Tega ne štekam. Če se en dan zaradi praznika ne testira, potem je nekak logično da se razporedijo na naslednji dan ali dva. Razen, če je vse skupaj fejk, potem pa je res treba čakati 1 teden, da ta dan izgine iz statistike.
Jao
Pbutec, kje vi mojstri najdete vse potrditev, da so stvari fejk.
Saj se vse izravna, malo zaniha navzdol (ker se ni testiralo), malo zaniha navzgor, ko se jih polovi nazaj. Za resno epidemiološko analizo to ni tak problem, če pa gledaš strogo birokratsko, semaforsko je pa problem.
Spodaj imaš graf, vsak dan 1000 okuženih, pa pride potem ponedeljek 5.4. ko se manj testira in imaš samo 600 potrjenih.
Oranžna linija prikazuje, kako izgleda sedemdnevno povprečje če je posledično v torek 6.4 1400 pozitivnih.
Sivalinija prikazuje, kako izgleda sedemdnevno povprečje, če je posledično v torek 6.4 1300 pozitivnih in sredo 7.4. 1100 pozitivnih (se pravi, tistih 400 izgubljenih poloviš v dveh dnevih).
"Problem" je v tem, da je vlada rekla, da se gledajo sredini podatki o sedemdnevno povprečju (se pravi, ki vključujejo ravno podatke za torek). In se zgodi ravno to kar sem originalno povedal, najprej povprečje pade, potem se pa dvigne. Nečeloma spet ni tako velika zadeva, če ne bi ravno oscilirali okoli teh magičnih 1000 (če bi nihali med 670 in 720 se noben ne bi sekiral), kar pa pomeni precej banalen vstop najprej v oranžno fazo, potem pa spet nazaj v rdečo.
Ni pa nič fejk tukaj.