Covid-19 Covid 19 Navodila vlade

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.601
-205
113
A ni Jelko nekaj nedolgo nazaj fantaziral, da so samo kirurške maske dovoljene? Potem je za nekaj časa potihnilo zdaj so pa "aja mimogrede med drugimi novicami dovoljene so samo kirurške in pralne maske" .

kolikor sem jest poslusal radio, je bilo skoz govora o kirurskih in pralnih.... so pa kasneje neki izrecno pojasnjevali da so tudi pralne, doma izdelane dovoljene... ne vem, kje je nastal šum...
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.601
-205
113
postaja pa tole vse skupaj politicno...

zdej so cakal, da je sla Tarca mim, v soboto se bojo sem prerekal brez kamer, in sprostil nekaj ukrepov le za to da se malo umiri ljudstvo. smucisca se odpirajo, obcine pa tud pomoje.

gantar in beovicka pa ne vem kaj bosta nardila....
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.412
3.525
113
Malo bosta lajala v prazno in čakaka, da čas naredi svoje. Januarja gremo po naravni poti navzdol z maskami ali pa brez.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.601
-205
113
gantar skoz neki grozi, bomo pa videli kaj bo res...

januarja dol, in marca spet gor... in da ne bojo delal podobnih napak, bo kar takoj lock-down, da bo za zihr.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Storitev, ki nimaš na voljo v svoji občini lahko greš iskat v druge. Tudi k frizeru lahko greš v tujino.
Malo zavajaš, saj v tujini trenutno skoraj ne moreš (razen določenih izjem), kar je "maslo sosednjih držav in ne nas. Seveda pa to ne velja za smučanje. Dovoljeno je smučanje LE V LASTNI OBČINI, z majhno neuradno/uradno (kdo bi vedel?) izjemo, da za dostop do smučišča v lastni občini, lahko prehajaš mejo občine, kadar takega dostopa ni skozi tvojo občino. Recimo iz MB na Bellevue z avtom ne moreš drugače kot preko druge Občine. Moraš pa imet izjavo skladno z ne vem katerim odlokom. :bonk:

 
2. okt 2007
3.754
2.224
113
gantar skoz neki grozi, bomo pa videli kaj bo res...

januarja dol, in marca spet gor... in da ne bojo delal podobnih napak, bo kar takoj lock-down, da bo za zihr.

do marca, vsa po načrtih, bo večina rizičnih že cepljenih, tako bo tudi pritisk na bolnice manjši, nekaj pa bo tudi naravna, pot, saj je trenutno več kot 10% prebivalstva prebolelo covid, prej blizu 20%.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gonzo

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Malo zavajaš, saj v tujini trenutno skoraj ne moreš (razen določenih izjem), kar je "maslo sosednjih držav in ne nas. Seveda pa to ne velja za smučanje. Dovoljeno je smučanje LE V LASTNI OBČINI, z majhno neuradno/uradno (kdo bi vedel?) izjemo, da za dostop do smučišča v lastni občini, lahko prehajaš mejo občine, kadar takega dostopa ni skozi tvojo občino. Recimo iz MB na Bellevue z avtom ne moreš drugače kot preko druge Občine. Moraš pa imet izjavo skladno z ne vem katerim odlokom. :bonk:

O fak no. "Noben odlok ne prepoveduje da se ljudje odpravijo v naravo". :nigladek:
A bomo zdaj še počakali, da v UL napišejo, kaj je v naravi in kaj ni?
A to pomeni, če v svoji občini nimam narave, gremo lahko tudi v sosednjo?
A to pomeni, če v svoji občini nimam morja, grem lahko v Koper?
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Komu zdaj to :nigladek: ?

Prehod občinskih mej JE PREPOVEDAN razen za izjeme iz ODLOKA, ki je bil objavljen v UL (pazi sedaj!) 9.12. in velja OD 12.12..

