Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Blindvaxarji po moje tudi ne saj niso modro razmislili - obešati na svoj imunski sistem nekaj nepreizkušenega oziroma sedaj že dokazano dvomljivega delovanja je milo rečeno bolno.
Glede fake news pa smo prišli tako daleč, da preprosto ne moreš verjeti prav nobenemu zapisu, ki jih v zadnjemu času največ prebiramo na internetu.
Pa ne čitaj samo Slo. rumenih časnikov, čeprav je dolžnost "cookiev", da pač ponujajo linke z zadevami, ki ji človek že prej opazuje.
Če zase misliš, da si "modri mož" prečitaj zapise, kaj vse so obljubljali od cepiv in spotoma se še vprašaj, katera cepiva so ostala v uporabi, njihovi učinkovitosti, razvoju ter prilagoditvi na nove seve od odkritja naprej in zakaj.
Vsak se odloča glede na trenutno situacijo. Zame so cepiva plus če me obvarujejo bolnisnice. Zaenkrat bolj zaupam osennemi zdravniku kot anti anti z 6 razredi os. Šole ali pa doktoratom na fejsbuku.
Kar je prav bo pokazal čas. Nekaj mi pravi da do spomladi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Jeri in p4pe

bertoncl

Guru
4. jun 2015
1.793
629
113
Če so v par mesecih razvili cepivo na katerega lahko "obesiš" antigen katerega koli virusa se postavi vprašanje zakaj niso še "obesili" gor delte,...
Cepljenih pa po zagotovilih cca. pol leta nazaj sploh ne bi smelo biti v bolnišnicah razen zaradi rezanje kurjih oči iz stopal ;)

download.jpg
 
  • Haha
Reactions: Matey

damirj

Guru
9. maj 2012
5.155
2.332
113
Če so v par mesecih razvili cepivo na katerega lahko "obesiš" antigen katerega koli virusa se postavi vprašanje zakaj niso še "obesili" gor delte,...
Cepljenih pa po zagotovilih cca. pol leta nazaj sploh ne bi smelo biti v bolnišnicah razen zaradi rezanje kurjih oči iz stopal ;)

Še eden, ki je nasedel propagandi anticepilcev. Ta izjava o hitri prilagoditvi cepvia je največji hit anticepilcev, verjetno zaseda prvo mesto, ali pa največ tretje. Naredit cepivo je samo eden od korakov, so še drugi koraki. Ampak potem sami anticepilci sproducirajo oksimoron. Cepivo je premalo testirano, hkrati bi pa cepivo dali v uporabo brez testirat?!
 
  • Všeč mi je
Reactions: bertoncl

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
16.047
4.030
113
Še eden, ki je nasedel propagandi anticepilcev. Ta izjava o hitri prilagoditvi cepvia je največji hit anticepilcev, verjetno zaseda prvo mesto, ali pa največ tretje. Naredit cepivo je samo eden od korakov, so še drugi koraki. Ampak potem sami anticepilci sproducirajo oksimoron. Cepivo je premalo testirano, hkrati bi pa cepivo dali v uporabo brez testirat?!

Kateri koraki? Res me zanima strokovni izgovor, ki ga že nekaj časa vlečete tu okoli. Anticepilci se spravljajo na to ker je bilo s strani stroke, svetovne in naše rečeno da so nove tehnologije cepiva bile spuščene v pogon zato da se cepivo lahko hitro prilagodi in proizvaja na nove seve. Sam mislim da birokracija in testiranje tu enostavno nista izgovora.

Ti jst povem pravi odgovor. Novo cepivo ne bo nič bolj učinkovito, ker delta sev ni toliko različen od wuhanca s stališča odziva imunskega sistema. Slabo delovanje cepiv ni posledica neprilagoditve na sev, ampak ensotavno tega da cepivo kot tako ni dovolj učinkovito oz. mu učinkovitost zelo hitro pada.

Glede testiranja se za nove verzije cepiva ne rabi nekega silnega testiranja za odobritev. Za samo tehnologijo cepiv pa se ga rabi Skratka mešaš hruške in jabolka. Če je mrna/vektor tehnologija "init" varna/nevarna, potem je bilokakšna modifikacija obstoječega cepiva povsem enako varna/nevarna.

Aja tudi če bi prišlo novo cepivo. V slo imamoo trenutno na lagerju 900k doz cepiva. Če bi prišlo novo oz. ob prvi novici da bi mogoče prišlo lahko to cepivo samo še vržemo stran. Novo cepivo pa bi najbrž vsaj na začetku prihajalo v omejenih količinah. S stališča cepilne strategije je torej NAJSLABŠE da bi sredi sezone virusnih obolenj dali ven novo cepivo, ker bi podrli vso strategijo in zafurali še to kar je delujočega. Tako da če naši niso res zelo neumni, nove verzije cepiva ne bo za rajo do konca sezone oz. realno do začetka naslednje ko tudi ima smisel cepit populacijo glede na vsa trenutno znana dejstva.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
5.155
2.332
113
Naši? Kdo so to "naši"? Covid problem je globalen, rešuje se na globalen način. Slovenija je ena majhna vas, pravzaprav nepomembna. Prav lahko se zgodi, da bomo morali mi res porabiti vso staro zalogo, prej kot bomo dobili novo, pa še kasirali bomo kakšno zalogo od katere od držav, nekako podobno kot mi ki smo poslal zalogo pred potekom ne vem kam že.

