Covid-19 Covid 19 Navodila vlade

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.072
4.075
113
To že, samo zarad tega se nekej zapenat pa sekirat, je dost brezveze, a ni? Škoda živcev.
Ni brezveze, ker če dopustimo to, bodo videli, da lahko to isto počnejo še kje drugje.

K vragu s pogodbami in pogoji uporabe, kajne? Cilj upravičuje vsa sredstva.

Naslednje bo pogojevanje izhoda iz občine s cepljenjem in to s cepivi, ki ti jih bodo oni izbrali. Kako ti bo to všeč?
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.605
-203
113
Kaj bi pa vi, ki prijavljate aplikacijo kot neprimerno, sploh radi dosegli? Dajte se čisto realno vprašat, kaj je tako groznega, da vam sproža tako močne frustracije in prinaša ven ta otroški nihilizem. Ker ne boste dosegli prav ničesar. Tudi če bi jo Google skinil, jo bodo dali pa na svoj server.

Presoja na US sodišče glede diskriminacije je bila vložena pred dnevi. :zavijazocmi:

če oni nas drkajo s to aplikacijo, pol je čist prav, da jim nekdo pokaže drug konec palice. Ker izsiljujejo namestitev. In Hojs jo primerja z verigami (snežnimi). K čez Vršič pozimi ima res veliko ljudi željo it.

pa nebi reku, ko bi zadeva delovala kot mora, in bi sedaj dejansko kaj pripomogla k omejitvi... Večina okužb poteka med starostniki, ki sploh nimajo telefona, kaj šele pametnega.

in predvsem za to, ker gre za kaprico Hojsa, ki hoče spet neko svojo voljo uveljavit. Kakšen je pa Hojs in njegova volja pa vemo. K šolarček k ne dobi igračke.
 

p4pe

Guru
24. feb 2010
1.589
994
113
48
KR
Ni brezveze, ker če dopustimo to, bodo videli, da lahko to isto počnejo še kje drugje.

K vragu s pogodbami in pogoji uporabe, kajne? Cilj upravičuje vsa sredstva.

Naslednje bo pogojevanje izhoda iz občine s cepljenjem in to s cepivi, ki ti jih bodo oni izbrali. Kako ti bo to všeč?

No evo, so že živci v igri. :p
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.438
1.877
113
Kaj bi pa vi, ki prijavljate aplikacijo kot neprimerno, sploh radi dosegli? Dajte se čisto realno vprašat, kaj je tako groznega, da vam sproža tako močne frustracije in prinaša ven ta otroški nihilizem. Ker ne boste dosegli prav ničesar. Tudi če bi jo Google skinil, jo bodo dali pa na svoj server.

Presoja na US sodišče glede diskriminacije je bila vložena pred dnevi. :zavijazocmi:

Frustracije mi povzroča delovanje te vlade in če bodo imeli Hojs & co en pokvarjen dan ko bodo banali app iz stora, bo moj dan lepši.

Itak je aplikacija poponoma nekoristna in vpliva na epidemijo nima, kjub temu da nas skušajo prepričat nasprotno.

Pa še vedno obstaja upanje da bo v praznih Janšističnih bučah enkrat kliknilo da četudi si na oblasti, ne moreš počet česarkoli hočeš. Optimizem, vem.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
8.182
-2.039
113
Kaj bi pa vi, ki prijavljate aplikacijo kot neprimerno, sploh radi dosegli? Dajte se čisto realno vprašat, kaj je tako groznega, da vam sproža tako močne frustracije in prinaša ven ta otroški nihilizem. Ker ne boste dosegli prav ničesar. Tudi če bi jo Google skinil, jo bodo dali pa na svoj server.

Presoja na US sodišče glede diskriminacije je bila vložena pred dnevi. :zavijazocmi:
Radi bi dosegli, da vlada spoštuje svoje obljube ob uvedbi aplikacije, da bo aplikacija prostovoljna in ne prisilna.
Prostovoljna pa pomeni, da nisi nič drugače obravnavan, če app imaš ali nimaš.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
8.182
-2.039
113
Frustracije mi povzroča delovanje te vlade in če bodo imeli Hojs & co en pokvarjen dan ko bodo banali app iz stora, bo moj dan lepši.

Itak je aplikacija poponoma nekoristna in vpliva na epidemijo nima, kjub temu da nas skušajo prepričat nasprotno.

