Covid-19 Covid 19 Navodila vlade

mirsi

Predator
4. jun 2014
8.182
-2.039
113
Jao, a si z lune padel. Tale izklopljen roaming in prenost podatkov je znana pomanjkljivost LTE omrežja. beri!

In NE, na Iosu aplikacije po regularni poti NE znajo in ne MOREJO zaobiti dostopov. Govorim o regularni poti, ne o špekulacijah z vladnimi backdoori.
Dokler nisem plačal, je bila meni, (in tudi tistemu iz ćlanka), to neznana pomankljivost.
In kaj veš, koliko je še teh pomankljivosti in lukenj, za katere mi ne vemo, in ki se jih da izkoriščat v OS-ih? Js sem dal samo en primer.
Pred leti je nekdo odkril luknjo, kako se da na NLB prenakazat denar iz tujega računa :) Ne vprašat, kaj je bilo potem z njim.
In kot sem tu bral, ob instalciji app ostani zdraj, app zahteva dovoljenje za dostop do lokacije. Zakaj že?
 
Nazadnje urejeno:

sad

Guru
24. avg 2007
20.885
9.552
113
Takšne aplikacije že delujejo dolgo časa, eno takšnih sem imel nameščeno na prejšnjem telefonu, sem lahko na PCju spremljal lokacijo, sms-se, vklopil kamero....brez da bi tisti ki je imel telefon v rokah to vedel.
Ampak nadzor nad svojim telefonom sem imel jaz, ne pa vlada. Tu je razlika.
Pa si si pogledal v nastavitvah aplikacije do česa ima dostop? In ta dostop si moral odobriti, ko si ta app inštaliral, a ne?
 

sousis

Guru
16. nov 2019
1.579
1.065
113

Zdaj vsaj vemo s cem se ukvarjajo namesto z epidemijo. To pa Twitter pobere ves cas, pa ne ostane za razmisljanje o logiki in pravu pri ukrepih.
 

Ted

Guru
8. sep 2007
1.710
587
113
Ti
Takšne aplikacije že delujejo dolgo časa, eno takšnih sem imel nameščeno na prejšnjem telefonu, sem lahko na PCju spremljal lokacijo, sms-se, vklopil kamero....brez da bi tisti ki je imel telefon v rokah to vedel.
Ampak nadzor nad svojim telefonom sem imel jaz, ne pa vlada. Tu je razlika.

Kar opisuješ zgoraj je nadzor telefona na daljavo, tisto česar pa bi te moralo biti strah je pa kontrola množic - kako jih nadzorovati, jim sugerirati miselne vzorce, vplivati na njihove vrednostne sisteme ipd.. Na svetu s tako močjo razpolagajo zgolj (ameriške) korporacije, ki obvladujejo socialna omrežja. Z uporabo le-teh večina uporabnikov tem korporacijam pokloni večino svojih osebnih informacij - naj gre za versko, politično prepričanje ali pa za šoping navade, za mnenje o koroni ali pa za mnenje o kvaliteti bureka čez cesto. In ko enkrat vse damo nismo več daleč od tega, da to kar damo nekdo lahko manipulira tako ali drugače. Sicer pa si poglej dokumentarec The Social Dilemma - je na voljo na še enem "družabnem omrežju", ki zbira tvoje interese in želje (Netflix).

Link do trailerja na drugem družabnem omrežju:

Če te je že koga strah, te ne rabi biti strah Janše, Hojsa, Mesca, Šarca, Črnčeca, Šarca ali slovenske države :).
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic in sad

mirsi

Predator
4. jun 2014
8.182
-2.039
113
Pa si si pogledal v nastavitvah aplikacije do česa ima dostop? In ta dostop si moral odobriti, ko si ta app inštaliral, a ne?
Seveda, nek dostop sem odobril, (ne spomnim se točno katere).
Ampak ko imaš nadzor nad telefonom, lahko naknadno vklopiš izklopiš bluetooth, gps, dostope... skratka vse. kot da bi imel teamviewer.
Ampak kot pravim, (in sem dokazal s primerom), aplikacije znajo te dostope zaobit.

Sem prepričan da 90% uporabnikov aplikacije kovid, niso nikoli pogledali, do česa ima app dostop.Ko so pa instalirali pa vedo samo to, da je treba tam pritisnitm da se instalira.
Kdo pa bere pogoje uporabe pri vsaki aplikaciji, ki jo instalira? Na hitro gledaš, kje je tisti okenček accept, in klikneš, to je vse.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.756
-8.630
113
Danes, no za torek 30%. Pozitivnih.
Še malo pa jih bo zmanjkalo za testirat.


Bom kopiral tole tko malo za razmislek.

Včeraj 2107 pozitivnih, 32% vseh testov. Situacija je katastrofalna že dva meseca skupaj. Za nagrado je vodja strokovne skupine postala tudi predsednica zdravniške zbornice.

