Covid-19 Covid 19 Navodila vlade

mirsi

Predator
4. jun 2014
8.182
-2.029
113
A to je sarkazem?, a so pomembne elastike na maski ali tisto kar je na njih pripeto. Sicer pa ja natakni elastike na šal samo ne se jezit če boš dobil 400€. Ni ti policaj kriv če si ti smotan.
Pri počivalškovih prtičkih so bile elastike pomembne. So potem predlagali, da se rdeče elastike zamenjajo z belo.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
10.070
3.157
113
Floki , zihr si užaljen dohtar, knede?

Ne nisem dohtar, dohtarjev v večini ne maram ker so vzvišene prasi...., mi gre pa na krščen duš ko take neumne primerjave ven mečete, sploh po 9 mesecih ko se ves moraš biti že res smotan da vsake osnovne stvari ne slišiš vsaj 10 krat tudi če jo nočeš.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.430
9.368
113
A to je sarkazem?, a so pomembne elastike na maski ali tisto kar je na njih pripeto. Sicer pa ja natakni elastike na šal samo ne se jezit če boš dobil 400€. Ni ti policaj kriv če si ti smotan.
Na podlagi česa ti bo dal kazen v tem primeru? Ker aveš, na podlagi 3x razloženega na tiskovki ti ne morjo naložit kazni.
Sicer lepo, da podpiraš nebulozo na nebulozo, sam komu to koristi.
Pa preden se kdo vname spet, nosim kirurško masko, šal je bil nadneumnost.
 
  • Všeč mi je
Reactions: nemenabijat in p4pe

p4pe

Guru
24. feb 2010
1.589
994
113
48
KR
Ne nisem dohtar, dohtarjev v večini ne maram ker so vzvišene prasi...., mi gre pa na krščen duš ko take neumne primerjave ven mečete, sploh po 9 mesecih ko se ves moraš biti že res smotan da vsake osnovne stvari ne slišiš vsaj 10 krat tudi če jo nočeš.
No, sej na začetk z odgovorom s bil na dobri poti. Itak da je bil sarkazem. Samo vseeno pa ta "navodila"/"priporočila" oziroma kakorkoli jim rečemo, ne valjajo.
 

p4pe

Guru
24. feb 2010
1.589
994
113
48
KR
No, sej na začetk z odgovorom s bil na dobri poti. Itak da je bil sarkazem. Samo vseeno pa ta "navodila"/"priporočila" oziroma kakorkoli jim rečemo, ne valjajo.
Na k.... mi gre stroka in vlada, ker se ne zjasnejo kaj in kako in so obični kmetavzarji vsi po vrst. Pa da ne bom kakšnga kmeta užalil, ker jih spoštujem in so več vredni kot vlada in stroka... kmetavzar ni kmet!
 

Floki

Guru
6. sep 2007
10.070
3.157
113
Se strinjam da so nekatera navodila vlade "neumna" sploh če jih hitreje spreminjajo kot lahko pokažejo učinek, ampak če vsaj malo razmišljaš s kmečko pametjo pač ne rabiš imeti vsake stvari zapisane v zakonu. Če bi vsako stvar pisali v zakon bi jih imel še 10 krat več kot sedaj pa že tako smo popolnoma zbirokratizinara država.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

Floki

Guru
6. sep 2007
10.070
3.157
113
Če to prevedemo na celo slovenijo, je to 200 okuženih na dan. Sedaj smo pri 1700+ na dan.
A prav razumem?

Če pogledaš na sledilnik imaš pri vsaki regini možnost izbrati povprečje zadnjih 14 dni in na današnji dan je :
- osrednjeslovenska 703
- gorenjska 790
- goriška 717
- obalno-kraška 755
- primorsko-notranjska 1207
- jugovzhodna slovenija 1338
-posavska 1589
- zasavska 923
- savinjska 1191
- podravska 1212
- prekmurje 1383
- koroška 882

Tako da maske se bo nosilo dokler 2 doza cepiva ne bo prijela. Prej ne bo šlo pod 140.
Zdej je kacin nekaj govoril da bodo odprli tiste pokrajine ki imajo manj kot 600 / 100 tisoč primerov, v 7 dneh. To bodo pa gorenjska, osrednja slovenija in obe primorski.
 
Nazadnje urejeno:
  • Haha
Reactions: SamSvoj

FuriousG

Majstr
30. jul 2007
3.363
157
63
37
Kva pa je s tem 7 dnevnim povprečjem? Kako to, da se tuki podatki ne ujemajo? Kaj gledam narobe?
sledilnik.png
Vlada.JPG
 

