Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Sedmina za dolgoletnim clanom pgdja. V gasilskem domu navzoc tudi zupan, ki je tudi okuzen in verjetno se kdo od obcinarjev. Velika verjetnost, da se je razsirilo tudi v okoliska podjetja saj je veliko gasilcev tam zaposlenih. Za Kolektor vem, da je tako.
Ja upam da jim potalajo knjižice župan naj pa odstopi.
Pa tudi pri gasilcih naj naredijo čistko.
Potem pa še položnice.
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.154
4.482
113
Saj se jih žal marsikje ne.... nič čudnega, da ukrepi ne delujejo v kolikor se narod ne drži omejitev.
v naših koncih pred eno firmo kjer sem v 10 letih kar so tam postavljeni videl 1 piknik je bila v petek "žurka". in ajde, da bi vsaj to tam v skladišču kjer so imeli plac da se malo skriješ. ne... zunaj tisti prenosni zvočnik, goveja muzka pa 10-15folka okrog.
pa grem vsakodnevno tam mem tako da bi videl če je to bilo pogosto v v normalnih časih.

folku se ne da več.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.531
14.137
113
V bistvu se zdaj iz vidika zmanševanja prenosov virusa sploh ne priporoča imeti žurk ampak nekateri se očitno ne morejo zadržat. In v takem primeru je potem bolje, da se skrijejo in ne delajo slabega vzgleda drugim kot pa da "rajcajo" ostale, ki se (komajda) držijo nazaj in upoštevajo preventivne ukrepe.
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.154
4.482
113
ne, ampak da celo obrtno cono preglasiš s svojo govejo muzko v takem času ni ravno najbolj primerno.
ampak da bi ti kaj takega dojel tako ni prav veliko upanja, boš raje bluzil.
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.647
2.364
113
Pomurje
V bistvu gre večini vse skupaj na krščen duš in ne jebejo več teh namišljenih ukrepov.

Prevelik pomp se je delal in ljudje so se tega naveličali.
Tisti, ki so zboleli in ga preboleli, vsem razlagajo kako je ta virus prehlad ali še to ne.

Po moji izkušnji jim lahko samo prikimam in potrdim. Prehlad oz. še to ne.
Je nekaj novega, simptomi so drugačni oz. takšni, da te ne položi v posteljo. In samo to je problem, da se zadeva tako lepo širi.
"Bolni" hodijo okrog, ker ni potrebe po ležanju.

Virus bo sam razpucal, kdo ostane in kdo ne. Če pa želite počakati na zdravilo, je pa nas potrebno vse zapreti v hiše/stanovanja in čakat.
To kar je sedaj ni tič ne miš.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.139
2.212
113
A niso gasilci sinonim prvi v nesreči, pa če gori ali je poplava. Pa iz avta ude ven vleči.
So tudi TU želeli pomagati JJ, da gre virus čim prej preko - andy?
Gasilci v vsako vas. Po tem kar naj bi se zgodilo - če se je res - so po vaseh pobrali ta najbolj smotane. Ja, kaj pa so tisti danes, k se tega ne držijo?
Ma človek ne more verjeti. Potem bodo pa jokali: sem dobu korono na šihtu.
Pa še kakšen drug. Res se eni matramo, potem pa taki takole.
Potem pa pizdijo, če en po vasi 100km/h. Isto sranje.
 

sousis

Guru
16. nov 2019
1.490
988
113
Tistim ob Kolpi so odpustili, ker "niso nikogar okužili". A ni bila to uradna razlaga?

Drugače pa res bedasto, pa glih gasilci, ki vseeno uživajo kar nekaj zaupanja v širši javnosti.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Tole informacijo bi bilo potrebno takoj spraviti do naših strokovnjakov in odločevalcev, da jo preučijo in se čim prej ukrepa. Domnevam, da imamo cepiva za mumps v zadostnih količinah?

Eh če so že z vitaminom D, C ipd. delali... nič... naši strokovnjaki. Malo bodo morali naši "heroji" v bolnišnicah tudi sebe pogledat, ker imamo izredno slabe podatke napram drugim delom EU. HCQ pa naj pomaga ali ne je bil še večji kriminal, samo to bolj v tujini kot pri nas.