Če mi najdeš izjemo v smislu rekreacije - kot je veljala do sredine novembra zaradi golfistov (tak po spominu: se dovoli prehod občinske meje zaradi izvajanja rekreacije na zelenih površinah, ki jih v lastni občini ni), istočasno pa so zajebavali pohodnike in kolesarje na križiščih cest in poti, ti bom zelo hvaležen.
In po vrsti:
- da, res je
- ni treba, ampak pri pomanjkanju ZKP, bi bilo dobrodošlo
- ne glumi budale
- seveda NE.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Komu zdaj to :nigladek: ?

Prehod občinskih mej JE PREPOVEDAN razen za izjeme iz ODLOKA, ki je bil objavljen v UL (pazi sedaj!) 9.12. in velja OD 12.12..

Če mi najdeš izjemo v smislu rekreacije - kot je veljala do sredine novembra zaradi golfistov (tak po spominu: se dovoli prehod občinske meje zaradi izvajanja rekreacije na zelenih površinah, ki jih v lastni občini ni), istočasno pa so zajebavali pohodnike in kolesarje na križiščih cest in poti, ti bom zelo hvaležen.
In po vrsti:
- da, res je
- ni treba, ampak pri pomanjkanju ZKP, bi bilo dobrodošlo
- ne glumi budale
- seveda NE.
:nigladek: gre Kreku.
Ne, resno me zanima. Če grem lahko v drugo občino smučat, zakaj ne morem v drugo občino na morje?
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ne smeš v drugo občino smučat! Pika.

Meje občin so zaprte trenutno in od sobote še 7 dni.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
9.229
9.412
113
EU
O fak no. "Noben odlok ne prepoveduje da se ljudje odpravijo v naravo". :nigladek:
A bomo zdaj še počakali, da v UL napišejo, kaj je v naravi in kaj ni?
A to pomeni, če v svoji občini nimam narave, gremo lahko tudi v sosednjo?
A to pomeni, če v svoji občini nimam morja, grem lahko v Koper?
Ne moreš se sklicevati na Krekove razlage odlokov o tem kaj je narava. :rolleyes::valjamse:
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Ne smeš v drugo občino smučat! Pika.

Meje občin so zaprte trenutno in od sobote še 7 dni.
Sem šel prav pogledat v UL. Ni nikjer omenjeno, da lahko prehajaš meje občin, vsaj za1x ne.
Samo je tole zelo spolzek teren: če "nečesa" v lastni občini nimaš, greš lahko v drugo. Se smučišče lahko tolmači kot storitev?

"12. dostop do trgovin ali storitev v drugi občini, če so bližje prebivališču osebe, kot so te trgovine ali storitve v občini prebivališča, ali če jih v občini prebivališča ni, "
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.072
4.075
113
Je kdo včeraj gledal Tarčo?

A ni čudno, da noben od politikov, ko so jih spraševali, kako naprej, ni omenil, da bi bilo najprej potrebno na čelo NIJZ-ja postavit epidemiologa (npr. Eržev) in ne dr. Drogo in na čelo strokovne skupine postaviti epidemiologa (Fafangel) in ne infektologinjo?
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.140
3.610
113
Marlbor
Sem šel prav pogledat v UL. Ni nikjer omenjeno, da lahko prehajaš meje občin, vsaj za1x ne.
Samo je tole zelo spolzek teren: če "nečesa" v lastni občini nimaš, greš lahko v drugo. Se smučišče lahko tolmači kot storitev?

"12. dostop do trgovin ali storitev v drugi občini, če so bližje prebivališču osebe, kot so te trgovine ali storitve v občini prebivališča, ali če jih v občini prebivališča ni, "
Smučanje je zagotovo storitev, saj tudi plačaš in dobiš račun. Ni pa storitev sprehod ob morju, vsaj dokler ne izstavljajo računov za takšno dejavnost.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Kaj pa PZA? Še posebej če je free. Je še vedno storitev?
Pa saj vemo o čemu je govora. Če bodo spustili folk iz občin na smučišča, se bojo(mo) ostali bunili. Sploh ker imam frizuro čist v kurcu.