p4pe

Guru
24. feb 2010
1.589
994
113
48
KR
Se strinjam da so nekatera navodila vlade "neumna" sploh če jih hitreje spreminjajo kot lahko pokažejo učinek, ampak če vsaj malo razmišljaš s kmečko pametjo pač ne rabiš imeti vsake stvari zapisane v zakonu. Če bi vsako stvar pisali v zakon bi jih imel še 10 krat več kot sedaj pa že tako smo popolnoma zbirokratizinara država.
OK, pa dejva še mal... prej so bli vsi šali, bufi, maske doma z gat, tangic narjene v redu, a zdej se je pa una pić.. odločila, da pa so doma maske narejene supr dupr ibr supr, boljše od kirurških? Lej, men je jasna kmečka logika, marsikateremu pa ni, ker ne ve več kaj in kako. In za njih se gre, ne zame, če že tolk propagirate tukej kako mormo za druge skrbet! No, glih dons od svoje mame slišal, da se je eni kolegici (okol 75 let) skoraj že zmešal, ker ne ve več kaj in kako in da ma dost vsega.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
10.070
3.157
113
Že aprila so govorili da razni bufi , šali ne ščitijo ničesar ker prvič so raztegljivi pa še luknje v njih so tolišne da tudi kaplic ne zadržijo. Pa bilo je en kup raziskav tudi na IJS so delal primerjave kjer so bili rezulatiti zanič. ampak čez poletje pa v jeseni tega niso toliko nosili, sedaj ima pa očitnio vsak šal okrog vratu pa je verjetno masrikomu škoda še eno stvar dodatno nosit (moje razumevanje zakaj so jih šele sedaj prepovedal ko je zima).
Za pralne maske so že prej govoril da so vredu, ne tolk kot irurške ampak še vedno zadosti da ne širiš virusa v taki meri. Pa to ni mišjen en sloj bombaža ki ga iz kratke majice izrežeš.
Jaz osebno ne vidim nobenega kompliciranja, dobil in kupil sem kururške maske imam jih dovolj, ne rabim o drugem razmišlat. Stara dva sta dobila doma pralne maske vsak jih ima 5 komadov, vsak drug dan vrže eno gor ko gre v trgovino konc tedna pa prat. Nobenih komplikacij nič, če greš iz plenice, na prtičke , pa BOF pa potem šal po pa imaš skrbi. Lahko bi pa že na začetku dal 15€ za par pralnih mask al pa ravno tolk za 50 kirurških pa ne bi imela problema. Če hodi 2 ure na dan ven ima to za dva meseca.
Če želiš komplicirat boš lahko vedno, vpraš Mirsija ti bo on razložil kako se to dela.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.430
9.368
113
Že aprila so govorili da razni bufi , šali ne ščitijo ničesar ker prvič so raztegljivi pa še luknje v njih so tolišne da tudi kaplic ne zadržijo. Pa bilo je en kup raziskav tudi na IJS so delal primerjave kjer so bili rezulatiti zanič. ampak čez poletje pa v jeseni tega niso toliko nosili, sedaj ima pa očitnio vsak šal okrog vratu pa je verjetno masrikomu škoda še eno stvar dodatno nosit (moje razumevanje zakaj so jih šele sedaj prepovedal ko je zima).
Za pralne maske so že prej govoril da so vredu, ne tolk kot irurške ampak še vedno zadosti da ne širiš virusa v taki meri. Pa to ni mišjen en sloj bombaža ki ga iz kratke majice izrežeš.
Jaz osebno ne vidim nobenega kompliciranja, dobil in kupil sem kururške maske imam jih dovolj, ne rabim o drugem razmišlat. Stara dva sta dobila doma pralne maske vsak jih ima 5 komadov, vsak drug dan vrže eno gor ko gre v trgovino konc tedna pa prat. Nobenih komplikacij nič, če greš iz plenice, na prtičke , pa BOF pa potem šal po pa imaš skrbi. Lahko bi pa že na začetku dal 15€ za par pralnih mask al pa ravno tolk za 50 kirurških pa ne bi imela problema. Če hodi 2 ure na dan ven ima to za dva meseca.
Če želiš komplicirat boš lahko vedno, vpraš Mirsija ti bo on razložil kako se to dela.
Kaj zdej filozofiraš od mask pa kok ni problem? Vprašal sem te, na podlagi česa bodo kaznovali nekoga, ki bo imel na frisu nekaj kar ne bo zgledal kot kirurška maska?
Šli so v brezvezno dlakocepljenje zarad max enega na 10 ki ma mogoče šal gor. Jih je bistveno več takih, ki ne znajo uporabljat kirurških. Da Počivalškovih prtičkov niti ne omenjam.....
 

Floki

Guru
6. sep 2007
10.070
3.157
113
A to ti jih je prinesla sestrica, ko so iz kamijona dol padle, ko so robo dostavljali v UKC, pa jih je pobrala pa domov prinesla?

Ne, 2 škatli (100 komadov) smo dobili v službi po osebi. Ostale in ffp 2 sem pa sem jih pa že sam kupil. Za 15€ ne rabin prosit stvari iz UKC, so že tako preveč reveži.

Kaj zdej filozofiraš od mask pa kok ni problem? Vprašal sem te, na podlagi česa bodo kaznovali nekoga, ki bo imel na frisu nekaj kar ne bo zgledal kot kirurška maska?
Šli so v brezvezno dlakocepljenje zarad max enega na 10 ki ma mogoče šal gor. Jih je bistveno več takih, ki ne znajo uporabljat kirurških. Da Počivalškovih prtičkov niti ne omenjam.....

Na podlagi česa ne vem, boš policaja vprašal ko te bo dobil. Spet opravičuješ izgovore na račun drugih, zato ker ne znaš uporabljati irurške maske lahko pa on šal nosi. Res ste tipični balkanci, prebereš nek ukrep pa prva stvar začneš iskat izgovor zakaj pa ne ker nekdo drug pa tud nečesa ne počne prav. Sicer pa si v danjeh nekaj mesecih mogoče videl koga s Počivalškovimi na obrazu?