Za druge koronaviruse so že dolgo sklepali, da pomagajo pri odzivu na C19, zdaj je pa tole še bolj definitivno. Že 0.5 rezultat bi bil ok, ker bi na večji vzorec izid rastel proti 1.

Sicer pa... Kitajci majo nekaj, samo skupaj z WHO ne mislijo nič delit s svetom. Zakaj gledam finale Kitajske fucbal lige, poln štadion in 1 od 10 ma mogoče masko gor? Diskači v Wuhanu ipd.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
251
113
A niso gasilci sinonim prvi v nesreči, pa če gori ali je poplava. Pa iz avta ude ven vleči.
So tudi TU želeli pomagati JJ, da gre virus čim prej preko - andy?
Gasilci v vsako vas. Po tem kar naj bi se zgodilo - če se je res - so po vaseh pobrali ta najbolj smotane. Ja, kaj pa so tisti danes, k se tega ne držijo?
Ma človek ne more verjeti. Potem bodo pa jokali: sem dobu korono na šihtu.
Pa še kakšen drug. Res se eni matramo, potem pa taki takole.
Potem pa pizdijo, če en po vasi 100km/h. Isto sranje.

in kdo joka, da je dobil na sihtu korone?

vsi kar jih jest poznam, noben ni jokal kje jo je staknil. pac jo je dobil.

in ja, folku se pocasi fucka za ukrepe. pa sej smo ze v prvem valu videli, da folk zdrzi max 3 tedne, da so zaprti. pa smo bili v prvem valu precej bolj prestraseni ob manj okuzenih. tukaj

ja, cakamo ene grafe da zacnejo padat.

res, bolj smo papezki od papeza v tej nasi demokraciji.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.403
4.502
113
Eh če so že z vitaminom D, C ipd. delali... nič... naši strokovnjaki. Malo bodo morali naši "heroji" v bolnišnicah tudi sebe pogledat, ker imamo izredno slabe podatke napram drugim delom EU. HCQ pa naj pomaga ali ne je bil še večji kriminal, samo to bolj v tujini kot pri nas.

Za druge koronaviruse so že dolgo sklepali, da pomagajo pri odzivu na C19, zdaj je pa tole še bolj definitivno. Že 0.5 rezultat bi bil ok, ker bi na večji vzorec izid rastel proti 1.

Sicer pa... Kitajci majo nekaj, samo skupaj z WHO ne mislijo nič delit s svetom. Zakaj gledam finale Kitajske fucbal lige, poln štadion in 1 od 10 ma mogoče masko gor? Diskači v Wuhanu ipd.
Jaz bi se tudi počasi začel spraševati o sposobnosti našega zdravstva glede na to, da imamo izredno visoko smrtnost ljudi v bolnišnicah. Seveda je to močno povezano s starostjo ljudi a virus je šel čez velik del populacije v vseh državah, pa imamo mi kljub vsemu eno najvišjih smrtnosti. Zakaj? Ali mogoče naša stroka ni tako superiorna, kot se imajo in delajo kapitalne napake, katere posledice vodijo v smrt? Imajo premalo znanja, se ne prilagajajo smernicah zdravljena, nimajo prave opreme? Kje je problem?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey in Malecky

Floki

Guru
6. sep 2007
9.851
2.986
113
Kaj to ali pa iz ene flaše nas je 10 pilo brez kozarcev. Saj čez 2 leti bo bolje, danes sem bil spet na testu ker se mi jutri s
Jaz bi se tudi počasi začel spraševati o sposobnosti našega zdravstva glede na to, da imamo izredno visoko smrtnost ljudi v bolnišnicah. Seveda je to močno povezano s starostjo ljudi a virus je šel čez velik del populacije v vseh državah, pa imamo mi kljub vsemu eno najvišjih smrtnosti. Zakaj? Ali mogoče naša stroka ni tako superiorna, kot se imajo in delajo kapitalne napake, katere posledice vodijo v smrt? Imajo premalo znanja, se ne prilagajajo smernicah zdravljena, nimajo prave opreme? Kje je problem?

Problem je v vsem kar si napisal. Ko daš vse skupaj pa imaš rezultat kakršen je.
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.195
3.351
113
Jaz bi se tudi počasi začel spraševati o sposobnosti našega zdravstva glede na to, da imamo izredno visoko smrtnost ljudi v bolnišnicah.
Italijani so sami priznali, da so sami povzročali smrti, ker so preveč invazivno ljudi priklapljali na ventilatorje. To so se naučili v prvem valu, naši se pa zdaj učijo.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Jaz imam zelo velik občutek že dolgo časa, da so naši zdravniki iztrošeni ko začnejo dobro delat in se ne šolajo/napredujejo več. Saj to se mi je zdelo pred leti kar problematično ko so bili 30 let stari, da so do neke "plače" prišli, do takrat pa plačani slabše od povprečne slo plače. Enostavno se mi zdi da nikakor ne sledijo novim dognanjem v svetu zdravstva, zadeva se hitro spreminja, zdaj ko je korona vsekala pa še toliko bolj...

Ali bodo morali napisat, da imamo res problematične starejše okužene v zelo slabem zdravstvenem stanju ali pa jim gre enostavno zelo slabo. Moja starša sta k sreči šla skozi kot prehlad, sem jih pa napital z vit C, D, kvercetin, cink, ker res nisem želel, da gresta v Slo v bolnico.

UK npr. ima zelo dobre podatke če z odprtimi očmi gledaš številke. Če izločiš ljudi nad 60 in s pridruženimi bolezni, je za korono umrlo okoli 650 ljudi. 6500 na leto stori samomore in to ne pri 90 letih +. Računajo na 20-30% porast samomorov in streljanj kot pri nas z nasiljem v družini, se pravi več kot mlajših korona mrtvih skupaj.

Skoraj vse države bodo imele normalno smrtnost letos v povprečju. Švedska je imela lani zelo milo sezono gripe, kar pomeni, da je več ljudi preživelo do 2020 in zdaj umirajo za korono, pa so številke še vedno primerljive ali nižje kot leta nazaj.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey in HEPAN

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
ne, ampak da celo obrtno cono preglasiš s svojo govejo muzko v takem času ni ravno najbolj primerno.
ampak da bi ti kaj takega dojel tako ni prav veliko upanja, boš raje bluzil.
A taka žurka na prostem, ko muzika odmeva kilometer na okoli, res ne zdrami nikogar, pri tem, ko ti lahko sedaj kazen nabije vsak, od redarja do policaja. Sedaj pa izvoli pri nadaljnjem bluzenju. :nigladek:
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Aja še to... ko so že za prvi "val" očitali, da so naši politiki prepočasi reagirali (pa potem naj** za nakupe opreme na silo) smo ga speljali za moje pojme mogoče predobro.

Marca in čez poletje pri nas ni bilo "nič" in zdaj je*** ježa. Tisti, ki so imeli ogromen prvi val in je dejansko korono dalo skozi 15-20% ljudi so zdaj na boljšem, čeprav so razmere veliko slabše za spopadanje z virusom

Prvi "val" pri nas:

1606137729948.png
 

Bojanzur

Zelenc'
30. mar 2020
1
0
1
52
Celje
Kaj bo ko bo vakcina znanstveno potrjena in stvarnost povrnjena oz. kaj vse se z nanotehnologijo lahko vstavi v "vakcino"?
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.154
4.482
113
A taka žurka na prostem, ko muzika odmeva kilometer na okoli, res ne zdrami nikogar, pri tem, ko ti lahko sedaj kazen nabije vsak, od redarja do policaja. Sedaj pa izvoli pri nadaljnjem bluzenju. :nigladek:
glede bluzenja oba veva kje si ti s svojimi zapisi in danes spet dokazuješ.
kje sem napisal kilometer? in v obrtnih conah petek popoldne ponavadi ni prav veliko ljudi, se ti ne zdi?
s tem da kot kaže praviš da niso dobili kazni. o tem tudi nisem pisal ker preprosto ne vem.