zbunjenog". Se mi kar smilijo delavci v teh storitvenih dejavnostih, kjer jih ljudje napadajo in se nad njimi izživljajo :(
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.355
8.717
113
Pri našem lokalnem podjetju za opravljanje TP in registracije, je bilo pred PCT pogojem določeno, da se lahko v prostoru pred šalterjem nahaja samo 1 oseba + nošenje maske in razkuževanje rok na vhodu. Notri delavke delajo za steklom itd....vse ok, odlični ukrepi za zajezitev prenašanja virusa.

Sedaj je vse enako s tem, da rabiš PCT :bonk:Vlada je z odlokom naredila to, da "jebe lud zbunjenog". Se mi kar smilijo delavci v teh storitvenih dejavnostih, kjer jih ljudje napadajo in se nad njimi izživljajo :(
Ja, v takih zadevah ga vedno nahebejo tisti na šalterjih, ki niso nič krivi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.533
14.141
113
A če žensko posiliš je potem motivirana da seksa? Res zanimivi izrazi so to.
Res zanimiva primerjava, povsem na tvojem nivoju. Skoraj si dosegel mirsija, ki primerja cepljenje otroka z "vstavitvijo" sperme v majhno punčko :aplauz:

BTW - nikjer nisem napisal, da je praksa pravilna ampak izjava (da je vseeno kaj jih motivira) je pa vseeno drži.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.462
9.154
113
sad
Niti prve vrstice nisi prebral, kajne?
Daj se malo bolj zapri plasnice.
Se opravičujem. Sem bil tako presenečen, da se skeptik za cepljenje hoče cepit, da sem spregledal pomemben prvi stavek. Moja napaka.
Ja, pol leta si birokratsko PCT. Kaj pa to pomeni v zdravstvenem smislu pa vemo. Nic.
Preventivni ukrepi in morebitna okuzba ti ostanejo. Zdaj samo se čakamo na prve smrti med cepljenimi. Ce ze niso be, pa so jih zavedli pod....
Glede na to, da kaze da cepljenje ne bo "dozivljenjsko" bi lahko prebolele steli med cepljene, pa jih po dolocenem casu brisal. A je sedaj to 6 mesecev al kaj drugega, naj pa raziskave pokazejo.
Kako ne razumeš?
Saj stroka pravi. Cepljenje po zagotovilih stroke naj bi ščitilo 9 mesecev (z možnostjo podaljšanja), prebolelost naj bi ščitila BOLJ kot cepljenje in zato politika pravi, da velja samo 6 mesecev. Vse jasno?
Zraven za piko na i dodaj še miljaužnt YT videov in FB in TW strokovnjakov in doktorandov, ki trdijo, da cepljenje pomaga le 2 meseca ali pa še to ne in sedaj točno veš, kje si. Ne vem zakaj moraš take neumnosti spraševati.




#cinizem (za vsak slučaj, če nisi razbral)
 
  • Všeč mi je
Reactions: mirsi

vprasanje1

Pripravnik
18. jul 2020
128
9
18
Pri hitrih testih, koliko časa se čaka na rezultat? Cca.15 minut (tako sem zasledil)? Rezultate pa nam pove osebje na mestu testiranja?
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Potem nam pustite izbiro in ne da posiljujete z vsem kar nekomu pride na misel. Jaz ne žalim ljudi kateri so cepljeni, ni treba da nekateri žalite tiste ki se cepit ne želijo.
V zadnjih dneh sem bil deležen kar nekaj žalitev, a sem komu odgovoril na enak način?
Jaz ne čutim nobene potrebe po nobeni oznaki, domnevam pa da bi nekateri za lažje prepoznavanje želeli to. Tako kot se nas zmerja z antivaxerji, necepilci da drugih še bolj sočnih besed ne omenjam...
Pustite nas na miru, ko se bomo želeli cepit se bomo, ni nas treba v to prisiljevat, ker tako kot si napisal je stvar izbire. Zadnje čase pa se vse moči usmerjajo v to, siljenje v cepljenje. Mi smo tisti katerim so stvari onemogočene, cepljeni se zaradi tega ni treba razburjat, njim je vse odprto. Ko bo cepljenje namenjeno preventivi, zdravju ipd. ne pa dopustu, trgovinam in ostalim potem pa lahko razglabljamo naprej koliko je to koristno.
Pustili vas bomo pri miru takrat, ko vas bo v bolnicah toliko kot cepljenih, ne pa 10x več. Očitno vas nič ne briga, če s svojo sebičnostjo odžrete postelje in operacije nekaj tisočem ljudem, ki to potrebujejo in ne dobijo, ker so osebje premestili v covidne oddelke. Vam, ki se iz principa nočete cepiti in zaradi tega potrebujete bolnišnično oskrbo, bi dal na račun zdravstvenega zavarovanja jeklenko kisika in vas nagnal domov. :evil:
 
  • Haha
Reactions: SamSvoj

odranoel

Fizikalc
8. dec 2020
223
62
28
Hospitalizirani primeri SARI potrjenih COVID19 po cepilnem statusu v SLO za 35. teden
Ostali: 123 Zaščiteni s cepljenjem: 26
SARI = resna akutna okužba dihal

 
  • Žalosti me
Reactions: Matey

sad

Guru
24. avg 2007
20.462
9.154
113
Izkušnje od danes: v eni banki napis na vratih Vstop samo s PCT, na drugi banki pred vstopom varnostnik preverjal PCT z aplikacijo.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.220
3.370
113
Bauhaus lepo mir, še s prodajalcem lahko kakšno besedo spregovoriš.
Ja varnostniki preverjajo.
Pri vulkanizerju pa samo vprašanje če izpolnjujes.
 

Mare77

Fizikalc
13. feb 2009
1.319
7
38
46
Okolica južne LJ.
Danes na enem od LJ Petrolov niso nič spraševali za PCT. So me že od daleč profilirali očitno, da ga imam, ker sem bil s polepljenim službenim avtom in dokaj redna stranka...