Za trenutek vas vabim v trenutek domišljije. Na oblasti je Šarec, epidemijo vodi Pirnatova, vse ostalo je enako - Pirnatova je postala predsednica zdravniške zbornice.
Kako o tem poroča Nora24? Kako o tem poroča 24ur? Obe vlado in povišano vodjo strokovne skupine raztrgata na kosce, jasno.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
8.182
-2.039
113
Ti


Kar opisuješ zgoraj je nadzor telefona na daljavo, tisto česar pa bi te moralo biti strah je pa kontrola množic - kako jih nadzorovati, jim sugerirati miselne vzorce, vplivati na njihove vrednostne sisteme ipd.. Na svetu s tako močjo razpolagajo zgolj (ameriške) korporacije, ki obvladujejo socialna omrežja. Z uporabo le-teh večina uporabnikov tem korporacijam pokloni večino svojih osebnih informacij - naj gre za versko, politično prepričanje ali pa za šoping navade, za mnenje o koroni ali pa za mnenje o kvaliteti bureka čez cesto. In ko enkrat vse damo nismo več daleč od tega, da to kar damo nekdo lahko manipulira tako ali drugače. Sicer pa si poglej dokumentarec The Social Dilemma - je na voljo na še enem "družabnem omrežju", ki zbira tvoje interese in želje (Netflix).

Če te je že koga strah, te ne rabi biti strah Janše, Hojsa, Mesca, Šarca, Črnčeca, Šarca ali slovenske države :).
Kar js opisujem, je kontrola enega telefona, oz. uporabnika, če bi imel kontrolo kar vseh telefonov, je pa že kontrola množic.
In js nimam zadaj tehnologije za obdelovanje podatkov, država pa to ima, in korporacije tudi.

To kar pišeš o korporacijah drži, ampak njim daš podatke prostovoljno, Ne boš kazni dobil, če nimaš v sosednji občini FB računa.
Vladna aplikacija pa je od včeraj postala prisilna.

Tiste korporacije mi niso še nikoli z ničemer grozile, spodaj omenjeni Janša, Hojs, Šarec... pa že.

Pa sej v najbolj trdem komunizmu,pa v diktaturah, fašizmu in nacizmu so vladujoči vohunili za svojii državljani. Pa so prišle človekove pravice, ljudje so si priborili svobodo, pa se je to nehalo. Ampak interes vladajočih je ostal, in sedaj nam te priborjene svoboščinje počasi jemljejo, kot se žaba kuha. Tehnologija pa nadzor omogoča lažje kot kdajkoli prej.
Z skoraj vsakim zakonom se krčijo svoboščine, višajo se kazni in širi področje kaznovanja.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.444
9.378
113
sedaj pa jokanje kako bi teoretično kdo poročal, ob tem da imajo levaki sebi naklonjenih 80%+ medijev? ogabno manipuliranje.
v razmislek, lol.

s tem da ne pozabimo, sama je podala odstop - https://www.nijz.si/sl/vodenje-nijz-prevzel-prim-prof-dr-ivan-erzen
Definiraj kaj je naklonjen medij. Ker medij, ki te nikol nič ne vpraša, nikoli ne dvomi o tvojih odločitvah ni medij, ampak je strankarsko trobilo ala nora24. Včeraj na RTV SLO so Hojsu dal nasprot samo Natašo Pirc Musar, titi prasci komunajzerski no, kako lahko kdo dvomi v Hojsove odločitve, ali si dovoli vprašat Hojsa, kaj je mislil s tistimi primerjavami snežnih verig za na Vršič, al pa celo QR kode letalske karte na telefonu, s pogojevanjem gibanja z aplikacijo. Titi levosučni medij ti.

Gospod Hojs se je sam zminiral, kot že nekajkrat, Nataši Pirc Musar niti ni blo treba dost, se je babnica zelo nazaj držala, ker drugače zna bit hudičevo pasja, kje niti ni rabla bit. Še men se je revež zasmilu. Kdo je zdej kriv po tvojem za tisti polom pred kamerami? Mediji, al maloumje gospoda Hojsa?
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.157
4.485
113
maš prav. s tem ko so eno oddajo približno ok pripravili so dokazali da je RTV objektiven in nevtralen medij.

nisem pa gledal oddaje btw ampak ti zaupam, ker ti vse veš.
 
  • Haha
Reactions: tomi

cappy

Guru
8. apr 2010
8.157
4.485
113
bi te pa resno vprašal če meniš da je rtv objektiven in nevtralen medij do vseh političnih strank - tvoje mnenje.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.502
4.619
113
O predsedniku zdravniške zbornice odločajo člani (obvezno članstvo za zdravnike) z volitvami, tako da to nima kaj dosti veze z vlado, ali kakršnokoli nagrado.
O pa še kako ima. Vlada ji je dala mesto vodje khm strokovne skupine, jo tudi brani ob vseh katastrofalnih nastopih in odločitvah. Dodatno izpostavljanje ji je bilo seveda med svojimi kolegi lep plus, da ne omenim, da večini zdravnikom tole stanje hudo ustreza, saj denar kapne ob konkretnemu zmanjšanju dela.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Car