Covid-19 Covid 19 Navodila vlade

Car

POSTman
4. avg 2007
8.314
1.183
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Itak bo štala, ker bo prepovedano druženje ob grobovih v pelc montlih in obiranje drugih. Lej jo, ta ma pa spet druzga, lej jo, kok se je opicanila, lej, kok majo pr sosedu zanikrn grob, lej, ko majo umetne rože, lej........
Če bo šlo to čez brez kršenja, bo šlo potem vse!

Btw., na moje konkretno vprašanje še vedno nisem dobil konkretnega odgovora. :cool:
 

R0KY

Guru
30. apr 2010
3.830
715
113
Itak bo štala, ker bo prepovedano druženje ob grobovih v pelc montlih in obiranje drugih. Lej jo, ta ma pa spet druzga, lej jo, kok se je opicanila, lej, kok majo pr sosedu zanikrn grob, lej, ko majo umetne rože, lej........
Če bo šlo to čez brez kršenja, bo šlo potem vse!

Btw., na moje konkretno vprašanje še vedno nisem dobil konkretnega odgovora. :cool:
Ne bit tok preprican. Grobovi so zunaj, tko da v teoriji se lahko s familijo in masko sprehodis ke. Potem pa z drugo familijo razglablas na tri metre dalec kaksn grob ma francka ta let, k ni sla pod nujno zrihtat.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.547
8.900
113
Lej, jaz sem bil skorajda proglašen za bebca, ker ne razumem, kako ti lahko neka tretja oseba odredi samoizolacijo.
Menda smo temu včasih rekli "prostovoljni mus". :bonk:
Če bi bil v situaciji (na srečo nisem), kjer delodajalca niti kaj dosti ne briga, a sem potencialno okužen ali ne, niti ne bi mogel delati od doma, bi unemu ki mi odreja SAMOkarkoli, lepo pokazal samo sredinec. In to vse samo zato, ker država špara tako, da fizikalci kurijo dopuste in kurcepalce. Če moraš biti iz zdravstevenih razlogov v karanteni oz. doma, naj pišejo bolniško ali pa naj se jebejo.
Lahko se je it enmu poslancu samoizolacijo, ker bo itak dobil polno plačo, pa če se prikaže na "šiht" ali ne, verjetno bo kasiral še kak dodatek na delo v izrednih razmerah. Banda gnila nedojebana.
Pa kako lohk take pišeš no. Osrednji mediji so krivi, pa unih par mandeljcev vsak petek v centru, pa Ćordić migrant, pa uni k sred pola mask ne nosmo, the list goes on and on.... Da bi pa enkrat vsi skup rekl dost je nesposobnih idiotov na kerikol vodilni poziciji, to pa ne. Rajš majmuni štejejo ljudi brez mask na sprehajalnih poteh in kimajo Kacinu k nabija o nekih druženjih pa kurcupalcu, ta je res odpelan, k res, ampak zdej pa res ne vem, kva še išče tm na prižnici. Tja že davno paše civilna zaščita pa en normalen predstavnik zdravstva in stroke.
Janši bi pa prepovedu jeben twiter, norec zmešani. A se prek twiterja nagovarja državljane in jih zapira v občine, al se ma jajca pa se to pove normalno? Twiter nej ma za politične igrice, zdej je predsednik vlade in ne pajac.
 
2. okt 2007
3.596
2.037
113
sedaj še zraven dovoljenja delodajalca, da lahko grem v službo in se gibam izven matične občine rabim podpisano izjavo, kjer to navedem? In to za vsak dan?
 

Ledenko

Guru
18. jul 2011
2.474
862
113
Mene zanima, a so potrdila, ki so dovoljevala prehod med regijami, po uvedbi omejitve na občine, zdaj brezpredmetna ali se jih vseeno (vsaj v določenih primerih) še lahko uporablja naprej? Ker vidim, da je vlada včeraj na svoji spletni strani dodala nek vzorec izjave:

Dokazila in izjave
Pri prehajanju med občinami mora imeti posameznik pri sebi ustrezno dokazilo, s katerim izkaže uveljavljanje izjeme, in lastnoročno podpisano čitljivo izjavo, ki vsebuje naslednje podatke:

  1. ime in priimek,
  2. naslov bivališča,
  3. naslov oziroma kraj cilja potovanja,
  4. navedbo razloga, ki upravičuje gibanje in zadrževanje,
  5. navedbo morebitnih ožjih družinskih članov ali članov skupnega gospodinjstva, ki gibljejo in zadržujejo z njim,
  6. navedbo, da njemu ali ožjim družinskim članom ali članom skupnega gospodinjstva, ki se gibljejo in zadržujejo z njim, ni bila odrejena osamitev (izolacija) ali karantena,
  7. navedbo, da se zaveda kazenske ali odškodninske odgovornosti zaradi neupoštevanja predpisov, odredb ali ukrepov za zatiranje ali preprečevanje nalezljivih bolezni pri ljudeh,
  8. navedbo, da se zaveda omejitev iz tega odloka in da jih bo spoštoval.
Dokazilo in izjavo mora oseba na zahtevo pokazati inšpektorju Zdravstvenega inšpektorata Republike Slovenije ali policistu.
Glede na to, da je moje delo po terenu, naj zdaj zaradi vsake stranke, ki jo bom obiskal, vsakič izpolnjeval novo izjavo? A so fuknjeni?
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.547
8.900
113
Jelko Kacin, vladni govorec za covid-19

Kaj naj vsebuje obrazec za prehajanje meja občin?


