Covid-19 Covid 19 Navodila vlade

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.509
4.620
113
Policijska ura je potem zakaj že potrebna? Pa zaprtje v občine izjema pa tko splošna, da se lohk sam režiš. Al pa problematizirat burek na Frančiškanih brez maske in se hkrati gužvat v trgovskem centru 24.12.
Omejitve gibanja na prostem so na splošno butaste in dosežejo le nasprotni učinek. Ampak zelo pa pašejo oblastnikom, ki se radi izživljajo nad ljudmi.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.509
4.620
113
kako ves da so ljubljancani?

in namesto da bi bilo veseli, da gre folk na zrak in se ne pacajo doma, je treba spet delat pogrom nad njimi. zato ker je na parkingu guzva.

a je problem fousija, a kaj?
Po Lj tablicah? Ni 100%, ampak, če je na parkirišču 30 Lj tablic in 10 Kr, pa si v Kranjski Gori, potem je jasno kdo je tam.

Nimam nič proti, ker sem napisal, da so omejitve gibanja na prostem neumnost. Ampak trenutno pač so omejitve in jest jih upoštevam in se rekreiram v svoji regiji. Pričakujem enako od Lj.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Floki in p4pe

mirsi

Predator
4. jun 2014
8.196
-2.069
113
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.817
2.043
113
Po Lj tablicah? Ni 100%, ampak, če je na parkirišču 30 Lj tablic in 10 Kr, pa si v Kranjski Gori, potem je jasno kdo je tam.

Nimam nič proti, ker sem napisal, da so omejitve gibanja na prostem neumnost. Ampak trenutno pač so omejitve in jest jih upoštevam in se rekreiram v svoji regiji. Pričakujem enako od Lj.
Čez teden pridejo ruralci v Ljubljano v precej večjih številkah kot Ljubljančani k ruralcem čez vikend.
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.468
1.486
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Ja, delat. Lj pa drugam svinjat.
Ok, svinjat ravno ne. Včerajšnji poziv iz Velike planine, da naj ljudje ne hodijo gor me je spomnil na pozive župana Izole spomladi in župana Bleda predlansko poletje. Prvi zaradi korone, drugi zaradi večjega zaslužka, ki ga imajo s tujci. In to mi gre pošteno na k...c. Vsi bi radi €€€, brez da bi ljudje prišli. Vem, da so zaradi korone razmere drugačne, tudi sam se gibljem samo v domači občini, ker spoštujem ukrepe, ampak včasih je treba tudi kaj "zastonj" narediti, ne da vse gledaš skozi denar. In ravno zato naj domačini sedaj "potrpijo", ljudje se bodo vrnili z evrčki. Kot sem že rekel, nisem za kršenje vladnih predpisov, pa čeprav so še tako neumni, ampak nekako razumem ljudi, ki si želijo malo naokoli.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Ko ruralec uleti v mesto, ga v primeru parkiranja v travi pričakajo pozdravi, zataknjeni za brisalec.
Kar se tiče pa Velike Planine in Kranjske Gore pa: folk ne pozna pol kurca svoje (širše) okolice in grejo na vsem poznane lokacije.
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.419
3.517
113
Ko prideš na vrh Črnivca je trenurno zaparkirano 300m na kranjsko stran in 300m na štajersko stran, ter ena stran odcepa za Veliko planino. Ko pride še več ljudi, parkirajo kjer se pač da. Ne mi rečt, da bi ti naredil 15km z avtom, videl, da se ne da parkirat in se šel sankat nekam na ravnino, oz se odpeljal domov. Taka perla pa nisi.
Pod vrhom trenutno šlepar stoji na blinkarjih, ker ni teoretične možnosti, da gre naprej.
Počasi se kaže volja ljudi do ukrepov, kateri nimajo nobene časovnice in se že 3 mesece vlečejo. Še slabše bo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.641
-315
113
Po Lj tablicah? Ni 100%, ampak, če je na parkirišču 30 Lj tablic in 10 Kr, pa si v Kranjski Gori, potem je jasno kdo je tam.

Nimam nič proti, ker sem napisal, da so omejitve gibanja na prostem neumnost. Ampak trenutno pač so omejitve in jest jih upoštevam in se rekreiram v svoji regiji. Pričakujem enako od Lj.

ja mogoce lj vejo, da so taki ukrepi nesmiselni jih enostavno krsijo. za to so sluzbe, da to sankcionirajo, drugi se pa ne rabimo s tem obremenjevat.

so pa lj tablice vikendasi. dvomim da se jih dosti upa danes v kranjsko brez razloga.

sigurno imamo kaksnega, ki je danes v kranjski in lahko pove koliko kontrol je na cesti?
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Še v normalnih okoliščinah ne bi rinil v tako gužvo, v covid obdobju pa samo še manj. Gužva je bila dopoldne že v Šmarci, ni kaj študirat.
Sem si že kdaj kje premislil zaradi tega in šel drugam, ni nek big deal.
Enkrat je tako poleti padel Slavnik namesto Nanosa. Ker ne mislim ljudem parkirat po travi, na dovozih, na pločnikih in podobno. Iz čisto preprostega razloga: ker tudi drugi meni nimajo kaj parkirat na travniku, dvorišču, na dovozu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: p4pe

mirsi

Predator
4. jun 2014
8.196
-2.069
113
Kot sem že rekel, nisem za kršenje vladnih predpisov, pa čeprav so še tako neumni, ampak nekako razumem ljudi, ki si želijo malo naokoli.
Js pa podpiram kršenje vladnih ukrepov, ker je sigurno bolj zdravo, da se ljudje odpravijo na sonce, v gore, na svež zrak, da se razgibajo, kot pa da čepijo doma ali se drenjajo v BTC-ju.

Možnost, da bi se okužil na sprehodu na veliko planino je nična v primerjavi z odprtimi trgovinami.
Raje se vprašajte po zdravju in še bolj po pravih namenih tistega, ki nas zadržuje doma in prepoveduje, da se gremo razgibat na sonce in svež zdrav.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.641
-315
113
Js pa podpiram kršenje vladnih ukrepov, ker je sigurno bolj zdravo, da se ljudje odpravijo na sonce, v gore, na svež zrak, da se razgibajo, kot pa da čepijo doma ali se drenjajo v BTC-ju.

Možnost, da bi se okužil na sprehodu na veliko planino je nična v primerjavi z odprtimi trgovinami.
Raje se vprašajte po zdravju in še bolj po pravih namenih tistega, ki nas zadržuje doma in prepoveduje, da se gremo razgibat na sonce in svež zdrav.

kaksen btc? a ni vse zaprto?