Covid-19 Covid 19 Navodila vlade

Car

POSTman
4. avg 2007
8.302
1.178
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Eno vprašanje za alter doktorje:
Moja draga je zbolela, ima kar nekaj simptomov in je bila testirana. Tip, ki ji je porival palčko v nos je rekel, da morava biti do izvidov oba v samoizolaciji. A ni bilo nekje rečeno, da moraš hodit delat, tudi če je partner pozitiven, dokler tudi sam ne razviješ simptomov bolezni? Torej, kaj naj naredim, kdo mi potrdi samoizolacijo, če je potrebna, itd.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.574
113
Marlbor
Eno vprašanje za alter doktorje:
Moja draga je zbolela, ima kar nekaj simptomov in je bila testirana. Tip, ki ji je porival palčko v nos je rekel, da morava biti do izvidov oba v samoizolaciji. A ni bilo nekje rečeno, da moraš hodit delat, tudi če je partner pozitiven, dokler tudi sam ne razviješ simptomov bolezni? Torej, kaj naj naredim, kdo mi potrdi samoizolacijo, če je potrebna, itd.
Ravno to je problem, da ti noben ne potrdi izolacije. V službi boš dal dopust, če je delodajalec butast, pa boš celo moral iti delat.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.438
4.545
113
Eno vprašanje za alter doktorje:
Moja draga je zbolela, ima kar nekaj simptomov in je bila testirana. Tip, ki ji je porival palčko v nos je rekel, da morava biti do izvidov oba v samoizolaciji. A ni bilo nekje rečeno, da moraš hodit delat, tudi če je partner pozitiven, dokler tudi sam ne razviješ simptomov bolezni? Torej, kaj naj naredim, kdo mi potrdi samoizolacijo, če je potrebna, itd.
Kaco mode: A ni dovolj resna situacija že, da je ne glede na pravila jasno, da se samoizoliraš, najbolje za 1 leto. Enako žena. Enako otroci. Enako cela vas.
Šef mode: briga me, pridi delat!
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
A ni v PKP4 že predvidena 5 dnevna odsotnost brez dokazila? Se mi to nekje po malih možganih valja.
 

Zebdi

Fizikalc
11. dec 2017
434
137
43
Za PKP4 ne vem, je pa zagotovo vključena v PKP5 - ne sicer 5 dnevna, temveč 3 dnevna bolniška odsotnost brez dokazila. Nadomestilo krije ZZZS.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

Car

POSTman
4. avg 2007
8.302
1.178
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Je predvidena, ampak mene vseeno zanima. Rad bi se držal vladnih navodil, pa se jih bom izgleda težko. Sam se počutim ok, šel bi delat, se mi ne da viset doma cel dan, pa še v službi me potrebujejo, saj je zaradi korone v velikem porastu dostava paketov. :cool:
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.771
-198
113
Je predvidena, ampak mene vseeno zanima. Rad bi se držal vladnih navodil, pa se jih bom izgleda težko. Sam se počutim ok, šel bi delat, se mi ne da viset doma cel dan, pa še v službi me potrebujejo, saj je zaradi korone v velikem porastu dostava paketov. :cool:
Greš delat, daš masko gor in ščitiš druge. Drugi pa tudi. A ni to rešitev? Če maske ščitijo, potem se nimate kaj bat :evil:
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.497
8.862
113
Eno vprašanje za alter doktorje:
Moja draga je zbolela, ima kar nekaj simptomov in je bila testirana. Tip, ki ji je porival palčko v nos je rekel, da morava biti do izvidov oba v samoizolaciji. A ni bilo nekje rečeno, da moraš hodit delat, tudi če je partner pozitiven, dokler tudi sam ne razviješ simptomov bolezni? Torej, kaj naj naredim, kdo mi potrdi samoizolacijo, če je potrebna, itd.
Če je tvoja pozitivna, si skor 99% tud ti.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Eno vprašanje za alter doktorje:
Moja draga je zbolela, ima kar nekaj simptomov in je bila testirana. Tip, ki ji je porival palčko v nos je rekel, da morava biti do izvidov oba v samoizolaciji. A ni bilo nekje rečeno, da moraš hodit delat, tudi če je partner pozitiven, dokler tudi sam ne razviješ simptomov bolezni? Torej, kaj naj naredim, kdo mi potrdi samoizolacijo, če je potrebna, itd.
Lej, jaz sem bil skorajda proglašen za bebca, ker ne razumem, kako ti lahko neka tretja oseba odredi samoizolacijo.
Menda smo temu včasih rekli "prostovoljni mus". :bonk:
Če bi bil v situaciji (na srečo nisem), kjer delodajalca niti kaj dosti ne briga, a sem potencialno okužen ali ne, niti ne bi mogel delati od doma, bi unemu ki mi odreja SAMOkarkoli, lepo pokazal samo sredinec. In to vse samo zato, ker država špara tako, da fizikalci kurijo dopuste in kurcepalce. Če moraš biti iz zdravstevenih razlogov v karanteni oz. doma, naj pišejo bolniško ali pa naj se jebejo.
Lahko se je it enmu poslancu samoizolacijo, ker bo itak dobil polno plačo, pa če se prikaže na "šiht" ali ne, verjetno bo kasiral še kak dodatek na delo v izrednih razmerah. Banda gnila nedojebana.
 

Zebdi

Fizikalc
11. dec 2017
434
137
43
Če bi bil v situaciji (na srečo nisem), kjer delodajalca niti kaj dosti ne briga, a sem potencialno okužen ali ne, niti ne bi mogel delati od doma, bi unemu ki mi odreja SAMOkarkoli, lepo pokazal samo sredinec. In to vse samo zato, ker država špara tako, da fizikalci kurijo dopuste in kurcepalce. Če moraš biti iz zdravstevenih razlogov v karanteni oz. doma, naj pišejo bolniško ali pa naj se jebejo.
Ne me držat za besedo, ampak mislim, da se to po novem rešuje na relaciji delodajalec - medicina dela in športa, ki po potrebi izda potrdilo o potrebni karanteni.