  1. Ime in priimek
  2. Naslov bivališča
  3. Naslov oz. kraj cilja potovanja
  4. Navedba razloga, ki opravičuje gibanje oz. potovanje
  5. Navedba ožjih družinskih članov ali članov skupnega gospodinjstva, ki se gibljejo in zadržujejo z osebo
  6. Navedba, da osebam ni bila odrejena samoizolacija
  7. Navedba, da se oseba zaveda kazenske ali odškodninske odgovornosti zaradi neupoštevanja ukrepov ali odredb glede preprečevanja širjenja nalezljivih bolezni
  8. Navedba, da se oseba zaveda omejitev odloka in da jih bo spoštovala
A to ta zmazek mislite. Sej ne vedo kaj delajo.........
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.547
8.900
113
Ne, ne pišem potnih nalogov. A zjutri k grem u službo nej si tud nalog napišem....???

To bo zarad ajncvajev, k so mislili, da se lohk šetajo okol, sam če so zaposleni.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Pa jih začni. Pet klikov po internetu in "krompirjev štempl" - a je tako težko? ;)

V bistvu pa sem Ledenko odgovarjal, ampak velja za vse. Če se ti ne rezlja iz krompirja, pač napišeš, poslujemo brez žiga. :evil:
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Še dobr, da sem doma, ta teden koristim celo krompirjev dopust.
Na srečo sem se dovolj zgodaj oborožil z zalogo cementa, peska in robnikov.
Grem šljakat, ker sicer enmal popizdim, ko berem idiotizme "covid krizne ekipe".
Faking debili, na EKI naj grejo pa tam ostanejo.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.547
8.900
113
Ne, jih ne bom. Je pa v službenem avtu lepo nalog, kamor vpišem relacijo in to bo zadost. Če pa mislijo, da bom pisal s čim vse sem seznanjen se pa motijo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: novaa

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Priznam, sem fan Magnusa (risar Alana Forda) - a mislite da general Glanckopf govori o trenutni kovid situaciji v Sloveniji?




122671801_1440497069475736_8451624824447385968_n.jpg
 
  • Haha
Reactions: Car

jello

Guru
22. sep 2008
9.671
3.558
113
Jelko Kacin, vladni govorec za covid-19

Kaj naj vsebuje obrazec za prehajanje meja občin?


  1. Ime in priimek
  2. Naslov bivališča
  3. Naslov oz. kraj cilja potovanja
  4. Navedba razloga, ki opravičuje gibanje oz. potovanje
  5. Navedba ožjih družinskih članov ali članov skupnega gospodinjstva, ki se gibljejo in zadržujejo z osebo
  6. Navedba, da osebam ni bila odrejena samoizolacija
  7. Navedba, da se oseba zaveda kazenske ali odškodninske odgovornosti zaradi neupoštevanja ukrepov ali odredb glede preprečevanja širjenja nalezljivih bolezni
  8. Navedba, da se oseba zaveda omejitev odloka in da jih bo spoštovala
A to ta zmazek mislite. Sej ne vedo kaj delajo.........

Temu sami pravijo debirokratizacija, s katero opletajo če se le da. Ljudje naj romane pišejo če hočejo v službo, njim je pa težko kaj več kot enozložnico na twiter skozlat.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Zdej smo ze v takem stanju, da moras zvecer ob 22.00 pregledat novice in Twiterje, da ves, ce gres lahko naslednji dan iz bajte vn :bonk:
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.353
1.733
113
Nujno vzdrževanje groba.
Nujno vzdrževanje groba?
Nujno vzdrževanje groba!!!!???
NUJNO VZDRŽEVANJE GROBA !!!!?????!!!$$$#%%@@@

Res piše Nujno vzdrževanje groba. WHAT THE FUCK!

K ljubici v drugo občino ne smeš. Vnuki ne smejo obiskat starih staršev..... in potem piše nujno NUJNO FACKING VZDRŽEVANJE GROBA.

Živ dokaz da tej vladi več pomeni kopanje po kosteh, kot pa ljudje in njihova dobrobit. Naj jih pes poščije!
 

wilburxxx

Guru
29. sep 2010
5.160
1.184
113
In pol danes vidim en kup sprehajalcev starih nad 60 let in več, ki špilajo varuške otrokom.
70% oseb zbolelih za covid, ki jih poznam pa je covid ravno od otrok fasad.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Car

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Jaz sem se ze kakih 5 let nazaj sprijaznil, da je ta svet sel v 3 mile pi..eed m.at..ine in me sploh ne preseneca vec nic. Svet je GOTOF! No, nisem se se sprijaznil, ker ratam vsakic zivcen, ko vidim kako bebasto situacijo in ne morem verjet svojim ocem...ma fukjeno je vse skupaj...konec. Kje je exit?
 
Nazadnje urejeno:

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.443
4.546
113
In pol danes vidim en kup sprehajalcev starih nad 60 let in več, ki špilajo varuške otrokom.
70% oseb zbolelih za covid, ki jih poznam pa je covid ravno od otrok fasad.
Kako pa bo drugače? 70% Slovencev si komaj zna zavezat vezalke zjutraj, če ni mamice ali očija v spodnjem štuku. Večina jih veselo koristi za čuvanje in pobiranje otrok, kuhanje in še marsikaj drugega. Pride Covid in otrok je doma. Normalno, da bo pri starih starših, saj je drugače tudi vedno, ko je bolan ali med počitnicami ali popoldan ali čez vikend. Na drugi strani dodaj še mutave šefe, ki znajo samo vpit, da pridi delat, bog ne daj, če si bolan, da si doma, kaj šele, da ti nič ni in moraš, reva, čuvat otroke, saj si ja popolnoma neuporaben osebek in neprimeren za njihovo fantastično firmo.

Kombinacija se ti čudovito poklopi v časih, v katerih smo sedaj.