Covid-19 Covid 19 Navodila vlade

gr69

Guru
15. dec 2009
11.544
2.602
113
še v SLO - ampak komaj
A vam še kar ni jasno, da fabrke, nikoli ne bodo “priznale”, da so se delavci okužili med delom, dokler bo takšna okužba klasificirana kot “poškodba pri delu” in posledično popolnoma na bremenu delodajalca. Samo se mora še nekdo spomniti in stroške morebitnega daljšega zdravljenja in pripadajočo bolniško, ki gre v breme ZZZS, refundirati pri dotičnim delodajalcu.

Še žn-tič: takojšnje testiranje, določitev tesnih stikov, takoj karantenske odločbe, stroške (bolniška, izpad delavca, morebiti izpad dohodka) krije država* (“takoj” in brez gore administracije za vlagatelja) in bomo uspeli zajeziti širjenje. Seveda ob upoštevanju ostalih ukrepov - maske, distance, DSO pravila, itd.
Karkoli drugega je “jebe lud zbunjenog”.
* ja, je drago in ja plačali bomo vsi - a sedaj pa ne plačujemo in je morda poceni?
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.457
1.407
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Z današnjim dnem dovoljujejo oglede botaničnih vrtov, arheoloških parkov ipd., kamor recimo spada Arboretum Volčji potok, Sečoveljske soline.... Zdej me pa zanima, si grem jaz lahko ogledat sečoveljske soline, če pa je v veljavi odlok o omejitvi gibanja?
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.457
1.407
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Se pravi, spet eden od mimosunov te vlade! Kdo od domačinov pa bo šel v Arboretum ali v soline???? Taki parki so namenjeni širšemu krogu ljudi, še najmanj zanima to domorodce.
Ko že misliš, da vlada ne more sproducirati še večjih neumnosti, kot so jih do zdaj, te vedno znova presenetijo!
 
  • Všeč mi je
Reactions: gr69

gr69

Guru
15. dec 2009
11.544
2.602
113
še v SLO - ampak komaj
Bravo vlada - torej so sedaj soline* odprte, s tem ni več razloga za kakršnokoli državno podporo saj lahko normalno delajo ...

* soline kot sinonim za parke, arboretume ipd, ki si jih ogledujejo predvsem lokalci ...
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Mogoče se odpirajo "pridne" regije, ali pa znotraj regij. Počakajmo na prve odzive o smučarjih. ;)
 

tomi

Guru
1. sep 2007
18.352
9.689
113
40
MB
Vsak približno razsoden delodajalec vseeno ve, da mu 1 okuženi (tudi če nesimptomatski) lahko okuži pol proizvodnje, izpad pa bo suma sumarum višji, kot če bi imel enega brezplačno doma.

mislim da smo zdaj v tej krizi ugotovili da je precej večji procent ljudi konkretno usekanih, kot si je kdorkoli upal mislit, po nekem verjetnostnem računu so nekateri od teh tudi delodajalci, tak da ja.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.140
3.610
113
Marlbor
Okužbe znotraj podjetij se širijo v glavnem v podjetjih v državni in občinski lasti.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ni več tega, od sredine novembra že ne. Saj pa smo že 10X prilepli nov odlok (objavljen v UL).