Pa še vedno obstaja upanje da bo v praznih Janšističnih bučah enkrat kliknilo da četudi si na oblasti, ne moreš počet česarkoli hočeš. Optimizem, vem.
Tako je.
Da je aplikacija popolnoma nekoristna za preprečevanje širjenja virusa je nekaterim bilo jasno že pred uvedbo.
Saj to je jasno tudi vladi, saj niso butasti. Ampak aplikacija ni namenjena zaradi epidemije, ampak je to platforma za totalni nadzor nad državljani.
Vohunjenje - sledenje gibanja, stikov, gledanje v imenik, klice, branje sms-ov, snemanje pogovorov, vklop kamere na daljavo.... vse to se bo dalo z kakšno od bodočih posodobitev.
Kar se pa z aplikacijo ne da, je pa: - opozarjanje na okužene, da se jim izogneš.

Evo so obljubljali, da bo app prostovoljna - evo sedaj že ni.
So obljubljali, da bo open source - evo sedaj že ni več (za aktualno verzijo).
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: Cash

Ted

Guru
8. sep 2007
1.710
587
113
Tako je.
Da je aplikacija popolnoma nekoristna za preprečevanje širjenja virusa je nekaterim bilo jasno že pred uvedbo.
Saj to je jasno tudi vladi, Ampak aplikacija ni namenjena zaradi epidemije, ampak je to platforma za totalni nadzor nad državljani.
Vohunjenje - sledenje gibanja, stikov, gledanje v imenik, klice, branje sms-ov, snemanje pogovorov, vklop kamere na daljavo.... vse to se bo dalo z kakšno od bodočih posodobitev.
Kar se pa z aplikacijo ne da, je pa - opozarjanje na okužene, da se jim izogneš.

Evo so obljubljali, da bo app prostovoljna - evo sedaj že ni.
So obljubljali, da bo open source - evo sedaj že ni (za aktualno verzijo).

Kaj si pa ti pil (in jedel) danes zjutraj? Kdo bo razvil to aplikacijo in na katerih napravah bo delovala na način kot ga opisuješ? :) Edine aplikacije, ki to že počnejo so tiste od Facebook-a in Googla, ki jih tako pogosto uporabljaš/uporabljamo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N in Spajky

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.438
1.877
113
Vohunjenje - sledenje gibanja, stikov, gledanje v imenik, klice, branje sms-ov, snemanje pogovorov, vklop kamere na daljavo.... vse to se bo dalo z kakšno od bodočih posodobitev.
Tule se k sreči lahko vsaj v teoriji zanesem na to da nas bodo korporacije branile pred vlado in vsaj pri iOs u imam kontrolo nad tem do česa ima aplikacija dostop. V tem primeru je to samo covid api.

In četudi os ima backdoor (kar verjetno drži), je to za NSA in verjemite, da Ameriška vlada ne bo kar tako delila svojih skrivnosti z nekim tretjerazrednim balkanskim wannabe diktatorčkom.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
8.182
-2.039
113
Tule se k sreči lahko vsaj v teoriji zanesem na to da nas bodo korporacije branile pred vlado in vsaj pri iOs u imam kontrolo nad tem do česa ima aplikacija dostop. V tem primeru je to samo covid api.
Js se na to nebi preveč zanašal, koneckoncev bi te podatke tudi korporacije s pridom uporabile. Tiste kontrole v Iosu in Androidu pa aplikacije znajo zaobit.

Ti kar povem iz lastnih izkušenj. ob izklopljenem prenosu podatkov in še izklopljenim roamingom, sem plačal operaterju za prenos podatkov. Se je očitno neka aplikacija nekam povezala in izmenjala podatke, katera app pa ne vem.
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.438
1.877
113
Jao, a si z lune padel. Tale izklopljen roaming in prenost podatkov je znana pomanjkljivost LTE omrežja. beri!

In NE, na Iosu aplikacije po regularni poti NE znajo in ne MOREJO zaobiti dostopov. Govorim o regularni poti, ne o špekulacijah z vladnimi backdoori.

Sem bil na večih hekerskih konferencah in ob omembi iOSa, so možiji na govorniškem odru samo skomignili z rameni.

Za Android ne bom govoril. Je preveč razdrobljeno vse skupaj.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
8.182
-2.039
113
Kaj si pa ti pil (in jedel) danes zjutraj? Kdo bo razvil to aplikacijo in na katerih napravah bo delovala na način kot ga opisuješ? :) Edine aplikacije, ki to že počnejo so tiste od Facebook-a in Googla, ki jih tako pogosto uporabljaš/uporabljamo.
Takšne aplikacije že delujejo dolgo časa, eno takšnih sem imel nameščeno na prejšnjem telefonu, sem lahko na PCju spremljal lokacijo, sms-se, vklopil kamero....brez da bi tisti ki je imel telefon v rokah to vedel.
Ampak nadzor nad svojim telefonom sem imel jaz, ne pa vlada. Tu je razlika.