Glede korakov pa... ti kar sledi naprej korakom anticepilcem, očitno je to kar želiš slišati, ostali argumenti so ti poscana voda.

Glede testiranja se za nove verzije cepiva ne rabi nekega silnega testiranja za odobritev. Za samo tehnologijo cepiv pa se ga rabi Skratka mešaš hruške in jabolka.

Sam mislim da birokracija in testiranje tu enostavno nista izgovora.

Kar na plano s kakšnimi podatki in informacija v zvezi s tem.
 

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
2.007
828
113
iz cistega firbca - je že kdo vprašal tega, ki nas na vratih skenira in gleda osebno za njegov PCT potrdilo?
danes naletel na petrolu na enega nevzgojenega mulca.. vsaj "dober dan" bi se lohk naučil
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
16.047
4.030
113
Naši? Kdo so to "naši"? Covid problem je globalen, rešuje se na globalen način. Slovenija je ena majhna vas, pravzaprav nepomembna. Prav lahko se zgodi, da bomo morali mi res porabiti vso staro zalogo, prej kot bomo dobili novo, pa še kasirali bomo kakšno zalogo od katere od držav, nekako podobno kot mi ki smo poslal zalogo pred potekom ne vem kam že.

Glede korakov pa... ti kar sledi naprej korakom anticepilcem, očitno je to kar želiš slišati, ostali argumenti so ti poscana voda.





Kar na plano s kakšnimi podatki in informacija v zvezi s tem.

1. jst ne sledim argumentom anticepilcev, sam se nimam za anticepilca, sem pa že od začetka izpostavlja skepso do cepljenja kot (edine) rešitve za problem covida in bom to tudi počel dokler se ne izkaže nasprotno. Da so vsi (logični) argumenti ki kažejo na splošno neučinkovitost cepiv anticepilski je pa čisto zblojena cepilska logika oz. da ne bom žalil cepljenih (tudi sebe torej), logika nekoga ki ne zna razmišljat dalj kot to kar mu servirajo kot uradno resnico mediji in oblast.

2. podatki se sami razlagajo oz. imaš prakso vse naokoli, nisem jst tisti ki bi odgovorjal in iskal odgovore zakaj se npr. države s 90+% precepljenostjo zapirajo isto kot lani če pa je cepivo rešitev.

BTW ker moj doseg odločanja o prihodnosti ne seže dalj kot do meja naše države mi "mi" predstavlja trenutno okvire države slovenije. Izgovor da mi delamo samo kar drugi delajo ni izgovor oz. če si na neki funkciji da prepisuješ od EU, potem bodi na tisti funkciji tudi ko državljani zlivajo gnojnico nate in to pokončno sprejmi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tsunami in Ytbnd

damirj

Guru
9. maj 2012
5.155
2.332
113
Dokler zdravila za covid nimamo, nimamo pravzaprav razen preventive v obliki cepiva in držanja neki ukrepov, nič na razpolago. Zato se izrekanje o skepsi o učinkovitosti cepiva sam ne bi preveč opredeljeval, učinkovist je, kakršna je, zagovoto bi lahko bila boljša, ampak tud sedaj ni slaba, še posebej če upoštevamo argument da so stara preizkušena cepiva bolj varna in bolj učinkovita. To pač ne drži, odvisno cepiva do cepiva, nekatera ne dosegajo niti 50%, nekatera pa dosti več. Vseeno izdelava cepiv iz prejšnjega stoletja ima veliko težav, uporabo večih bolj dvomljivih substanc, katerih že samo naštevanje ti zbuja dvome. Amapk OK, ljudem je naravno dan odpor proti nečem novem in smo vsi bolj prepričani v staro je boljše. Mogoče, ampak recimo na konkretnem primeru covid virusa imamo na voljo tudi cepiva narejena na star način in, ugani, razlika je očitna in jim ni v prid. Ampak spet, to so vse ugotovile raziskave bolj konkretnih inštitucij kot Francka in Micka med kakanjem. Ti dve sta namreč ugotovili, da je boljše, če samo malo bolj pritisneš med kakanjem. Šalo na stran. V meni tudi uradne institucije zbujajo dvom, konec koncev jih žene isto kot vsak podjetje, zaslužek. Ampak na žalost (ali na srečo) raziskovanje Francke in Micke zbuja večje dvome, mislim da ni potrebno razlagati zakaj.

No pa še nekaj na točko 2. Podatki so res, a kaj ko jih zlorabljamo, spet več anticepilci kot drugi, išče se v njih vsako najmanjše možno zrno napake, greha, ali karkoli, da se pozitiven efekt cepiva izniči ali celo uniči. Imaš že tu na forumu par strokovnjakov, ki to redno počnejo.
 
  • Všeč mi je
  • Haha
Reactions: SamSvoj in p4pe

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.485
1.062
113
Tako bi morali delovati vsi NEcepljenci. Zavrnit zdravniško pomoč.
In sedaj ne bi imeli zdravstvenega zloma.
Jo podpiram pri njeni odločitvi, če jo je dobro premislila. Če pa je že tako korajžna, naj gre do svojega zdravnika in to zabeleži v zdravstveni karton. Ampak to bi se moralo potem zapisati na KZZ, ker nihče ne gleda tvojega kartona, ko si na urgenci.

Verjamem pa, da je tako izjavo lažje podati, ko si zdrav. Ko pa dihaš na škrge, se pa oprijemlješ vsake slamice...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey