Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

SamSvoj

Majstr
28. okt 2010
2.073
304
83
Videov ne gledam in ga tudi nisem (sem navajen pisana besedila, ko se lahko vsako trditev preveri).

Kar se tiče teh kvazi dilem o obstoju virusa jih je že dolgo nazaj razčistil Alojz Ihan.

Kar se tiče dilem o obstoju virusa so zame na nivoju debate o ravni zemlji.

Res imam težave razumet, da danes obstajajo ljudje, ki dvomijo o samem obstoju SARS-Cov-2 (se zavedam da, glede na izobrazbo in delovno mesto malo odstopam od povprečja, poskušam razumet te dileme -zato tudi berem Alter, ampak res ne razumem).
To je tako, kot da bi jaz začel razlagat da so električni avtomobili fejk, da so v baterijah skriti bencinski motorji, da je vse zarota,...

Mnogi dvomijo o PCR testih (pa slavni Ct cikli), samo poglej povezavo med PCR testi, hospitalizacijami in smrtmi. Poglej kako delež pozitivnih lepo korelira s pojavnostjo virusa med populacijo. 3 tedne nazaj je bil delež pozitivnih 2-3 % ko smo imeli ~ 50 pozitivnih, sedaj ko smo na ~ 150 je delež lepo poskočil na 8-10 %, lani novembra, ko je bilo najhuje pa je bilo 25%.

In še kup podobnih stvari.

Super, nisi pogledal, ne veš za kaj zares gre, komentiraš pa en moj stavek. Biser, res :aplauz:

Sicer je tisti moj stavek bistvo vsega in osnova za nadalnje delovanje tistih, ki se jim da. In na srečo jih je kar nekaj.

Ihan je ... , no ja bom zadržal zase.

Vprašanje obstoja virusa? Kako ti dojemaš to vprašanje je čisto tvoja stvar (in tvojega alterja očitno). Hecno je da ne v tej kanadski tožbi ne v številnih pozivih po razkritju informacij javnega značaja do sedaj (kolikor sem videl) ni nobena javna ustanova (na katere se politika sklicuje v svojih ukrepih) sproducirala materialnega dokaza. Se samo meni zdi to čudno?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.624
6.609
113
Krivulja sledi precepljenosti in spoštovanju vseh ukrepov. Če vprašaš tiste, ki mislijo da upravljajo z naravo.

Drugače pa si želim, da čim prej pridemo na špic 4 vala s to delto, zdaj ko smo še pretežno zunaj in smo še brez respiratornih bolezni.

Se lepo vidi na evropskem semaforju, kako delta lepo napreduje od Z proti V.

Če pa je cela UK precepljena večinoma s astro, ki so jo povsod drugo popljuvali in verjetno zdaj samo odjema prostor v skladiščih?

Kakorkoli, poletje je čas za naravno prekuževanje, ne pa restrikcijo, se bojim da bomo spet jeseni najebali, potem pa se čudili kako se je spet to nam zgodilo. vlada pa bo tako veselo uporabila v svojo korist in blatila/zatirala lasten narod.
 

SamSvoj

Majstr
28. okt 2010
2.073
304
83
Kako da ne. Poglej samo samsvoj. Pepček ne verjame
Pepček te je naredu.

Ne gre za to kaj jaz verjamem, gre za to kaj je reklo sodišče na podlagi dokazov, oziroma manjka le teh. In očitno sem samo jaz pogledal video. Škoda. Brez vsebine tega videa je škoda debate naprej, ker se pogovarjamo o veri. Tukaj pa mene zmanjka....
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.097
3.582
113
Marlbor
To je bolj statement. Sick.
Ravno danes policaj pripovedoval, kako si je v trgovino hodil po malico, pa pride do njega neka starejša gospa in mu kaže enega gospoda v trgovini, ki ne nosi maske, naj ga gre kaznuje, ker ogroža njeno zdravje. On jo vpraša, če je cepljena. Stara pove, da je. Pa jo odpravi z "no in kaj vas potem on moti tam brez maske, vi ste itak zaščitena"? In potem se je stara pritoževala, da noče ukrepat, kakšna policija, pa blablabla. :valjamse:
 
2. okt 2007
3.613
2.077
113
Še enkrat te vprašam, kje si ti doma? V Franciji, al si v Sloveniji? Kaj ma veze francoska ustava z našo? Pa tak domoljub. Ponovno ničev kot una lovska uniforma.

v Franciji in drugje so sprejeli zakone in imajo zakonsko podlago za uvedbo PCT. Na to tudi opozarja Prelesnikova, da mora biti zakonska podlaga, kakor je tudi omenjeno v uredbi EU 14. junija, da morajo za uporabo preverjanja covidnih potrdil, ne samo za prehod meje, imeti države pravno podlago.

Pri nas pa se že leto in pol vlada z odloki, ki na US lepo po vrsti padajo. Zakona pa ne upajo poslat v DZ, ker vedo da ne bo podpore in še v vsak zakon so nekaj drugega "podtaknili".
Če bi bili frajerji, bi se skupaj vsedli in spisali zakon, ki bi bil sprejet najmanj s 60 glasovi, ne pa sedaj krivijo vse druge za težave, sami pa nesposobni,.

In dovolj časa je bilo, da bi lahko bil PCT zakonsko uveljavljen, brez da sedaj razni gostinci , prireditelji to izkoriščajo, ker vedo, da po odloku jih nihče ne bo mogel kaznovati, saj bo odlok slej ali prej padel na US.

Pa sam osebno podpiram striktno uvedbo PCT, kot je npr. v AT, DE in še kje, ker drugače se tega covid-19 sranja ne bomo še tako hitro rešili.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.725
9.005
113
v Franciji in drugje so sprejeli zakone in imajo zakonsko podlago za uvedbo PCT. Na to tudi opozarja Prelesnikova, da mora biti zakonska podlaga, kakor je tudi omenjeno v uredbi EU 14. junija, da morajo za uporabo preverjanja covidnih potrdil, ne samo za prehod meje, imeti države pravno podlago.

Pri nas pa se že leto in pol vlada z odloki, ki na US lepo po vrsti padajo. Zakona pa ne upajo poslat v DZ, ker vedo da ne bo podpore in še v vsak zakon so nekaj drugega "podtaknili".
Če bi bili frajerji, bi se skupaj vsedli in spisali zakon, ki bi bil sprejet najmanj s 60 glasovi, ne pa sedaj krivijo vse druge za težave, sami pa nesposobni,.

In dovolj časa je bilo, da bi lahko bil PCT zakonsko uveljavljen, brez da sedaj razni gostinci , prireditelji to izkoriščajo, ker vedo, da po odloku jih nihče ne bo mogel kaznovati, saj bo odlok slej ali prej padel na US.

Pa sam osebno podpiram striktno uvedbo PCT, kot je npr. v AT, DE in še kje, ker drugače se tega covid-19 sranja ne bomo še tako hitro rešili.
Točno tako. Zato je pa še bolj bebavo, da koprivce vpijejo in kažejo na Francijo. Zato pa sprašujem uniformiranga, če živi v Franciji.
 
19. jul 2007
2.771
1.498
113
Vprašanje obstoja virusa? Kako ti dojemaš to vprašanje je čisto tvoja stvar (in tvojega alterja očitno). Hecno je da ne v tej kanadski tožbi ne v številnih pozivih po razkritju informacij javnega značaja do sedaj (kolikor sem videl) ni nobena javna ustanova (na katere se politika sklicuje v svojih ukrepih) sproducirala materialnega dokaza. Se samo meni zdi to čudno?
Nobenemu normalnemu se ne zdi čudno, ker imamo gensko zaporedje Sars-Cov-2 virusa. Imamo specifična protitelesa virusa. Rutinsko znamo specifično določiti N-protein virusa, S-protein virusa neodvisno na različnih koncih planeta. Vse to so materialni dokazi virusa.

Trenutno delam na eni stvari. Zelo high-tech, meritve na zelo dragi aparaturi, ampak edina "oprijemljiva" stvar so številke v excel tabeli.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.624
6.609
113
v Franciji in drugje so sprejeli zakone in imajo zakonsko podlago za uvedbo PCT. Na to tudi opozarja Prelesnikova, da mora biti zakonska podlaga, kakor je tudi omenjeno v uredbi EU 14. junija, da morajo za uporabo preverjanja covidnih potrdil, ne samo za prehod meje, imeti države pravno podlago.

Pri nas pa se že leto in pol vlada z odloki, ki na US lepo po vrsti padajo. Zakona pa ne upajo poslat v DZ, ker vedo da ne bo podpore in še v vsak zakon so nekaj drugega "podtaknili".
Če bi bili frajerji, bi se skupaj vsedli in spisali zakon, ki bi bil sprejet najmanj s 60 glasovi, ne pa sedaj krivijo vse druge za težave, sami pa nesposobni,.

In dovolj časa je bilo, da bi lahko bil PCT zakonsko uveljavljen, brez da sedaj razni gostinci , prireditelji to izkoriščajo, ker vedo, da po odloku jih nihče ne bo mogel kaznovati, saj bo odlok slej ali prej padel na US.

Pa sam osebno podpiram striktno uvedbo PCT, kot je npr. v AT, DE in še kje, ker drugače se tega covid-19 sranja ne bomo še tako hitro rešili.

Cakaj malo, tako hitro pa se trenutne PCT tudi ne more uzakonit. Ce ze morajo biti testi brezplacni in nekako morajo protitelesa vkljucit v enacbo.
Pri nas pa dela vlada vse v smeri posiljevanja ljudi v smeri cepljenja. Tak zakon se ne sme sprejeti.

In izgovor, saj je povsod tako, ne more biti nova realnost.
 

SamSvoj

Majstr
28. okt 2010
2.073
304
83
Nobenemu normalnemu se ne zdi čudno, ker imamo gensko zaporedje Sars-Cov-2 virusa. Imamo specifična protitelesa virusa. Rutinsko znamo specifično določiti N-protein virusa, S-protein virusa neodvisno na različnih koncih planeta. Vse to so materialni dokazi virusa.

Trenutno delam na eni stvari. Zelo high-tech, meritve na zelo dragi aparaturi, ampak edina "oprijemljiva" stvar so številke v excel tabeli.
Ker se že trudiš z menoj (čeprav ni treba, hvala); vse kar si opisal je ob relativno zadostni izobrazbi res dovolj. Dokler se ne poglobiš v zadevo. Jaz še vedno iščem. In to kar konstantno najdem ... no recimo da ni ravno vzpodbudno. Vse kar si opisal je produkt sekvence. Kako pa smo prišli do sekvence? Tukaj pa se zajčja luknja začne. Pa ne grem naprej, ker (spet) konstantno trčim na vero (dogmo, če hočeš). Tega se pa ne grem. Jeba je, ker posledice vere zadevajo tudi mene....

Čestitam za high tech delo. Zdaj, če imaš to hight tech mašino za izgovor in si številke v excelu zgeneriral... no saj veš ...

Edit: črkovanje
 
Nazadnje urejeno:

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.458
4.569
113
Mene nesposobnost vlade še bolj moti v primeru šolstva. Časa je bilo več kot dovolj. Vse države v Evropi ponavljajo, da jih zapirali več ne bodo nikoli in pripravljajo/so pripravili ukrepe na podlagi katerih bo to tudi mogoče. Večina gre v smeri "nič posebnega" ukrepov ali v smeri domačih testov in to je to.

Pri nas pa znajo samo ponavljati, da se še ne ve kako se bo začelo šolsko leto oz. ali se bo začelo v šolah. To je dejansko bolno. Ministrica je ena najbolj nesposobnih v zgodovini države in jo drži po konci le in samo kimanje Janši. Tip je že zdavnaj za odstrel, ker mu je bolj važno, da mu kimajo, kot pa da bi sposobno vodili svoje resorje. Smo ujetniki v lastni državi s popolnoma debilnimi politiki na eni strani in z debilnimi antivaxerji na drugi, ki raje ploskajo višjim cifram obolelih, še posebej, če je kakšen cepljen vmes in jadikujejo nad svojo usodo, obenem pa dajejo moč točno debilni vladi.
 

SamSvoj

Majstr
28. okt 2010
2.073
304
83
Kaj ti bi to bedarijo od kovid cepljenja porinil povsod?

Še tole; sicer ne vem če si meril v to smer amapak vseeno...

Ja, glede na spremembo testiranj v USA po novem letu (CDC obvestilo njihovim laboratorijem), ko bodo vzporedno testirali še na gripo pričakujem še pred najhujšim valom gripe pritiske, da se cepimo z RNA cepivi tudi proti temu. Najkasneje pa naslednje leto. Recimo da bo naslednja pozna zima test in kampanja za gripo.

(moram povedat še tole: tisto obvestilo sem videl prvič enkrat prejšnji teden. in jasno se spomnim stavka, kjer je bilo napisano, da PCR ne samo da ne razlikuje dovolj učinkovito med kovidom in gripo ampak tudi ne razlikuje med posameznimi koronami. in tega pisanja ne najdem več. je pa zelo indikativno, da so se dežurni zagovorniki nareka vžgali v začetku tega tedna, ne pa tudi prejšnji teden, ko je to pisanje priplavalo...)
 
  • Jezen sem
Reactions: darjan
19. jul 2007
2.771
1.498
113
Ker se že trudiš z menoj (čeprav ni treba, hvala); vse kar si opisal je ob relativno zadostnstni izobrazbi res dovolj. Dokler se ne poglobiš v zadevo. Jaz še vedno iščem. In to kar konstantno najdem ... no recimo da ni ravno vzpodbudno. Vse kar si opisal je produkt sekvence. Kako pa smo prišli do sekvence? Tukaj pa se zajčja luknja začne. Pa ne grem naprej, ker (spet) konstantno trčim na vero (dogmo, če hočeš). Tega se pa ne grem. Jeba je, ker posledice vere zadevajo tudi mene....

Čestitam za high tech delo. Zdaj, če imaš to hight tech mašio za izgovor in si številke v excelu zgeneriral... no saj veš ...

Zdaj, če imaš to hight tech mašio za izgovor in si številke v excelu zgeneriral... no saj veš ...

Zato sem napisal, da je zelo pomembno, da so bili rezultati neodvisno ponovljeni na različnih koncih sveta. Če imaš samo en elektronski zapis, res ni najenostavneje ugotovit ali drži ali ne.

Kako pa smo prišli do sekvence?
Do sekvence smo pa prišli tako, da se je pojavila neka čudna respiratorna bolezen in so želeli preveriti ali gre za nenavaden klinični odziv na znan virus ali gre za nek nov virus.
Potem pa detajli - sekvenceniranje gre iz nule - ne rabiš standarda virusa (se pravi ni možno, da bi ti nekdo podtaknil običajno gripo in trdil, da gre za nov virus), spet je bilo to neodvisno ponovljeno večkrat. Po mojem razumevanju sveta ta trenutek to postane dejstvo - rabim nedvoumno potrditev da temu ni tako (dopuščam da smo se zmotili, takoj sem pripravljen spremeniti stališče, ko bo nekdo predstavil to s enakovredno trdnimi dejstvi, ni tukaj nobene vere zraven).

Ker se že trudiš z menoj (čeprav ni treba, hvala)
Pišem predvsem zaradi tistih, ki bodo to brali in (ker se ne razumejo s tematiko) jim ni samoumevno razumljivo, kaj je res ali ne.
V familiji so vsi z družboslovno izobrazbo in me seveda sedaj sprašujejo o Covidu. Potrebno se je potrudit, da si dovolj poenostavil, da ljudje razumejo, hkrati pa stvari ne smeš zbanalizirat. (Pa sam se moreš vedno zavedat, da kup stvari ne veš).
Mi je pa jasno, da mirsija/synthmana ne moreš prepričat.
 
  • Všeč mi je
Reactions: bertoncl

SamSvoj

Majstr
28. okt 2010
2.073
304
83
Lepo od tebe da se trudiš. Nisem sarakstičen, resno mislim.

Mene se da prepričati. Le da še nisem prepričan. Verjamem da je bilo na več koncev neodvisno potrjeno ... kar je pač bilo potrjeno. Na kakšen načim? Govorim o metodi izolacije seveda. In pa na koncu; če je bila zadeva tako obilno izolirana, zakaj potem taki odgovori na zahtevi po sproduciranju dokazov? Odgovori so namreč negativni.
Jaz pišem predvsem zaradi sebe, včasih pa res tudi zaradi drugih.....